Рекомендації
ФІНАНСИ підприємств
Курс “Фінанси підприємств” відноситься до прикладних дисциплін і передбачає послідовне і систематизоване вивчення основних питань даної дисципліни, знання якої необхідні для теоретичної і практичної підготовки спеціалістів з економічних спеціальностей.
Курс базується на отриманих знаннях з таких курсів, як “Фінанси”, “Управлінський облік”, “Гроші та кредит”, “Банківська справа”, ”Податкова справа” та інші.
Даний курс охоплює фінансові відносини в матеріальній сфері виробництва всіх галузей господарства незалежно від форм власності і організаційних форм.
Предметом вивчення курсу є:
Економічні відносини суб’єктів підприємницької діяльності, безпосередньо пов’язані з формуванням, розподілом та використанням фондів грошових коштів підприємств.
В процесі вивчення дисципліни вирішуються наступні завдання: з’ясовується сутність фінансових ресурсів підприємств, методів і джерел їх формування, організація фінансової діяльності підприємств; набуття навичок здійснення розрахунків грошових нагромаджень, формування і розподілу прибутку, визначення потреби в обігових коштах, джерелах фінансування основних фондів; оволодіння методами оцінки фінансового стану і санації підприємств.
Курс “фінанси підприємств” є стислою електронною версією навчально-методичного посібника, що включає основний матеріал, необхідний для вивчення цієї дисципліни. Весь навчальний матеріал поділений на окремі теми та підтеми, що викладаються з урахуванням структури процесу засвоєння знань, вмінь, навичок: сприяння, осмислення, закріплення, узагальнення, застосування. Відповідно до цього маємо для кожної теми: “Інформаційні матеріали теми”, “Узагальнення” та “Питання для самоконтролю”.
Матеріал викладено таким чином, щоб сприяти активному пізнанню, розвитку мислення, навичок студентів-економістів у сфері грошово-кредитних та валютних відносин.
Повний обсяг курсу передбачається для студентів всіх економічних спеціальностей.
Основна навчальна інформація подається в “Інформаційних матеріалах теми”. Це той мінімум, з яким мають ознайомитися студенти для засвоєння питань, що пропонуються для вивчення. Всі терміни тем розшифровуються в словнику.
Працюючи над “Інформаційними матеріалами теми”, студент сприймає і осмислює навчальний матеріал на основі конспекту лекцій по кожній темі із постановкою проблеми, поясненнями, схемами та посиланнями на словник або інші джерела, в тому числі і на адреса в Інтернеті. Узагальнення інформації організовує “Узагальнюючий блок”. А список “Літератури” містить джерела , що дозволяють студентам поглибити свої знання з питань, що розглядаються.
Для перевірки якості засвоєння знань з розділів курсу передбачено “Тематичний контроль”. Періодичність проведення контролю і теми, які він перевіряє, вказані в “Програмі вивчення”. В ході тексту необхідно вибрати правильний варіант відповіді із запропонованих. Для самоконтролю на запитання стосовно запропонованих тем курсу.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 Наверх ↑