1. Несправності компресійних холодильників, способи їх визначення й усунення

Холодильний агрегат холодильника працює безупинно, без відключень, випарник охолоджується (коефіцієнт робочого часу Кр=1).

Причини несправності.

Порушено кріплення трубки сильфона терморегулятора. Кінець трубки сильфона терморегулятора погано притиснутий до стінки випарника, недостатньо прохолоджується, і терморегулятор не виключає вчасно холодильний агрегат. Усунення несправності. Затягти гвинти кріплення трубки сильфона, притиснувши її до поверхні випарника.

Несправний терморегулятор. Розрегульований діапазон температурного настроювання, внаслідок чого терморегулятор тільки замикає електричний ланцюг холодильника. Зовнішнім оглядом перевірити справність кріплення ручки терморегулятора на осі, а несправність механізму рухливого контакту — поворотом ручки терморегулятора на ділянці «Вкл. — Викл». Якщо відсутній характерний звук клацання перекидної пружини контактів, то терморегулятор несправний. Усунення несправності. Замінити терморегулятор, що вийшов з ладу, попередньо відключивши холодильник від електромережі.

Підвищена температура навколишнього середовища. Приводить до підвищеного теплопритоку в холодильну камеру, що веде до швидкого наростання снігового покриву на випарнику і підвищенню температури в холодильній камері. Усунення несправності. Виміряти термометром температуру повітря в приміщенні і холодильній камері; перевірити, чи немає поблизу нагрівальних приладів. Розморозити холодильник й встановити ручку терморегулятора в положення «Холод».дон. Відрегулювати терморегулятор за допомогою регулюючого гвинта, повернувши його на  0,5...1 оберт викруткою.

Горить лампочка при закритих дверях. Температура в холодильній камері підвищується, швидко наростає снігова шуба на випарнику. Усунення несправності. Перевірити роботу кнопки вимикача, у разі потреби встановити нову, попередньо відключивши холодильник від електромережі.

Холодильний агрегат холодильника працює безупинно, не відключаючиcь, випарник не охолоджується або охолоджується недостатньо (коефіцієнт робочого часу Кр=1).

Причини несправності..

Витік, холодоагенту із системи холодильного агрегату. Під час роботи не чути характерного шуму фреону у випарнику, температура на вході і виході конденсатора не відчутна. Усунення несправності. Холодильний агрегат демонтувати і направити для ремонту в спеціалізовану майстерню.

Недостатня кількість фреону в системі агрегату. Може позначитися у випадку витоку фреону через порушення герметичності системи. Відсутнє обмерзання поверхні випарника по всій ширині з лівої сторони (при відкриванні дверей). Усунення несправності. Холодильний агрегат демонтувати і направити для ремонту в спеціалізовану майстерню.

Компресор втратив продуктивність. Під час роботи холодильного агрегату фреон у системі циркулює слабо. Відбувається пропущення парів фреону клапанами компресора, тобто втрата холодопродуктивності. Майже не чутний шум фреону у випарнику, різниця температур на вході і виході конденсатора виражена слабко. Обмерзання випарника спостерігається тільки поблизу входу в капілярну трубку, інша частина покрита незамерзаючою вологою. Усунення несправності. Холодильний агрегат демонтувати і направити для ремонту в спеціалізовану майстерню.

Засмічення фильтро-осушувального цеолітового патрона. При засміченні фільтра холодильна камера не охолоджується, шум фреону відсутній. При частковому — випарник обмерзає не цілком, частина його покрита краплями води (під час роботи агрегату повинне відбуватися нагрівання цеолітового патрона). При включенні агрегату через 20...40 хв. після відключення спостерігається різке підвищення температури на виході конденсатора, а потім (5 хв роботи) температура рівномірно розподіляється по всій поверхні конденсатора. Усунення несправності. Легко постукати по місцю засмічення патрона. Якщо це не допомагає, холодильний агрегат підлягає ремонту в майстерні.

Замерзання капіляра. Під час роботи холодильного агрегату відбувається часткове відтавання випарника, різниця температур на вході і виході конденсатора не відчутна. Після прогріву місця входу капілярної трубки в патрубок випарника фреон починає циркулювати по системі агрегату і випарник охолоджується. Визначити замерзання капілярної трубки можна вимиканням холодильника на 20...30 хв. при відкритих дверях. За цей час волога, що замерзла в капілярі, відтане і робота агрегату на якийсь час відновиться. Усунення несправності. Якщо прогрівання місця замерзання капіляра не відновлює роботи холодильного агрегату, його варто демонтувати і направити для ремонту в майстерню.

Наявність масла у випарнику. Робота холодильного агрегату характеризується частковим відтаванням випарника на нижній або бічній поверхнях. Усунення несправності. Холодильний агрегат демонтувати і направити в майстерню.

Холодильний агрегат не працює (Кр=0)

Причини несправності.

