5.4. Пожежний зв’язок та сигналізація
Для зв’язку при пожежі використовують телефон, радіо, радіотелефон, установки автоматичного і напівавтоматичного зв’язку. Для попередження людей в приміщеннях може використовуватися спеціальна система зв’язку, внутрішня радіотрансляційна мережа, а також звукові сигнали оповіщення.
Автоматична система сигналізації. Основними складовими систем автоматичної сигналізації є: датчики, що монтуються в будинках або на території об’єктів і служать для подачі сигналу при пожежі; приймальні апарати (станції), що забезпечують прийом сигналів від датчиків; лінії комунікацій, що з’єднують датчики з приймальними апаратами; джерела електропостачання.
За принципом дії датчики поділяються на теплові, димові, світлові, комбіновані.
Теплові датчики - реагують на підвищення температури довкілля та поділяються на максимальні, що спрацьовують при підвищенні температури до встановленого критичного значення; диференційні, що спрацьовують при підвищенні температури довкілля з певною швидкістю; максимально-диференційні.
Димові датчики - поділяються на іонізаційні і фотоелектричні. Димові датчики не можна встановлювати в приміщеннях з температурою повітря нижче - 30 0С і вище 60 0С, відносною вологістю вище 80%, а також в дуже запилених приміщеннях і місцях, де можуть бути пари кислот.
Світлові датчики - реагують на ультрафіолетове чи інфрачервоне випромінювання.
Комбіновані датчики - завновані на принципах спрацьовування теплових і димових датчиків.
Сигнали від датчиків надходять до:
- прийомних станцій пожежної сигналізації;
- автоматичних засобів пожежогасіння.
Література для самоосвіти: 2, 34, 36.
25 26 27 28 29 30 Наверх ↑