1.12. Комунальний (муніципальний) державний фінансовий контроль.

Функції фінансового контролю поширюються на всю господарську та фінансову діяльність підприємств і організацій. Згідно з проектом Закону України “Про систему державного фінансового контролю в Україні” державний фінансовий контроль поділяється на: загальнодержавний; спеціалізований; відомчий; комунальний (муніципальний).

Комунальний (муніципальниії) фінансовий контроль здійснюється радами народних депутатів та їхніми комісіями, незалежними профспілками, членами партій та рухів відповідно до повноважень, наданих законодавством України.

1.13. Рахункова палата України, її функції та повноваження.

Рахункова палата є постійно діючим органом контролю, який утворюється Верховною Радою України, підпорядкований і підзвітний їй. Цей орган контролю здійснює свою діяльність самостійно, незалежно від будь-яких інших органів держави. Функціями, які здійснює РП є: встановлення на ревізованому об’єкті фактичного стану справ з точки зору своєчасності, повноти, об’єктивності, достовірності, доказовості, виявлених фактів та проведених оцінок щодо законності, ефективності та доцільності використання коштів ДержБюджнту України. Загальнодержавних цільових та позабюджетних фондів, кредитів та позик, наданих Україні іноземними державами, банками та міжнародними фінансовими організаціями; впалютних ресурсів, наданих на зворотній основі; Кошторису НБУ. Це стосується і майна, яке належить до об’єктів державної власності, ресурсів матеріального резерву України. До повноважень РП належать: 1) перевірка правомірності центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів, яка включає вивчення нормативно-правових, адміністративних, розпорядчих та інших актів, виданих посадовими особами чи колегіальними органами об’єкта перевірки з питань виконання ДержБюджету на предмет встановлення їх відповідності Конституції України, Актам чинного зак-вата положенням Закону України „Про держБюджет України на відповідний рік.” 2) Перевірка використання коштів Держбюджету та загальнодержавних цільових і позабюджетних фондів, яка спрямована на встановлення законності та ефективності використання коштів ДержБюджету України, коштів загальнодерж цільових і позабюджетних фондів, а також правильність відображення фінансових операцій в бухобліку вцілому. 3) перевірка касового та фактичного виконання бюджету фінансово-господарської діяльності міністреств та інших центральних органів виконавчої влади, яка стосується використання коштів ДержБюджету. 4) перевірка використання підприємствами і установами коштів ДержБюджету України. 5) перевірка використання коштів з резервного фонду Кабінету міністрів України. 6) контроль використання коштів загальнодержавних, цільових та позабюджетних фондів, а також позик, наданих бюджету. За результатами перевірок складається довідка або акт. А за результатами ревізії – акт у 3-х примірниках.

1.14. Державна контрольна ревізійна служба України, її структура та функції.

 

 

 

 

1.15. Права, обов'язки і відповідальність держ. контрольно-ревізійної служби (ДКРС).

Права посадових осіб ДКРС: 1) ревізувати і перевіряти в міністерствах і організаціях грошові та бух.  документи, звіти, кошториси й інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, проводити перевірки фактичної наявності цінностей; 2) безперешкодного доступу на склади, у сховища, виробничі інші приміщення для їхнього обстеження і з'ясування питань, зв'язаних з ревізією або перевіркою. Зупиняти видаткові операції за рахунками, коли керівництво об'єкта, на якому необхідно провести ревізію, перешкоджає працівнику ДКРС виконувати свої обов'язки; 3) залучати на договірних засадах кваліфікованих фахівців для  проведення  контрольних  обмірів  будівельних,монтажних, ремонтних та інших робіт, контрольних запусків сировини та матеріалів у виробництво, контрольних аналізів сировини; 4) вимагати від керівників об'єктів, що ревізуються проведення інвентаризації основних фондів, ТМЦ, грош. коштів і розрахунків, у необхідних випадках опечатувати каси, склади, а при виявленні підробок, інших зловживань вилучати необхідні документи на строк до закінчення ревізії, залишаючи в справах акт про вилучення та копії або реєстри вилучених документів; 5) одержувати від НБУ, банків та інших кредитних установ необхідні відомості, копії документів, довідки про банківські операції та залишки коштів на рахунках об'єктів, що ревізуються, а від ін. підп-в — довідки і копії документів про операції та розрахунки з організаціями, що ревізуються. 6) одержувати від службових матеріально-відповідальних осіб об'єктів, що ревізуються, письмові пояснення з питань, які виникають під час ревізій і перевірок; 7) вимагати від керівників об'єктів, що ревізуються, усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання держ. власності та фінансів, вилучати до бюджету виявлені ревізіями  приховані  й занижені  валютні та інші платежі; 8) стягувати в дохід держави кошти, одержані держ.фондами,підп-вами за незаконними угодами; 9) накладати на керівників та інших службових осіб підприємств адміністративні стягнення; 10) застосовувати до організацій фінансові санкції.

Серед обов'язків ДКРС — суворе додержання положень Конституції України, законів України, дотримання прав та інтересів громадян, організацій, що охороняються законом. Однак основний службовий обов'язок ревізорів ДКРС — це якісне й своєчасне проведення ревізій і перевірок. Вони повинні досконало знати чинне законодавство, що стосується діяльності ревізованого підприємства, і керуватися ним у практичній роботі; володіти всім комплексом методичних прийомів контрольно-ревізійної роботи та вміло їх використовувати в процесі здійснення контрольних дій. Службові особи ДКРС зобов 'язані: *об'єктивно висвітлювати виявлені факти порушень та зловживань, їхні причини, розмір матеріального збитку, винних осіб; * пред'являти документ на право проведення ревізії керівним працівникам ревізованого підп-ва; * у випадках виявлення зловживань і порушень чинного законодавства передавати правоохоронним органам матеріали ревізій, а також повідомляти про виявлені зловживання і порушення державним органам; * під час вилучення документів у зв'язку з їхньою підробкою або виявленими зловживаннями негайно повідомляти про це правоохоронні органи. Належно оформляти вилучення документів і передання їх правоохоронним органам та повернення після закінчення ревізії, якщо правоохоронними органами не прийнято рішення про вилучення цих документів; * забезпечувати дотримання комерційної та службової таємниць.

 За невиконання або неналежне виконання службовими особами ДКРС своїх обов'язків вони притягуються до  дисциплінарної та кримінальної відповідальності, а саме за: * несвоєчасність, неповноту та неналежну якість проведеної перевірки чи ревізії; * необ'єктивність висвітлення результатів контролю; * повне або часткове приховування виявлених порушень і зловживань чи їхнє заниження; неправильність і необгрунтованість висновків за результатами контролю та неповне визначення матеріальних збитків; * використання службового становища в корисливих цілях; * дострокове розголошення матеріалів ревізії, які потім не підтвердилися чи їхнє розголошення призвело до знищення доказів, а також несвоєчасне і неякісне вивчення госп. операцій.

 

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 
100  Наверх ↑