Несправна штепсельна розетка. Відсутня напруга на гнізді штепсельної розетки. Перевірити вольтметром або контрольною електролампою. Усунення несправності. Виконує слюсар по виконанню ремонтних робіт електромережі.

Несправна штепсельна вилка сполучного шнура холодильника або сам шнур. Перевірити, чи є на гніздах штепсельної розетки напруга. Усунення несправності. Розібрати штепсельну вилку сполучного шнура і підключити провід до контактного штифтам вилки. У випадку несправності шнура замінити його на новий.

Лампочка освітлення холодильної камери включається при відкриванні дверей холодильника.

Причини несправності.

Несправний автоматичний терморегулятор. При установці ручки в положення «Викл.», а потім в одне з робочих не чутно клацання спрацьовування контактів і напруга на клеми пускозахисного реле не надходить. Усунення несправності. Вольтметром визначити наявність напруги на клемах терморегулятора. Відсутність його свідчить про несправність. Терморегулятор демонтувати і замінити на новий. При підгорянні контактів їх варто зачистити.

Порушено кріплення й установка пускозахисного реле на мотор-компресорі. Під час перестановки холодильника або при збиранні може бути порушене кріплення пускозахисного реле або електричний контакт у під’єднувальних клемах із проводкою. Усунення несправності. Установити реле (сполучні клеми) на прохідні контакти мотор-компресора і закріпити скобою, перевірити надійність.

Несправне пускозахисне реле. Якщо при включенні холодильника терморегулятором на клемах пускозахисного реле є напруга, а холодильний агрегат не запускається, то варто перевірити справність реле (контрольною лампою або вольтметром, чи установкою на агрегаті контрольного реле замість того, що перевіряється). Усунення несправності. Відключити холодильник від мережі і зняти реле з мотор-компресора. Після установки нового реле двигун повинний запуститися.

Знижена напруга в мережі. Якщо при установці нового пускозахисного реле холодильник не включається, необхідно перевірити напругу в мережі. Вона повинна бути в межах U=0,85...1,1 Uном. Усунення несправності. При систематично зниженій напрузі в мережі холодильник включається тільки через автотрансформатор.

Несправність в електропроводці. Перевірити з'єднання проводу з клемами терморегулятора, пускозахисного реле, а також наявність електроланцюга в сполучному шнурі й електропроводці за електричною схемою холодильника приладом типу Ц-435 або омметром. Усунення несправності. Відновити з'єднання проводу з клемами реле (терморегулятора). У випадку несправності сполучного шнура або проводки виконати їх ремонт.

Несправність в електродвигуні мотор-компресора. При включенні холодильника чутне гудіння в кожусі, потім спрацьовує теплове реле. Щоб усвідомити причину несправності, необхідно зробити запуск двигуна без реле та авометром типу АВО-5М визначити опір обмоток двигуна, вимірюваний на прохідних контактах кожуха мотор-компресора. Основною несправністю двигуна є вихід з ладу обмоток або обрив їх вивідних кінців. Часто до виводу з ладу двигуна при запуску приводить тривалий простий його у виключеному стані після експлуатації (у двигуні застигають парафінові залишки, що виділилися в масло). Усунення несправності. Холодильний агрегат демонтувати і направити для ремонту в майстерню,

Заклинювання в компресорі. Компресор не працює при справному пускозахисному реле й електродвигуні. Після включення в мережу чути гудіння двигуна і потім спрацьовує теплозахисне реле. Усунення несправності. Холодильний агрегат демонтувати і направити на ремонт у майстерню.

Витік електричного струму на корпус холодильника

Причини несправності.

Витік струму в місцях з'єднання електропроводки (обриви вивідного кінця обмотки на кожух). При торканні рукою незабарвлених металевих поверхонь холодильника (ручка дверей та ін.) відчуваються електричний струм. Відчуття підсилюється при дотику вологими руками. Усунення несправності. Виключити холодильник з мережі і перевірити мегомметром на 500 В опір ізоляції струмоведучих елементів щодо корпуса. Спочатку перевірити опір ізоляції загального ланцюга електропроводки, потім — окремих ділянок, послідовно від'єднуючи окремі проводи. Зажим мегомметра «Земля» з'єднати ізольованим проводом з корпусом холодильника (кінець проводу притискається гвинтом кріплення конденсатора), попередньо зачистивши в цьому місці фарбу. До іншого зажиму «Лінія» приєднати відповідний провід холодильника.

При перевірці загального ланцюга електропроводки з клемою «Лінія» з'єднати по черзі кожен штир штепсельної вилки холодильника, а потім послідовно від’єднати провода холодильника разом з апаратурою (терморегулятор, реле й ін.). Для перевірки замикання на корпус обмоток двигуна провід від мегомметра приєднати до якого-небудь прохідного контакту. При опорі ізоляції електропроводки менш 10 МОм користуватись холодильником заборонено. Дефектну апаратуру і проводку замінити на місці. У випадку ушкодження обмоток статора холодильний агрегат демонтувати і направити на ремонт у майстерню.

