1.16. Фінансові санкції та адмін. штрафи, що застосовуються держ. контр.-ревізійною службою(ДКРС).
У разі виявлення ревізією прихованих і занижених платежів до бюджету готується рішення за встановленим зразком щодо їх стягнення із застосуванням фінансових стягнень.Згідно з ЗУ „Про ДКРС в Україні” контрольно-ревізійним відділам у містах і районах, КРУ в областях і ГоловКРУ України надано право вилучати в дохід відповідного бюджету, залежно від підпорядкованості підприємств, установ, організацій та інших суб'єктів підприємницької діяльності, виявлені ревізіями (перевірками) приховані або занижені валютні та інші платежі, стягувати до бюджету кошти, отримані за допомогою незаконних угод. Застосування фінансових санкцій здійснюється незалежно від причин, через які сталося заниження суми податку, платежу, внеску до податкових декларацій, розрахунків. Для застосування фінансових санкцій не має значення і наявність наміру в діях відповідних працівників, платників Стягнення оформляються відповідним документом — рішенням за підписом начальника (заступника начальника) КРУ. Рішення у п'яти примірниках складаються контрольно-ревізійними підрозділами, які здійснювали ревізію чи перевірку. Із суми, що підлягає вилученню до бюджету, 15% перераховуються на позабюджетний рахунок контрольно-ревізійного управління, про що зазначається у прийнятому рішенні. Контрольно-ревізійні відділи здійснюють систематичний контроль за виконанням платниками прийнятих рішень. Суми платежів за прийнятими рішеннями КРУ перераховуються підприємствами у триденний термін із дня отримання рішення. Не внесені у цей термін суми стягуються у порядку, встановленому чинним законодавством. Згідно з Кодексом України про адмін. правопорушення контрольно-ревізійній службі надано право застосовувати штрафні санкції за порушення законодавства з фінансових питань. А саме: - штраф від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян накладається за приховування в обліку валютних та інших доходів, непродуктивних витрат і збитків, відсутність бух-галтерського обліку або ведення його з порушенням встановленого порядку, внесення неправдивих даних до бухгалтерської або статистичної звітності, несвоєчасне або неякісне проведення інвентаризацій коштів і матеріальних цінностей, порушення правил ведення касових операцій, створення перешкод працівникам державної контрольно-ревізійної служби у проведенні ревізій та перевірок, невжиття заходів щодо відшкодування з винних осіб збитків від нестач, розтрат, крадіжок і безгосподарності. - штраф від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян накладається за ті самі дії, вчинені особою, на яку протягом року були накладені адміністративні стягнення за одне з правопорушень, зазначених у частині першій цієї статті. Сума штрафу визначається начальником КРУ або його першим заступником на комісії у присутності порушників із використанням протоколів, складених контрольно-ревізійними підрозділами, які проводили ревізію або перевірку.
1.17. Державна податкова служба, її структура та функції.
Податкова служба - це сукупність державних органів, які організовують і контролюють надходження податкових і окремих видів неподаткових платежів. Статус Державної податкової служби(ДПС) в Україні, її функції і правові основи діяльності регулюються ЗУ"Про ДПС України". Суб'єктом управління системою оподаткування в Україні є Державна податкова адміністрація (ДПА). Вона складається з підрозділів, які здійснюють методичне управління і контроль за оподаткуванням. До обласного рівня відносяться податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі. Районний рівень охоплює територіальні Державні податкові інспекції (ДПІ), місцеві ДПІ, міжрайонні територіальні об'єднані податкові інспекції, районні ДПІ. До складу органів податкової служби входить також Податкова міліція. В обласних центрах і містах обласного підпорядкування, в яких кількість районів не перевищує трьох, районні державні інспекції не створюються, а їх функції виконують місцеві ДПІ.
Витрати на утримання ДПІ визначаються Кабміном України і фінансуються з Держ.бюджету. ДПІ є юридичними особами, мають самостійні кошториси витрат, поточні рахунки та печатки із зображенням Держ. гербу України зі своїм найменуванням. Структурним підрозділом ДПА України є Головне управління внутрішньовідомчого контролю (ГУВК). Воно призначене здійснювати в межах своєї компетенції контроль за дотриманням чинного законодавства працівниками податкових органів усіх рівнів. ГУВК підпорядковується безпосередньо Першому заступнику Голови ДПА України, виконує його доручення і про результати перевірок доповідає йому особисто для прийняття відповідного рішення. ЗУ "Про ДПС в Україні" на ГУВК покладено такі основні функції: 1. проведення разом з відповідними управліннями на місцях комплексних і тематичних перевірок ДПА по Автономній республіці Крим (АРК), областях, містах Києву та Севастополю з питань дотримания податкового законодавства щодо обчислення податків та інших обов'язкових платежів до бюджету і правильного витрачання на утримання адміністрацій коштів, передбачених кошторисом.; 2. у встановленому порядку організовує і забезпечує проведення ДПА перевірок безпосередньо на підприємствах незалежно від форм їх власності та підпорядкування, а також у громадян достовірності грошових документів, бух. книг, звітів, планів, кошторисів, декларацій та регістрів бухобліку і первинних бух. документів про одержані доходи та прибутки, правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків та інших платежів до бюджету; 3. за дорученням Голови ДПА України проводить перевірки фактів порушень чинного законодавства посадовими особами податкової служби й передає податковій міліції матеріали перевірок підприємств, організацій та громадян; 4. здійснює перевірки скарг на дії податкових адміністрацій та їх посадових осіб, виявляє причини, що викликають скарги, готує пропозиції щодо питань притягнення до відповідальності працівників, чиї дії призвели до надходження обгрунтованих скарг; 5. отримує та аналізує звітність підрозділів внутрішньовідомчого контролю, узагальнює причини порушень законності та умов, що їм сприяють, і вносить пропозиції щодо їх усунення, а також надає методичну допомогу в керівництві підрозділами внутрішнього контролю податкової служби України; 6. разом з управліннями та відділами розробляє інструктивні й методичні вказівки та інші нормативні документи про порядок застосуванпя законодавчих актів в процесі проведення перевірок, а також вносить пропозиції щодо призначення кандидатур начальників з контролю за роботою податкових інспекцій АРК, областей, міст Києва та Севастополя; 7. вивчає та узагальнює кращий досвід роботи окремих ДПА, працівників і відділів ІІодаткових органів та надає ІІодатковим адміністраціям по АРК, областях, містах Києву та Севастонолю методичну та практичну допомогу з питань виконання ними функцій коитролю за діяльністю підвідомчих адміністрацій.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74
75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99
100 Наверх ↑