ТЕМА 4.7. Пошук файлiв та папок засобами Windows. Провiдник.

Операційна система Windows має досить потужні засоби для пошуку файлів, папок та комп'ютерів. Активізувати механізм пошуку можна, натиснувши мишею на панелі задач кнопку "Пуск", і вибравши команди головного меню "Поиск", "Файлы и папки". Запустити програму пошуку файлів та папок можна також і за допомогою команди "Найти..." контекстного меню правої клавіші миші, якщо натиснути її на кнопці "Пуск", піктограмі "Мой компьютер" чи будь-якій іншій піктограмі папки. Команда "Поиск" є також в програмі "Провідник" (Explorer) – нею можна скористатись, якщо вибрати пункт меню "Сервис", "Поиск...", "Файлы и папки".

 

Можна шукати як окремі файли та папки так i комп’ютери в мережі. Пошук файлів та папок здійснюється за критеріями, вказаними користувачем, в дiалоговому вікні "Пошук" (Find). В критеріях можуть використовуватись метасимволи "?" i "*". Символ "?" використовується для заміщення одного символа, а "*" – для заміщення одного або декількох.

Якщо відомо назву файла чи папки, яку потрібно знайти, то досить просто вказати її ім'я. Якщо потрібно знайти декілька файлів або папок, то їх імена розділяють комами, наприклад, *.pas, *.txt, *.doc

Поле "Папка" задає місце, де буде здійснюватися пошук. Наприклад, якщо пошук файлів та папок потрібно здійснювати на диску C:, то його ім’я необхідно вказати в цьому полі.

Пошук файлів та папок можна обмежити тими, які були змінені на протязі певного періоду. Для цього у вікні "Пошук" потрібно вибрати розділ "Дата модифікації" (Date Modified) і вказати  дати початку та кінця періоду на протязі якого вносилися зміни у файл.

У розділі "Додатково" можна вказати текст, який міститься у файлі i розмір файла (наприклад, умова "не менше 50 Кбайт" дозволяє знайти всі файли розмір яких не перевищує 50 Кбайт).

Після того, як вказано критерії пошуку, потрібно натиснути клавішу "Знайти". Імена всіх знайдених файлів будуть відображатись у нижній частині вікна.

Аналогічно здійснюється пошук окремих комп'ютерів та серверів у локальний мережі. Кожному комп’ютеру присвоюється унікальне ім'я i пошук ведеться по цьому імені. У такому пошуку використовувати шаблони не дозволяється. Потрібно знати повне ім'я комп'ютера.

Доступ до окремих файлів та папок, що знаходять на комп’ютері можна одержати через піктограму "Мой компьютер". Однак цей спосіб незручний, тому що приходиться відкривати велику кількість папок, які потім заважають при роботі. Цю проблему краще вирішити за допомогою програми "Провідник" (Explorer). У "Провіднику" реалізований ієрархічно організований доступ до файлів та папок комп’ютера. Файли та папки, які зберігаються на магнітних дисках утворюють так зване "дерево", тобто ієрархічну структуру. Диски містять в собі папки, а папки -- інші файли з папками.

Запустити "Провідник" можна за допомогою головного меню кнопки "Пуск" ("Пуск", "Програми", "Проводник"), або натиснувши правою клавішею миші по одній із піктограм: "Мой компьютер", "Корзина", "Портфель", по кнопці "Пуск" чи по піктограмі папки та вибравши із контекстного меню команду "Провідник".

 

За допомогою "Провідника" можна здійснювати пошук, переміщати, копіювати, переіменовувати та знищувати файли та папки як на своєму комп'ютері так i на інших комп’ютерах в локальній мережі. Вікно програми "Провідник" складається з двох частин. В лівій частині вікна відображається ієрархічна файлова структура, а у правій – вмістиме файлів та дисків. Ліва та права частина вікна програми "Провідник" незалежні. Це використовується для копіювання та переміщення файлів.

Для того, щоб переглянути вміст окремої папки, досить натиснути мишкою по знаку "+" зліва від її піктограми i під нею відкриється наступний рівень ієрархії. Таким чином, можна переглянути всі вкладені папки.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29  Наверх ↑