Швидке наростання снігової шуби на випарнику

Причини несправності.

Погане ущільнення дверного прорізу. Наростання снігової шуби неминуче. Однак при порушенні нормальних умов експлуатації ріст її підсилюється, погіршуючи відвід тепла в холодильній камері. Перевірка ущільнення дверного прорізу виконується металевим щупом товщиною 0,1 мм або смужкою папера шириною 50 мм. Якщо двері з магнітним ущільненням, щуп повинний бути з алюмінію або латуні. Закладаючи в різних місцях дверного прорізу щуп або смужку паперу, перевірити рівномірність затиску.  Щуп або папір повинні витягатися з зусиллям. Усунення несправності. Відрегулювати причіпні двері, личинку, магніт, вставляючи картонні або інші прокладки між ущільнювачем і панеллю дверей.

Нещільності в місцях кріплення кришки заднього люка корпуса шафи. Люк служить для введення випарника холодильного агрегату в холодильну камеру, закривається кришкою, що ущільнюється прокладками. При нещільно закритій кришці атмосферне повітря проникає в теплоізоляцію і зволожує її. У результаті проникає волога й інтенсивно конденсується на випарнику, який швидко покривається сніговою шубою. Усунення несправності. Зняти задню кришку люка, вийняти теплоізоляцію і висушити. Місця припасування кришки до задньої стінки змазати мастикою. Ущільнювальну прокладку у випадку непридатності замінити новою.

Зволоження теплоізоляції холодильника. Відбувається при наявності порожнечі між внутрішньою і зовнішньою шафою, а також щілин і у корпусі, через які проникає повітря.  Відсмоктувальна трубка покривається інеєм за межами кришки люка випарника. Це збільшує зовнішній теплоприток, підвищує температуру в камері і сприяє росту снігової шуби у випарнику. Усунення несправності. Демонтувати холодильний агрегат і холодильну камеру, вийняти з корпуса шафи всю теплоізоляцію і просушити її. Виявлені щілини на стиках стінок і дна корпуса змазати водозапірною пастою. Виконати зборку холодильника.

Неправильне користування холодильником. Не можна поміщати в камеру рідини у відкритому посуді або не охолоджену до кімнатної температури їжу, а також часто відкривати двері (більш 60 разів у добу) чи тримати їх відкритими тривалий час. Це веде до росту сніжного покриву на випарнику. Усунення несправності. Використовувати холодильник відповідно до правил експлуатації,

Підвищений шум при роботі холодильника

Рівень сили звуку працюючого холодильника не повинний перевищувати 45 дБ на відстані одного метра від корпуса холодильника з боку дверей.

Причини несправності.

Вібрація трубопроводів холодильного агрегату. Може виникнути внаслідок порушення конфігурації трубопроводів при торканні їх об шафу холодильника або кожух компресора. Усунення несправності. Підігнути трубопроводи.

Порушено кріплення зовнішньої підвіски кожуха компресора. Кожух мотор-компресора закріплений на пружинних амортизаторах похило та торкається корпуса холодильника. Транспортувальні болти повинні бути вивернуті на 8...10 мм від вільного положення амортизатора. Усунення несправності. Відключити холодильник і демонтувати конденсатор і раму, відсунути мотор-компресор від задньої стінки на 150 ... 200 мм і знову закріпити.

Деренчання пружини зовнішньої підвіски. Під час роботи холодильного агрегату чується рівномірне деренчання. Усунення несправності. Змазати машинним маслом пружину, а якщо це не допомагає, замінити новою.

Деренчання в пускозахисному реле. Може бути викликано підвищеною напругою в електромережі або несправністю реле. Усунення несправності. Перевірити напруга мережі і, якщо вона вище граничної U=0,85. ..1,1Uном, холодильник виключити. При нормальній напрузі необхідно відремонтувати або замінити реле.

Шум і стукіт в мотор-компресорі агрегату. Можуть бути викликані ослабленням внутрішньої підвіски компресора, клапанів і т.д. Звуки компресора негативно впливають на навколишніх, але можуть не змінювати роботу холодильного агрегату. Усунення несправності. За бажанням власника холодильний агрегат демонтувати і направити на ремонт у майстерню.

Запахи в холодильній камері

Причини несправності: Нерегулярна або  недостатньо ретельне прибирання холодильної камери; тривале перебування холодильника у виключеному стані при щільно закритих дверях; неправильне збереження продуктів, що видають запах; зволоження теплоізоляції.

З появою запаху в холодильній камері необхідно перевірити умови зберігання продуктів і санітарний стан холодильника (чи немає залишків їжі і води за ущільнювачем внизу дверей або за лицьовою накладкою шафи), стан теплоізоляції на дні шафи (могла просочитися вода при мийці камери), наявність відкритих продуктів, що видають запахи. Усунення несправності. Ретельно вимити холодильник.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73  Наверх ↑