111.Аналіз результатів аудиту ефективності та їх документальне оформлення.
Згідно з наказом головного контрольно-ревізійного управління України з 15.12.2005 № 444 « Про вдосконалення проведення аудиту ефективності виконання бюджетних програм». За результатами аудиту складається звіт, який повинен включати висновки стосовно дотримання законодавства і забезпечення ефективності фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання та обґрунтовані рекомендації щодо її удосконалення.
При проведенні аудиту ефективності бюджетної програми державного бюджету на регіональному рівні складається інформація про участь в аудиті ефективності, яка є складовою аудиторського звіту.
За результатами аудитів ефективності програм місцевих бюджетів складається аудиторський звіт. За результатами аудиту ефективності у одержувачів бюджетних коштів складається довідка про участь в аудиті ефективності, один примірник якої залишається в одержувача бюджетних коштів. Рекомендується підписання довідки посадовою особою, що проводила збір інформації для аудиторського дослідження. Аудиторський звіт має бути написаний відповідно до специфіки користувачів, для яких він призначений.
Аудиторський звіт викладається в довільній формі і має виключати можливість двоякого трактування та нечіткість і містити тільки ту інформацію, яка отримана з компетентних джерел, є об'єктивною та забезпечена надійними та достовірними фактами аудиторського дослідження.
Інформація аудиторського звіту має бути зрозумілою та конструктивною, речення - короткими та чіткими. За можливості інформацію доцільно подавати у вигляді таблиць, діаграм, графіків. При посиланні на документи, статистичні, бухгалтерські, аналітичні дані доцільно у тексті аудиторського звіту зазначати джерела інформації.
Отже, за результатами проведеного аудиту ефективності повинен видаватись звіт, якій містить таку інформацію:опис втрат і наслідки цих втрат для підприємства. Формалізація стратегічних невідповідностей у політиці підприємства. Порівняльна оцінка операційних показників. Виявлення сильних і слабких сторін у діяльності підприємства. Економічна оцінка перспективності вкладень у заходи щодо підвищення ефективності діяльності підприємства в річному еквіваленті.
Типовий аудиторський звіт (інформація про участь в аудиті ефективності) має наступну структуру: 1. Резюме (супровідний лист). 2. Вступ. - фонова інформація - причини проведення аудиту 3. Структура аудиту. 4. Опис досліджуваної бюджетної програми. 5. Результати аудиту. 6. Висновки аудиту. 7. Пропозиції. 8. Джерела інформації 9. Додатки. -"Резюме (супровідний лист)" - короткий зміст проведеного аудиту ефективності з описом найважливіших моментів (мети, методів, результатів, висновків аудиту ефективності-"Вступ" може включати коротку характеристику сфери діяльності, в якій реалізується досліджувана бюджетна програма, -"Структура аудиту" описується процес організації та поетапне здійснення роботи аудиторів. -В розділі "Опис об'єкта аудиту" надається інформація щодо мети і напрямів впровадження бюджетної програми, її учасників, запланованих і досягнутих результатів. -"Результати" наводяться гіпотези аудиту щодо неефективного управління ресурсами держави, -"Висновки" підводяться підсумки проведеного аудиту ефективності. -"Пропозиції" пропонуються необхідні дії щодо проведення якісних змін в управлінні ресурсами держави, підвищення ефективності використання бюджетних коштів, які повинні ґрунтуватися на результатах аудиту ефективності. -"Джерела інформації" містить перелік нормативно-інструктивних документів, облікових та звітних форм, інформаційних та аналітичних матеріалів, на які аудитор посилається в аудиторському звіті.
Аудиторський звіт розглядається за участю посадових осіб суб'єкта господарювання. Їх зауваження і пропозиції враховуються або відображаються у протоколі розбіжностей, який додається до звіту.
Аудиторський звіт подається керівникові суб'єкта господарювання, його органу управління, а також відповідно до визначених законодавством повноважень Кабінетові Міністрів України та Мінфіну.
За рішенням керівника органу державної контрольно-ревізійної служби, посадові особи якого проводили аудит, аудиторський звіт може надсилатися іншим заінтересованим органам державної влади, а також органам місцевого самоврядування.
Результати аудиту можуть оприлюднюватися через засоби масової інформації.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74
75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 Наверх ↑