Тема 10. Грошова та кредитна система Російської Федерації

Грошова одиниця Росії - рубль = 100 копійкам.

Після проведення деномінації з 1 січня 1993 р. В обігу знаходяться банкноти номіналом 10. 50, 100 і 500 руб. Та монети 1.2,5 руб і 1.5,10 і 50 коп.

Безготівковий платіжний оборот в Росії складає більше 60%. Найпоширенішою формою безготівкових розрахунків є розрахунки за допомогою платіжних доручень. Відмова від державного регулювання цін у січні 1992 р. Замість очікуваної рівноваги призвела до гіперінфляції - середньомісячні темпи приросту споживчих цін складали 31,2%. Багатофакторний характер інфляції обумовив наявність двох її видів: інфляції попиту та інфляції витрат.

Інфляційні процеси в Росії супроводжувалися такими негативними явищами як розширення емісії псевдоплатіжних засобів, доларизація грошового обігу та заощаджень, зростання неплатежів та бартерних угод.

Внаслідок скорочення емісії, обмеження пропозиції грошей та подавлення платоспроможного попиту населення темпи інфляції знижувалися і в 1997 р складали менше 1% в місяць.

Кредитна система Росії складається з таких ланок: центральний банк, комерційні банки (пайові, акціонерні, змішані), інші кредитні установи (страхові компанії, кредитні товариства, пенсійні фонди, інвестиційні компанії, довірчі товариства).

Короткий конспект лекцій з курсу «ГУМАНІТАРНІ ПИТАННЯ ТА ПРАВА

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Наверх ↑