Концепція вдосконалення виробництва.
Концепція вдосконалення в-ва – передбачає, що покуп. низькими
Стверджує, що споживачі надають перевагу широко розповсюдженим та доступним за ціною товарам.
Управління п-вом, яке орієнтується на дану концепцію, зосереджується на вдосконаленні вир-ва та підвищенні ефективності с-ми розподілу.
Цей підхід виправданий в одному з трьох випадків: 1) існує дефіцит товарів 2) попит можна збільшити знижуючи ціну 3) існує можливість зменшити витрати завдяки обсягів виробництва. Виробнича концепція, характерна для першого етапу маркетингу (1860-1920 р.), коли попит на товари перевищував пропозицію, споживачі купували те, що пропонувалося на ринку, що і пояснює, чому увага підприємців була зосереджена саме на збільшенні обсягів виробництва та зниженні с/б продукції.
Схема к. вдоск. вир-ва: 1. Дослідження можливостей удосконалення вир-ва; 2. Вир-во товарів; 3. Представлення товарів на ринку; 4. Продаж товарів за порівняно низькими цінами.
2. Концепція вдосконалення товару.
Концепція вдосконалення товару – передбачає, що покуп. надають перевагу продуктам високої якості надійних і експлуатаційних хар-к. сконцентрувати
Схема к. вдоск. товару: 1. товарів Вир-во товарів; 3. Представлення товарів на ринку; 4. Продаж товарів високої якості за відповідною ціною.
Приділяючи увагу насамперед якості товарів, п-во - вир-к має на увазі, що споживачі зацікавлені у придбанні цих тов-в, знають про наявність виробів конкур-в і роблять свій вибір, орієнтуючись на високу якість і погоджуючись платити за неї вищу ціну.
Орієнтація товаровир-в на цю концепцію управління п-вом часто призводить до “М-ої короткозорості”, коли вир-к так “закохується” у власний товар, що забуває про потреби споживачів.
Такий підхід виправданий за умов, коли для покупця низька ціна не є найважливішим аргументом на користь товару. Він готовий платити більше за унікальність товару, якщо рівень якості та властивості товару відповідають його вимогам.
Перевага такого підходу полягає у досконалості технологій, що її використовує фірма, провідна у певній галузі. Слабке місце цього підходу, як не дивно, теж у технології. Адже орієнтація на якість товару інколи не дає змоги своєчасно відчути загрозу нових технологій, коли з‘являються інші товари, які задовольняють ті самі потреби, що й товар фірми.
Наприклад, свого часу з появою пластикової упаковки було вирішено чимало проблем, пов‘язаних з упакуванням товарів. Крім того, з‘явилася можливість зниження ціни товару за рахунок упаковки. Тож не дивно, що ця галузь звернула на себе увагу багатьох фірм. Проте з вирішенням однієї проблеми постала інша – проблема утилізації відходів. Фірмами-фаворитами дедалі частіше стають ті, які пропонують технології виготовлення екологічно нешкідливої упаковки, наприклад такої, яка після закопування в землю протягом 3-4 місяців розкладається на екологічно безпечні елементи.
Серединою 30-х рр. Датується поява збутової концепції, що пояснюється змінами, які відбувалися в цей період в економіці країн Заходу – зростання конкуренції, перевищення пропозиції над попитом.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Наверх ↑