3.Вентиляція виробничих приміщень.
Задачею вентиляції є забезпечення чистоти повітря і заданих метеорологічних умов в виробничих приміщеннях. Вентиляція досягається видаленням забрудненого повітря і подачею свіжого повітря.
Є природна і механічна вентиляція. А в залежності від того, для чого вона служить може бути:
- приточна,
- витяжна,
- приточно-витяжна.
По місцю дії вентиляція може бути загальнообмінна, або місцева. Дія загальнообмінної вентиляції заснована на розбавленні забрудненого та нагрітого повітря приміщеня свіжим повітрям до допустимих норм.
Природна вентиляція може бути організованою і неогранізованою.
Неорганізована – повітря поступає через пори, щілини і т.д.
Організована – піддається регулюваню аспірацією і дефлекторами. Дефлектори – це спеціальні накладки, які встановлюються на витяжних повітроводях і використовують енергію вітра. Використовують для видалення забрудненого і перегрітого повітря з приміщень невеликого розміру.
Механічна вентиляція створюється вентиляторами і в деяких випадках ежекторами.
Приточна вентиляція:
1 – повітряний забірник
2 – повтропровід
3 – фільтр очистки повітря
4 – колорифер
5 – вентилятор
6 – приточні насадки чи отвори
Витяжна:
7 – витяжні отвори чи насадки
8 – фільтр очистки повітря.
Приточно-витяжна:
10 – приміщеня
11 –
12 – клапани
Вентилятори – це вітродувні машини, які дають тиск і які служать для переміщення повітря при втратах тиску в вентиляційній сіті не більше 12 кПа.
Кондеціонуваня повітря – це створення і автоматична підтримка в приміщеннях незалежно від зовнішніх умов постійних чи міняючихся по програмі температури, вологості, чистоти, і швидкості руху повітря, найбіль сприятливого для людей і який вимагається для проведення робочого процесу.
Очистка повітря від шкідливих речовин.
Очистка може проводитись при подачі зовнішнього повітря в приміщення і при видаленні з приміщення забрудненого повітря.
Для очистки повітря від твердих і рідких домішок використовують пило- і тумановловлювачі. Ефективністиь очистки повітря визначають по формулі: h=(q1 – q2)/q1; q1 i q2 – кількість домішок до і після очистки (мг/м3).
Для очистки повітря від пилу з розміром частинок більших 10мкм застосовують “циклони”. Ротаційні пиловловлювачі (ротоклони) очищують від твердих і рідких домішок за рахунок центробіжних сил і сил Коріоліса виникаючих при обертані ротора.
Фільтри. Застосовуються для середньої і тонкої очистки повітря. Фільтруючі прокладки: ткані, войлоки, бумага, сітка, набивки волоконні, металічна стружка, пориста кераміка, пористі метали.
Місцева вентиляція. Служить для створення необхідних умов повітряного середовища в невеликій зоні виробничого приміщення.
Тут застосовується:
- повітряне душування (потік теплоти інтенсивністю 350 Вт/м2 і більше).
- повітряні оазиси
- повітряні і повітряно-теплові – завіси.
Місцева витяжна вентиляція.
Застосування її засновано на вловлені і видаленні шкідливіх речовин безпосередньо у джерела їх створення. Місцева витяжна вентиляція робиться в вигляді укрить і місцевих відсосів.
Тут використовуються:
- захисно - обеспилюючі кожухи
- витяжні шкафи
- кабіни і камери
- витяжні зонти
- всасуючі панелі
- пилогазоприймачі, воронки
- бортові відсоси
Не завжди вдається захистити людину в робочій зоні, тому використовують спецодяг, головні убори, рукавиці, окуляри з темним склом. Органи диханя захищають спецапаратами.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 Наверх ↑