Тема: Аудиторський висновок.
1. Основні елементи аудиторського висновку.
2. Види і зміст аудиторського висновку.
Аудиторська перевірка завершується складанням і передачею замовнику аудиторського висновку.1.
Аудиторський висновок складається з таких розділів:
- Заголовок,
- Замовник аудиторського висновку,
- Вступна частина,
- Масштаб перевірки,
- Висновок аудитора про перевірену звітність,
- Дата аудиторського висновку,
- Адреса аудиторської фірми,
- Підпис аудиторського висновку.
Заголовок аудиторського висновку – містить запис про те, що аудиторська перевірка проведена незалежним аудитором, поряд з цим зазначається назва аудиторської фірми. Це свідчить про те, що під час аудиту не було жодних обставин, які могли б привести до порушення принципу незалежності перевірки. Незалежність міркувань аудитора – обов’язкова вимога об’єктивності аудиторського дослідження. Якщо цю умову порушено, то аудитор не має права проводити аудит.
Замовник аудиторського висновку. У аудиторському висновку слід чітко зазначити, кому він адресований, а також перелічити можливих користувачів наведених в ньому відомостей.
Вступна частина аудиторського висновку має містити інформацію про склад перевіреної звітності та дату її складання. Відповідальність за складання звітності покладено на керівника підприємства, а за обгрунтування думки у аудиторському висновку на аудитора.
Масштаб перевірки. У цьому розділі зазначають, що аудит проводився відповідно до вимог нормативів, що діють в Україні, та загальноприйнятої практики або загальноприйнятих стандартів аудиту.
Обов’язковим є зауваження, що перевірка спланована і проведена з достатньою впевненістю в тому, що звітність не містить суттєвих помилок.
Суттєвість помилок аудитор встановлює під час перевірки. Вона залежить від абсолютного розміру, позиції з урахуванням конкретних обставин її виникнення і є скоріше пороговим значенням.
Аудиторський висновок має містити відомості щодо:
- використання аудитором конкретних тестів при перевірці інформації, яка підтверджує цифровий матеріал, на якому ґрунтується звітність,
- методології обліку, яку використовувало керівництво підприємства, що перевіряється при підготовці звітності в цілому.
Висновок аудитора про первинну звітність: Аудитор повинен підготувати чіткий висновок про перевірену звітність, відповідність її у всіх суттєвих аспектах законодавчим актам про порядок складання звітності та принципам обліку, що діють в Україні.
Дата аудиторського висновку. Є день завершення аудиторської перевірки. У цей день аудитор зобов’язаний доповісти про результати перевірки керівництву підприємства, що перевіряється. Тільки після підписання керівництвом звітів, що додаються до аудиторського висновку і підтвердження їх своїм підписом він проставляє дату аудиторського висновку.
Адреса аудиторської фірми: У аудиторському висновку слід зазначити адресу місцезнаходження аудиторської фірми або юридичну адресу, якщо підприємство розташоване в другому місці, а також № і серію сертифіката виданого АПУ.
Підпис аудиторського висновку: Аудиторський висновок підписує від імені аудиторської фірми її директор або аудитор, який має відповідні повноваження. Після підписання аудиторського висновку і вручення примірників клієнту аудитор повинен попередити його про відповідальність за несвоєчасне подання аудиторського висновку до податкової інспекції у разі проведення обов’язкового аудиту.
25 26 27 28 29 30 31 32 Наверх ↑