5.5.Охорона від пожежі та забезпечення охоронно-пожежної сигналізації приміщень малого бізнесу

Як правило підприємства малого бізнесу розташовуються в жилих районах міст, тому організацію охороно-пожежної сигналізації можна виконати 2 способами:

1. Централізовано, органами міжвідомчої охорони

2. Самостійно.

При виконані централізованої організації охороно-пожежної сигналізації використовують:

1. Датчики (повідомлювачі)

2. Прилади охоронно-пожежної сигналізації

Датчики, які використовуються для сигналізації найчастіше:

1. Теплові

2.Димові

Прилади:

1. Орион-2.

Технічні засоби пожежної сигналізації призначені для виявлення осередку пожежі і передачі тривожних повідомлень на пункт централізованої охорони. Комплекс технічних засобів пожежної сигналізації містить у собі датчики або повідомлювачі, об'єктові приймально-контрольні прилади, концентратори і системи централізованого спостереження.

Датчики перетворюють неелектричні сигнали в електричні сигнали (розмикання електричного ланцюга, переривання світлового променя, поява диму, відкритого полум'я або підвищення температури).

Об'єктові приймально-контрольні прилади контролюють стан шлейфа, реєструють сигнали спрацьовування датчиків, включають місцеву сигналізацію і видають сигнали тривоги на концентратори або системи централізованого спостереження.

Концентратори і системи централізованого спостереження приймають і розшифровують інформацію з об'єктів що охороняються, формують сигнали тривоги, визначають адресу помешкання, із якого надійшов сигнал, і включають сигналізацію. Концентратори і системи централізованого спостереження є пристроями пожежної сигналізації і застосовуються для прийому сигналів про виникнення пожежі.

Шлейф блокування являє собою ланцюг, що проводить струм, що підключається до об'єктових приймально-контрольних приладів або безпосередньо до концентраторів. Крім датчиків, у шлейф блокування включаються контрольні резистори для створення робочого режиму і напівпровідниковий діод для реєстрації короткого замикання шлейфа.  

Пожежні повідомлювачі реагують на один або декілька ознак пожежі (підвищення температури, поява диму або випромінювання полум'я). Порушення шлейфа блокування, викликане спрацьовуванням датчиків або пожежних повідомлювачів, перетворюється в сигнал тривоги об'єктовими приймально-контрольними приладами.

До об'єктових приладів, як правило, підключають шлейфи здавачами або пожежними повідомлювачами. Допускається вмикання їх у єдиний шлейф (сполучене вмикання), при цьому сигнали про проникнення на об'єкт порушника або виникненні пожежі не різняться.

Наявність сучасних малоінерційних пожежних повідомлювачів (датчиків) і високоефективних засобів тушіння пожеж дозволяє створювати установки, котрі можуть найти і тушити пожежі на самому їх початку, забезпечуючи тим самим захист обслуговуючого персоналу, технологічного обладнання, матеріальних цінностей і будівельної частини будинків і споруд.

Одним з найважливіших елементів систем пожежного захисту є пожежні повідомлювачі (датчики). По виду контрольованого признаку пожежі автоматичні пожежні повідомлювачі діляться на теплові (реагуючі на температурні параметри навколишнього середовища), димові (реагуючі на аерозольні продукти горіння) і світлові (реагуючі на задане оптичне випромінювання). Повідомлювачі, які реагують на два або більше контрольованих параметрів називаються комбінованими.  

Повідомлювач ИП-104 має тепловий замок, який є основним елементом. Замок спаяний сплавом Вуда.  

При підвищенні температури повітря в контрольованому приміщені більше допустимої спай з сплаву Вуда розплавляється і контакти теплового замка розмикаються (розривається електричне коло шлейфу).

Вибір повідомлювачів в конкретних об’єктах промислової, приватної зони, суспільно-видовищних будівель залежить від багатьох факторів в тому числі і від характеру можливого розвитку пожежі, наявності автоматичних засобів пожежегасіння.

Автоматичні повідомлювачі встановлюють в закритих приміщеннях і контролюють площу:

-теплові до 25м2 при висоті встановлення до 3,5м

-теплові до 20м2 при висоті встановлення від 3,5...6м

-димові до 85м2 при висоті встановлення до 3,5м

-димові до 70м2 при висоті встановлення від 3,5...6м.

В одному приміщені встановлюють не менш 2-х пожежних повідомлювачів. Один шлейф контролює не більше 5-ти суміжних чи ізольованих приміщень, розташованих на одному поверсі.

При забезпечені пожежного захисту в підприємствах малого бізнесу використовуються в основному вуглецево-кислотні вогнегасники.

В залежності від того скільки приміщень використовується для малого підприємства можуть складатися плани евакуації, або виводу людей при пожежі.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69  Наверх ↑