Причини психологічного перенавантаження працівників ОВС, податкової міліції та їх вплив на якість здійснення ними професійних обов’язків.
Працівник ОВС – це, в першу чергу. Людина з високою культурою спілкування. Культура спілкування – це вміння встановлювати зворотний зв’язок, відгукнутися на думки, почуття, турботи й проблеми іншої людини (це стосується всіх рівнів спілкування). Форми спілкування змінні, сутність спілкування – незмінна. Велику роль відіграє у професійній діяльності працівників ОВС культура мови – від вміння чітко сформулювати власну думку як у мовленні, так і на папері до граматичної та синтаксичної грамотності.
Специфіка службової діяльності працівників ОВС вимагає особливої лаконічності, зокрема – чіткості у розмові. По телефону прийнято говорити коротко, тільки по справі. Потрібно привітатися і представитися своєму співрозмовнику. Звертаючись по телефону, ніколи не запитуйте – “хто?”. Це ознака низької культури. Просто попросіть до телефону того, хто Вам потрібен.
Розмову по телефону потрібно вести у нормальному темпі, особливо чітко вимовляючи прізвища, назви, цифри. Відповідаючи на телефонний дзвінок, назвіть своє звання, прізвище й обов’язково дайте зрозумілу, вичерпну довідку. Якщо ж Ви не можете відповісти на поставлене питання, назвіть абоненту прізвище і телефон співробітника, який може надати необхідну консультацію. У випадку його відсутності повідомте, коли він буде.
Відповідно, якщо працівника, якому телефонують, немає на місці, потрібно повідомити, коли він з’явиться; покликати того, хто його заміщує, або дати номер телефону заступника. Якщо буде прохання щось передати, потрібно записати зміст прохання і покласти на стіл тому, кому це адресоване. Не розібравши по телефону чийогось прізвища чи адреси, не перебивайте громадянина. Краще після прийняття всього повідомлення попросити: “Уточніть, будь ласка…” або “Чи правильно я записав ці прізвища?”
Навіть якщо Ви дуже зайняті, все одно, піднявши слухавку, вислухайте співрозмовника, з’ясуйте, що саме його цікавить, і попросіть подзвонити через певний проміжок часу або запишіть телефон, за яким Ви могли б подзвонити йому, коли звільнитеся. У кінці розмови не забудьте подякувати співрозмовника за інформацію.
Існує правило, за яким тривалість розмови визначає той, хто телефонує, або старший. Якщо ж працівник, якого викликали, дуже поспішає, він може тактовно вибачитися, попросити закінчити розмову. У цьому випадку, той хто викликав, повинен зрозуміти і погодитися.
Необхідно з повагою та увагою відноситись до старших за званням, віком або суспільним положенням. Якщо в службове приміщення входить старший за званням або посадою, необхідно встати й привітати його згідно вимогам Уставу, сідати потрібно тільки після отримання на це дозволу. За правилами службового етикету, при знайомстві в установі будь-який чоловік, який би високий пост він не обіймав, встає, коли до кабінету заходить жінка, і чекає стоячи, доки вона не представиться. При цьому жінка називає своє прізвище, посаду і мету відвідання установи.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 Наверх ↑