Визначення прийнятності концептуальної основи фінансової звітності10
37. аудитор має визначити, чи є прийнятою концептуальна основа фінансової звітності, застосована управлінським персоналом для складання фінансових звітів. Аудитор, як правило, здійснює це визначення під час розгляду, чи приймати завдання з аудиту, як це
вказано в МСА 210 "Умови завдань з аудиторської
_______
10 Введення в дію параграфів 37—48 переглянутого МСА 200 відкладено до часу, коли набере чинності запропонований МСА 800 (Переглянутий) "Особливі міркування — аудит фінансових звітів спеціального призначення та конкретних елементів, рахунків або статей фінансового звіту" (дату буде визначено пізніше).
перевірки".
Прийнятна концептуальна основа фінансової звітності зазначається в МСА як "застосовна концептуальна основа фінансової звітності".
38. Аудитор визначає, чи є прийнятною концептуальна основа фінансової звітності, застосована управлінським персоналом, розглядаючи характер суб'єкта господарювання (наприклад, чи є він комерційним підприємством, підприємством державного
сектору або неприбутковою організацією) та мету фінансових звітів.
Фінансові звіти, призначені відповідати потребам конкретних користувачів у фінансовій інформації
39. У деяких випадках;метою фінансових звітів буде задоволення потреб конкретних користувачів у фінансовій інформації. Інформаційні потреби цих конкретних користувачів визначатимуть за таких обставин застосовну концептуальну основу фінансової звітності. Прикладами концептуальних основ фінансової звітності, що задовольняють потреби конкретних користувачів, є: облік за базою оподаткування для комплекту фінансових звітів, що додаються до податкової декларації суб'єкта господарювання; положення фінансової звітності державного регуляторного органа щодо комплекту фінансових звітів для задоволення інформаційних потреб цього органа; або концептуальна основа фінансової звітності, встановлена .угодою, що визначає, які фінансові звіти слід складати. Фінансові звіти, складені у відповідності до таких концептуальних основ фінансової звітності, можуть бути єдиними фінансовими звітами, складеними суб'єктом господарювання; за таких обставин вони часто використовуються користувачами крім тих користувачів, для яких призначена ця концептуальна основа фінансової звітності. Незважаючи на широке розповсюдження фінансових звітів за таких обставин, ці фінансові звіти все ще вважаються призначеними для задоволення потреб конкретних користувачів у фінансовій інформації з метою МСА. МСА 800 "Висновок незалежного аудитора при виконанні завдань з аудиту спеціального призначення" встановлює, положення й надає рекомендації щодо фінансових звітів, метою яких є задоволення потреб конкретних користувачів у фінансовій інформації. Хоча конкретні користувачі можуть бути не ідентифікованими, фінансові звіти, складені відповідно до концептуальної основи, не призначеної для досягнення достовірного подання, також розглянуто в МСА 800.
Фінансові звіти, призначені для задоволення загальних потреб широкого кола користувачів у фінансовій інформації
40. Багато користувачів фінансових звітів не можуть вимагати фінансових звітів, спеціально складених для задоволення їх конкретних інформаційних потреб. Хоча всі інформаційні потреби конкретних користувачів задовольнити неможливо, є потреби у фінансовій інформації, загальні для широкого кола користувачів. Фінансові звіти, складені відповідно до концептуальної основи, фінансової звітності, призначеної для задоволення загальних інформаційних потреб широкого кола користувачів, називають "фінансовими звітами загального призначення".
Концептуальні основи фінансової звітності, встановлені вповноваженими або визнаними організаціями
41. У даний час немає всесвітньо визнаної об'єктивної та офіційної основи для оцінювання прийнятності концептуальних основ фінансової звітності, передбачених для фінансових звітів загального призначення. Поки такої основи не існує, припускається, що концептуальні основи фінансової звітності, встановлені організаціями, вповноваженими або визнаними видавати стандарти, що їх використовуватимуть певні типи і суб'єктів господарювання, є прийнятними для фінансових звітів загального призначення, складених такими суб'єктами господарювання за умови, що ці організації дотримуються визнаного та прозорого процесу, який полягає в обговоренні та врахуванні думок широкого кола зацікавлених сторін. Прикладами таких концептуальних основ фінансової звітності є:
- МСФЗ, розроблені Радого з Міжнародних стандартів фінансової звітності;
- МСБОДС, розроблені Радою з Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку для державного сектору Міжнародної федерації бухгалтерів; та
- загальноприйняті принципи обліку, розроблені визнаною організацією, що встановлює стандарти в певній юрисдикції.
Ці концептуальні основи фінансової звітності часто ідентифікують як застосовну концептуальну основу фінансової звітності в законодавчих і нормативних вимогах, які регулюють складання фінансових звітів .загального призначення. Що стосується концептуальних основ фінансової звітності, призначених відповідати конкретним потребам державного регуляторного органу, слід звертатися до МСА 800.
Концептуальні основи фінансової звітності, доповнені законодавчими та нормативними вимогами
42. У деяких юрисдикціях законодавчі та нормативні вимоги можуть доповнювати концептуальну основу фінансової звітності, прийняту управлінським персоналом, додатковими вимогами, що стосуються складання та подання фінансових звітів. У цих юрисдикціях застосовна концептуальна основа фінансової звітності з метою застосування МСА містить як ідентифіковану концептуальну основу фінансової звітності, так і ці додаткові вимоги за умови, що вони не суперечать застосовній концептуальній основі фінансової звітності. Наприклад, це може бути випадок, коли додаткові вимоги визначають розкриття інформації на додаток до розкриття інформації, що його вимагає ідентифікована концептуальна основа фінансової звітності, або коли вони обмежують прийнятні вибори, які можна роботи в ідентифікованій концептуальній основі фінансової звітності. Якщо додаткові вимоги суперечать застосовній концептуальній основі фінансової звітності аудитор обговорює характер цих вимог з управлінським персоналом та можливість їх виконання шляхом додаткового розкриття інформації. Якщо це неможливо, аудитор розглядає, чи необхідно модифікувати аудиторський висновок (див. МСА 701 "Модифікація висновку незалежного аудитора").
25 26 27 28 29 30 31 32 Наверх ↑