Концепція збуту.

Концепція інтенсифікації нарощування комерц. зусиль – перед., що покуп. будуть купувати тов. достатній на ринку і стимулювання їх продажу.

Можлива за умов недостатньої обізнаності покупця щодо властивостей товару, коли на поведінку споживача впливають різними засобами : рекламою переконливими методами продажу, демонстраціями товару та спеціальними знижками. І хоча реалізація цієї концепції пов‘язана зі значними витратами на збут, багато фірм досить успішно використовують концепцію збуту, як орієнтир у своїй діяльності.

Схема к. збуту: 1. Вир-во товарів; 2. Представлення товарів на ринку; 3. Активізація збутової д-сті; 4. Досягнення значних обсягів продажу товарів.

На практиці дану концепцію реалізують, нав’язуючи покупку споживачеві, причому продавець намагається за будь-яких умов підписати угоду та здійснити продаж, а задоволення потреб споживача є для нього другорядною справою.

3.     Концепція соціально-етичного маркетингу.

Екомаркетинг і концепція соціально-етичного М. – пов’язана з вивченням потреб та інтересів цільових ринків, забезпеченням бажаної задоволеності їх ефективнішими і продуктивнішими, ніж у конкурентів, способами з одночасним збереженням або зміцненням добробуту споживача та сус-ва в цілому. п-во повинно задовольняти потреби спож., враховуючи інтереси сус-ва в цілому. Прагнення до прибутку є нормальним орієнтиром діяльності фірми. Але обраний нею шлях досягнення мати не повинен діяти в супереч моральним нормам і довгостроковим інтересам усього суспільства. Саме тому актуальним є розширення класичної концепції М. До формули “маркетинг, як діяльність орієнтована на задоволення потреб споживача”, слід додати, “з одночасним поліпшенням життєвого рівня усього суспільства”. Реалізація концепції соціально-етичного М. Вимагає збалансування трьох факторів: 1) прибуток організації; 2) рівень задоволення запитів споживачів; 3) врахування інтересів суспільства.

Концепція. вимагає збалансування усіх трьох чинників: 1) прибутків п-ва; 2) споживчих потреб цільової групи; 3) інтересів сус-ва.

Схема к. соц.-етичного М.: 1. Дослідження ринку і виявлення потреб спожив та інтересів сус-ва загалом; 2. Вир-во товарів; 3. Вживання активних М-х заходів; 4. Досягнення своїх цілей через задоволення потреб цільового ринку та врахування інтересів сус-ва.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39  Наверх ↑