91. Склад задач обліку витрат на вир. запаси в автоматизованій ін форм. системі
Виробни¬чі запаси - це предмети праці, призначені для оброб¬лення, перероблення або використання у промисл. вир-ві чи для госп-их потреб, а також засоби праці, які входять до складу оборотних засобів як МШП.
Основними задачами обліку виробничих запасів є: облік надходження матеріальних цінностей на склад; облік руху матеріальних цінностей на складі; облік нестач та надлишків матеріальних цінностей у місцях й зберігання й експлуатації; облік руху малоцінних та швидкозношуваних предметів в експлуатації; облік переоцінювання матеріальних цінностей; облік наявності та руху дорогоцінних металів і каменів тощо
Важливу роль в обліку виробничих запасів відіграють методи їх оцінювання. Залежно від обраної облікової політики на підприємстві використовуються такі методи, як LIFO, FIFO тощо.
Задачі з обліку виробничих запасів тісно взаємопов'язані з задачами інших ділянок обліку та управлінською інформаційною системою підприємства:
позавиробничі витрати; надходження матеріальних цінностей за фактичною вартістю (облік фінансово-розрахункових от рацій);
відпуск матеріальних цінностей у порядку реалізації (облік готової продукції та її реалізації);
прихід матеріальних цінностей за кореспондуючими рахунками; витрати матеріальних цінностей за кореспондуючими рахунками (облік та складання звітності);
витрати матеріальних цінностей на виробництво (облік ви трат на виробництво).
Для обліку МЦ визначе¬но рах. 20 «Вир. запаси», який має відповідні с/р: 201 сировина й мат-ли, 202 купівельні напіфаб. та комп-лектуючі вироби, 203 паливо, 204 тара й тарні мат-ли, 205 буд. мат-ли, 206 мат., передані на переробку, 207 запасні частини, 208 мат. с/г призн-ня, 209 ін. мат-ли.
92. Склад задач обліку готової продукції, її відвантаження та реалізації в автоматизованій інформаційній системі.
Облік готової продукції, її відвантаження й реалізації передбачає розв’язування таких взаємозалежних задач:
облік і наявність виготовленої продукції на складі
облік відвантаженої продукції
облік реалізованої продукції
аналітичний облік готової продукції
Основні завдання автоматизованого обліку готової продукції та її реалізації такі:
документування операцій з обліку готової продукції
ведення інформаційної бази про надходження готової продукції з виробництва
визначення стану запасів гготової продукції
перевірка виконання планів із відвантаження й реалізації продукції
визначення фінансових результатів від реалізації продукції
Виготовлена підприємством продукція зберігається на складі. Основними завданнями складського господарства є: організація належного зберігання матеріальних цінностей; безперебійне обслуговування виробничого процесу; відвантаження готової продукції. Автоматизація складського обліку забезпечує отримання: даних аналітичного обліку залишків готової продукції та її надходження на склад у натуральному й вартіному вираженні; даних про випуск готової продукції для прийняття управлінських рішень; даних про фактичну собівартість іншого надходження та витрат готової продукції.
У процесі розв’язування задач з обліку відвантаженої продукції відбувається формування даних у натуральному та вартісному вираженні про відвантаження продукції за покупцями, асортиментом, договорами; про залишки товарів, а також даних для зведеного обліку та складання звітності й прийняття управлінських рішень.
Автоматизація задач із реалізації продукції водночас забезпечує й контроль надходження від покупців платежів за відвантажену їм продукцію; облік реалізації в потрібних цінах; визначення податку на додану вартість для віднесення в бюджет; розподіл позавиробничих витрат, пов’язаних зі збутом продукції; формування бухгалтерських записів реалізації продукції.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 Наверх ↑