6. 2. Пісколовки.
Пісколовки необхідно передбачати для затримки мінеральних часток розмірами понад 0,2—0,25 мм при пропускній здатності станції очищення стічних вод більш 100 м3/сут.
Пісколовки розраховуються на максимальну витрату стічних вод і перевіряються на мінімальний приплив.
Тип пісколовки необхідно вибирати з урахуванням пропускної здатності очисної станції, складу виробничих стічних вод, що очищаються, і місцевих умов будівництва.
Горизонтальні пісколовки з круговим рухом стічної води призначаються для видалення піску з виробничих стічних вод, що мають нейтральну чи слабколужну реакцію. Стічна вода підводиться до пісколовкам і видаляється від них лотками. Лоток, що підводить, розташовується в насипі висотою до 5м.
Осад з пісколовок видаляють гідроелеваторами. Подача робочої рідини до гідроелеватора і відвід пульпи здійснюються самостійними напірними трубопроводами через камеру переключення, обладнану засувками.
З метою скорочення кількості води, що витрачається на відмивання піску від нафти, може бути застосований напірний гідроциклон (пісок відмивається від нафти на 80 %).
Пісколовки можуть застосовуватися після нейтралізаторів сірчанокислих стічних вод у тому випадку, якщо випадання нерозчинних домішок вапняного молока (чи меленого вапняку) і великих кристалічних часток гіпсу приводить до появи важких зважених часток, що були відсутні у водах до нейтралізації.
Горизонтальні пісколовки з прямолінійним рухом стічної води пропускною здатністю 70—280 тис. м3/сут експлуатуються на ряді каналізаційних станцій аерації. Швидкість руху стічних вод складає при максимальній витраті 0,3 і при мінімальному 0,15 м/с.
Експлуатація показала, що ці пісколовки працюють ефективно при вирівнюванні середніх швидкостей по їх довжині.
Автоматичне видалення піску з пісколовок може вироблятися двома шляхами: 1) у міру нагромадження і досягнення їм заданого рівня; 2) через визначені інтервали часу, виявлені на основі експлуатаційного досвіду. Тривалість видалення чи піску його обсяг приймаються також на підставі досвіду експлуатації пісколовок. Керування даною технологічною операцією здійснюється за допомогою реле часу.
Пісколовки тангенціальні зі шнековим піскопромивачем. Робота таких песколовок заснована на якісно новому принципі.
Стічна вода подається в пісколовку тангенціально, у результаті чого виникає її обертальний рух. Пісок, що міститься в стічній воді, притискається до стінок спорудження за рахунок відцентрової сили і відокремлюється від води в результаті що утвориться спадного плину. При швидкості руху стічної води в лотку, що подає, 0,7— 1,1 м/с затримується приблизно 92—98 % піску, що міститься в стічній воді, з гідравлічної крупністю 18—24 мм/с.
Відвід води з пісколовки центральною телескопічною трубою ще більш інтенсифікує відділення піску шляхом виникнення водяної лійки навколо прийомного отвору труби.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Наверх ↑