21.Складання стратегії та плану аудиторської перевірки

ЗгідноМСА 300 «Планування аудиту фінансових звітів»  Планування аудиту ділиться на дві частини: 1. Складання загальної стратегії аудиту; 2. Складання детального плану аудиту

Складання загальної стратегії аудита починається на етапі оцінки ризиків і містить у собі визначення ресурсів і строків щодо процедур по оцінці ризиків і загальних процедур по процедурах у відповідь на оцінені ризики й випуску аудиторського звіту. По ходу роботи заг. стратегія аудиту може змінюватися, у зв'язку з відкриттям нових обставин, аудит висновків і ін отриманої інф.

Стратегія аудиту встановлює масштаб, строк і підхід до аудиту й служить керівництвом до складання детального плану аудита.

Питання для розгляду:1. Результати минулого досвіду аудита (включаючи тести контролю, на які можна покластися в поточному періоді) і інших завдань для суб'єкта;2. Відповідні дії керівництва на виявлені слабкості у внутрішньому контролі; 3. Необхідні ресурси персоналу й необхідні знання для аудита. Розглянути необхідність експертів для розгляду складних, спеціалізованих і ділянок з високим ризиком;4. Час аудита, включаючи час на інвентаризацію й інші необхідні процедури;5. Більш ефективний метод для відповіді на ризики істотних викривлень, як на рівні фінансової звітності, так і на рівні тверджень;6. Вплив інформаційних технологій на аудита;7. Прагнення керівництва розробити й впровадити розумний внутрішній контроль, включаючи наявність належної документації такого внутрішнього контролю;8. Можливості для керівництва зловживання повноваженнями;9. Необхідність включення елемента несподіванки у виконання аудиторських процедур.Останній крок у розробці загальної стратегії аудита полягає у встановленні в характері, часі й тривалості використання ресурсів, необхідних для аудита.

У суб'єктах де керівництво готує звіти різним особам, наділеним керівними повноваженнями, загальна стратегія аудита повинна бути обговорена з ними в писемній формі, включаючи:1. Загальну стратегію аудита;2. Строки аудита; 3. Будь-які додаткові вимоги або обмеження.

Планування аудиту передбачає визначення його стратегії і тактики, складання загального плану аудиторської перевірки, побудову аудиторської програми і аудиторські процедури, оцінювання обсягу аудиторського контролю.

 Планування — це процес вироблення аудиторської стратегії. Планування ведеться протягом усієї аудиторської перевірки. Аудитор повинен скласти графік завершення основних етапів операції. Графік показує заплановану аудиторську роботу і служить засобом контролю за проведенням операції. При складанні графіка мають враховуватися вимоги клієнта. Плани допомагають проводити роботу в межах часу, необхідного клієнту і аудитору, і є підставою для встановлення гонорару. Вони мають бути достатньо детально розроблені, щоб виконавці могли завершити завдання у відносно короткий термін і, таким чином, ефективно розпоряджатися своїм часом. План аудиту має бути повідомлений аудиторській групі. Графіки, процедури, які необхідно виконати, і тип звіту головного аудитора слід повідомити групі аудиторів на самому початку перевірки. Аудитор повинен обговорити загальну стратегію перевірки з керівництвом клієнта. Після укладання договору на аудит і вивчення необхідної допоміжної інформації про підприємство-клієнта аудитор складає повний план аудиту і програму

Під час розробки заг. плану аудитор здійснює аналіз наступних питань:
-    Розуміння аудитором бізнесу клієнта
-   Розуміння обліку і системи внутрішнього контролю

-        Визначення ризиків і суттєвості

-                           Види, час і повнота процедур

-        Координація, керівництво, супроводження і нагляд.

    Загальний план аудиту включає такі питання:

• умови договору на виконання аудиту;• зміст аудиторського звіту (висновку), строк його подання;• відповідальність аудитора згідно із Законом України "Про аудиторську діяльність";

• відповідальність замовника (клієнта) за подану фін звітність;• система і форма бух фін обліку;• фін звітність, використана для аудиту; • виконавці аудиту;• тривалість аудит перевірки;• бюджет часу і затрат;• визначення найбільш важливих етапів і завдань аудиту;• ступінь довіри до системи бух фін обліку і внутр контролю;• робота внутр аудиторів і масштаби їх залучення;• сутність і обсяг аудит доказів;• умови, що вимагають особливої уваги;• аудит ризик;• залучення експертів.

У заг. плані аудиту рекомендується передбачати:які конкретні питання слід перевірити, щоб висновки за результатами аудиту були об'єктивними;які суттєві обставини слід проаналізувати під час перевірки; які вибіркові плани аудиту варто розробити; формування аудит групи, її чисельність та кваліфікацію фахівців, які будуть залучені до проведення перевірки;розподіл аудиторів у відповідності з їхніми професійни­ми якостями на конкретні ділянки аудит пе­ревірки; з якими стандартами, законодавчими і нормативно-пра­вовими актами слід ознайомити групу аудиторів; бюджет робочого часу для кожного етапу аудиту; інструктаж усіх членів групи, ознайомлення їх з особливостями фінансово-господарської діял п-ва;контроль керівника групи за виконанням плану та якістю роботи асистентів за веденням ними робочої документації та належним оформленням результатів аудиту;роз'яснення керівником аудит групи методичних питань;документальне оформлення особливої думки окремого виконавця під час виявлення розбіжностей в оцінці кон­кретного факту між керівником аудит групи і ря­довим її членом.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97  Наверх ↑