3. Бритви зі зворотно-поступальним рухом рухливих ножів
В залежності від застосовуваного електродвигуна вони поділяються на електробритви: з імпульсним двигуном; з колекторним електродвигуном; з електровібратором.
Принцип роботи аналогічний електробритві з обертальним рухом ножів - волосся попадає в пази нерухомого ножа і зрізується рухливим ножем. Розрізняються вони конструкцією рухливих і нерухомих ножів: рухливі ножі не обертаються навколо своєї осі, а роблять зворотно-поступальний рух, що здійснюється кулісним механізмом від електродвигуна (рис. 2).
Рис. 2. Принципова схема механічного приводу електробритви зі зворотно-поступальним рухом рухливих ножів: 1 – нерухомий ніж; 2 – рухливий ніж; 3 – повідок; 4 – ексцентрик; 5 – вал електродвигуна
Електробритви з колекторним електродвигуном.
Основні вузли: корпус, ножовий блок, електропривод.
Корпус електробритви нероз'ємний, пластмасовий. Усередині нього встановлений електропривод, на верхній панелі якого закріплений ножовий блок. У корпусі є втулка для введення сполучного нероз'ємного шнура. У нижній частині корпуса знаходиться перемикач напруги живлення.
Ножовий блок бритви має два типи ножів: гребінчастий і сітчастий, які встановлені на верхній панелі електропривода. Кожен блок складається з двох ножів: рухливого і нерухомого. Рухливі приводяться в зворотно-поступальний рух повідком (за допомогою ексцентрика на валу двигуна), закріпленим на верхній панелі електропривода.
Електропривод бритви - це колекторний електродвигун, поміхоподавляючий пристрій і електрошнур
Електробритви з імпульсним двигуном.
Корпус рознімний, пластмасовий. Ножовий блок складається з 2-3 ножів гребінчастого типу. Зворотно-поступальний рух ножів здійснюється через кулісний механізм від двигуна за допомогою ексцентрика на валу ротора.
Електропривод бритви - імпульсний електродвигун, поміхоподавляючий пристрій і електрошнур
Для привода електробритв зі зворотно-поступальним рухом ножів в основному застосовується електромагнітний вібратор.
Обґрунтуванням для вибору електромагнітного вібратора послужили простота його конструкції і велика надійність у роботі.
Ножовий блок складається з трьох ножів гребінчастого типу або сітчастого типу при наявності додаткового стригального ножа.
Принцип дії електромагнітного вібратора заснований на взаємодії магнітного потоку обмотки збудження і рухливого ротора, намагніченого цим потоком. При підключення обмотки збудження до мережі перемінного струму по обмотці потече струм, що створює магнітний потік збудження. Магнітний потік замикається по статору і ротору, намагнічуючи ротор. Силові лінії при цьому виходять з полюса статора і входять у полюс ротора і відповідно виходять з полюса ротора і входять у полюс статора. Таким чином, сердечники статора і ротора виявляються зверненими друг до друга різнойменними полюсами, завдяки чому ротор притягається до полюса сердечника статора.
При включенні обмотки в мережу перемінного струму (частота 51) Гц за один період) відбувається зміна полярності струму і, отже, потоку. Зі зміною потоку відповідно змінюється полярність як сердечника статора, так і сердечника ротора. Тому в будь-якому випадку статор і ротор виявляються зверненими друг до друга різнойменними полюсами. Отже, сили притягання не залежать від напрямку струму в обмотці котушки збудження; при протіканні струму за один період ротор буде притягатися до статора позитивною і негативною напівхвилями потоку, тобто два рази за період, або 6000 разів у 1 хв.
Електромагнітний привод надійний у роботі, довговічний. Загальним недоліком бритв цього класу є великий шум (60—63 дБ) та вібрація корпуса через неврівноваженість рухливих ножів.
Література: 9, 13, 16, 17, 18-21, 25.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 Наверх ↑