7.2. ”Інвестування в людину” та його ефективність
Щоб забезпечити безперервне професійне і економічне навчання навчання робітників на виробництві, організовуються такі його види:
1. Підготовку нових робітників на виробництві;
2. Перепідготовку кваліфікованих робітників;
3. Навчання робітників другим (суміжним) професіям;
4. Підвищення кваліфікації робітників.
Підготовка нових робітників на виробництві – це першочергове і економічне навчання осіб, прийнятих на роботу учнями робочих професій.
Строк навчання від 6 місяців, а для дуже складних видів робочих професій до 1 року.
Підготовка нових робітників проводиться по курсовій і індивідуальних формах навчання. При курсовій формі теоретичне навчання проводиться в навчальній групі чисельністю 10-30 чоловік (в навч. Закладах – 25-30 чоловік).
Виробниче навчання проходить в два етапи:
1.В навчальній групі під керівництвом майстера виробничого навчання в навчальному цеху (дільниці);
2.На робочих місцях в цехах підприємства в складі учбової групи (не менше 10 чоловік).
Перепідготовка кваліфікованих робітників – є з відривом і без відриву від роботи в курсовій або індивідуальній формі. Учбові плани і програми для перепідготовки кваліфікованих робітників і строки їх навчання розраховують і затверджують підприємства у відповідності з учбовими планами і програмами для підговки працівників.
Навчання робітників другим (суміжним) професіям – Це професійне і економічне навчання осіб, що вже мають професію, для отримання нової, з початковим і більш високим рівнем кваліфікації.
Підвищення кваліфікації робітників – це неперервно організоване їх навчання, направлене на удосконалення професійних і економічних знань, умінь, навичок.
Корпорації США витрачають на навчання своїх працівників від 40 до 80 млрд. дол. В рік (за різними оцінками), що співставляється з усіми асигнуваннями на вищу освіту країни.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 Наверх ↑