Мета аудиту фінансових звітів

2.Мета аудиту фінансових звітів полягає в наданні аудиторові можливості висловити думку про те, чи складені фінансові звіти в  усіх суттєвих аспектах відповідно до застосовної концептуальної основи фінансової звітності.

3.Як визначено в Міжнародній концептуальній основі завдань з надання впевненості, аудит фінансових звітів є завданням з надання впевненості. Концептуальна основа визначає та описує елементи та цілі завдання з надання впевненості. МСА застосовують Концептуальну основу в контексті аудиту фінансових звітів та містять основні принципи та важливі процедури, а також відповідні рекомендації, які слідчі застосовувати під час аудиту. У параграфах 34—35 цього МСА обговорюється значення терміну "фінансові звіти" та відповідальність управлінського персоналу за ці звіти. Як визначено в Концептуальній  основі, умовою прийняття завдання з надання впевненості є те, що критерії, наведені у визначенні, "відповідають завданню та є доступними  для передбачуваних користувачів". У параграфах 37-48 цього МСА обговорюються відповідні критерії для аудиту фінансових звітів та їх доступність для передбачуваних користувачів шляхом розгляду аудитором прийнятності концептуальної осноаи фінансової звітності.

Етичні вимоги, що стосуються аудиту фінансових звітів

4.Аудитор повинен виконувати відповідні етичні вимоги, що стосуються завдань з аудиту.

5.Як обговорюється в МСА 220 "Контроль якості під час аудиту історичної фінансової інформації", етичні вимоги, що стосуються аудиту фінансових звітів, первісно становили Частини А та Б Кодексу етики професійних бухгалтерів Міжнародної федерації бухгалтерів (Кодексу МФБ), а також національні вимоги, які є більш жорсткими. МСА 220 визначає фундаментальні принципи професійної етики, встановлені Частинами А та Б Кодексу МФБ, та установлює відповідальність партнера з завдання щодо етичних вимог. МСА 220 визнає, що група із завдання має право покладатися на системи фірми з виконання зобов'язань стосовно процедур контролю якості, застосовних до окремого завдання з аудиту (наприклад, стосовно навичок та компетентності персоналу - завдяки політиці комплектування кадрами та професійної підготовки; незалежності - завдяки накопиченню та повідомленню відповідної інформації про незалежність; підтримання стосунків з клієнтами - завдяки системам прийняття та збереження клієнтів; дотримання нормативних та законодавчих вимог - завдяки процесу моніторингу), якщо інформація, надана фірмою або іншими сторонами, не вказує на інше). Міжнародний стандарт контролю якості (МСКЯ) 1 "Контроль якості для фірм, що виконують аудит та огляд історичної фінансової інформації, а також інші завдання з надання впевненості, та надають супутні послуги" вимагає від фірми встановлення політики та процедур, призначених для надання їй .обгрунтованої впевненості в тому, що фірма та її персонал дотримуються відповідних етичних вимог.

Виконання аудиту фінансових звітів

6.Аудитор повинен виконувати аудит відповідно до Міжнародних стандартів аудиту.

7.МСА містять основні принципи та важливі процедури, а також відповідні рекомендації у вигляді пояснювального та іншого матеріалу, включаючи додатки. Основні принципи й важливі процедури слід розуміти та застосовувати в контексті пояснювального та іншого матеріалу, який надає рекомендації щодо їх застосування. Слід розглядати текст усього стандарту, щоби зрозуміти та застосовувати основні принципи і важливі процедури.

_______

1Введення в дію параграфів 37—48 переглянутого МСА 200 відкладено до часу, коли набере чинності запропонований МСА 800 (Переглянутий) "Особливі міркування — аудит фінансових звітів спеціального призначення та конкретних елементів, рахунків або статей фінансового звіту" (дату буде визначено пізніше).

8.Під час виконання аудиту відповідно до МСА аудитор також має знати та враховувати Положення з міжнародної практики аудиту (ПМПА), застосовні до завдання з аудиту. ПМПА надає пояснювальні рекомендації - та практичну допомогу аудиторам у запровадженні МСА. Аудитор, який не застосовує рекомендації, включені до відповідного ПМПА, повинен бути готовим пояснити,як він дотримувався основних принципів та важливих процедур МСА, розглянутих у ПМПА.

9.Аудитор може також виконувати аудит відповідно до МСА та стандартів аудиту конкретної юрисдикції або країни:

Обсяг аудиту фінансових звітів

10. Термін "обсяг аудиту" означає процедури аудиту, що за даних обставин на основі судження аудитора та МСА вважаються необхідними для досягнення мети аудиту.

11.При визначенні аудиторських процедур, які необхідно виконати для проведення аудиту відповідно до Міжнародних стандартів аудиту, аудитор повинен дотримуватися вимог усіх Міжнародних стандартів аудиту, що стосуються конкретного завдання з аудиту.

12.Під час виконання аудита від аудиторів може вимагатись дотримання інших професійних, законодавчих або нормативних актів, крім вимог МСА. МСА не відміняють місцеві закони та нормативні акти, що стосуються аудиту фінансових звітів. У випадку, коли такі національні законодавчі та нормативні акти відрізняються від МСА, аудит, виконаний відповідно до місцевих законів та нормативних актів, не буде автоматично відповідати вимогам МСА.

13. Якщо аудитор виконує аудит відповідно до МСА та стандартів аудиту конкретної юрисдикції або країни, аудитор, окрім дотримання вимог всіх Міжнародних стандартів аудиту, що стосуються конкретного завдання з аудиту, виконує також додаткові аудиторські процедури, необхідні для дотримання вимог відповідних стандартів аудитів такої юрисдикції або країни.

14.Аудиторові не слід заявляти про дотримання вимог Міжнародних стандартів аудиту, якщо він не виконав повністю вимоги всіх Міжнародних стандартів аудиту, що стосуються конкретного завдання з аудиту. Аудитор може, за виняткових обставин, вважати необхідним відійти від основного принципу або важливої процедури, які є доречними за обставин аудиторської перевірки, щоби досягти мети аудиторської перевірки. У такому випадку не виключається зазначення аудитором відповідності вимогам МСА, за умови, що такий відхід і належним чином документується, як цього вимагає МСА 230 (переглянутий) "Аудиторська документація".

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32  Наверх ↑