Принципи маркетингу.

Принципи маркетингу – Основні положення, обставини, вимоги, які визначають сутність М. та покладені в його основу. Основні принципи М. 1. Орієнтованість на споживача його потреби і вимоги, що передбачають пропонування ринку не товарів та послуг, а засобів вирішення проблем споживачів; 2. Гнучкість у досягненні поставленої мети шляхом адаптації до вимог ринку з одночасним спрямованим впливом на нього; 3. Комплексний підхід до розробки маркетингових планів, який передбачає використання не окремих маркетингових заходів, а комплексу М., поєднання окремих елементів якого дозволяє досягти визначених цілей; 4. Спрямованість на довгострокову перспективу розвитку фірми.

Перший принцип виходить з того, що фірма в центрі своєї діяльності ставить споживача та його потреби. Вирішення проблем споживача єдиний спосіб досягти цілей фірми, найважливішою з цих цілей є отримання прибутку.Другий принцип наголошує на необхідності дослідження можливих змін у зовнішньому середовищі і розробки механізмів пристосування до неконтрольваних фірмою факторів, і подкреслює важливість активної політики, яка передбачає створення нових товарів, технологій, вдосконалення форм стимулювання збуту, каналів товароруху, методів виходу на нові ринки, інших маркетингових заходів. Третій принцип наголошує на розробку оптимального комплексу взаємодоповнюючих елементів маркетингу так як не можливо ефективно впливати на споживача через використання якогось одного, навіть дуже ефективного, інструменту маркетингу. Спрямованість на довгострокову перспективу, як принцип М., передбачає прогнозування розвитку ринку і розробку відповідної стратегії маркетингу, як складової стратегії розвитку фірми із урахуванням очікуваних змін. Є ще й інші принципи М. 1) дотримання взаємодії та міжгалузевої координації планів з метою збалансованого попиту та пропозиції; 2) концентраці зусиль на досягненні кінцевого результату виробничо-експортної діяльності фірми; 3) оптимальне використання в упрвлінні централізованих та децентралізованих засад, тобто постійний пошук і реалізація резервів, підвищення ефективності виробничо-збутової діяльності через залучення до творчої роботи всіх працівників фірми; 4) науковий підхід до вирішення маркетингових проблем, тобто систематичний аналіз, використання програмно цільового методу управління, М. досліджень

6.     Цілі маркетингу.

Цілі М. – визначений напрямок чи результат маркетингової діяльності. Основні цілі повинні: 1) Орієнтувати підприємство на виробництво тієї продукції, що споживач бажає купити; 2) Забезпечити обопільну вигоду виробника і споживача і сприяти досягненню найкращого економічного результату.

Основна мета М. – сприяти вир-ву того, що продається, а не продажу того, що виробляється тобто ринковим орі-єнтиром є потреби споживачів; взаємна вигода споживача і вир-ка; досягнення найкращих ек-них результатів.

Загальними цілями М. є: 1) досягнення максимально можливого високого спо­живання, що створює умо-ви для максимального зрос­тання вир-ва, зайнятості, багатства; 2) досягнення максимальної споживчої задоволеності;

3) надання найширшого вибору, гранич-ної можливої різноманітності товарів; 4) максимальне підвищення якості життя (якість, кіль­кість асортименту, доступ-ність і вартість товарів; якість фізичного сережовища; якість культурного життя); 5) взаємна вигода споживача і вироб-ка.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39  Наверх ↑