9. ОФОРМЛЕННЯ ВІДКРИТТЯ РАХУНКА В БАНКУ
Підприємство (установа, організація) для зберігання грошей та здійснення розрахунків відкриває в банку рахунки залежно від виду діяльності – розрахункові, поточні та ін.
Підприємство (установа, організація) має право відкрити лише один розрахунковий рахунок в установах Національного банку або в акціонерних комерційних банках, з якою здійснює розрахункові операції, пов’язані з поточною господарською діяльністю.
Власник рахунка самостійно розпоряджається коштами на розрахунковому рахунку згідно з правилами розрахунків, а установи банку відповідно до дійсних правил виконують розпорядження власників рахунків.
Без згоди підприємства (установи, організації) виконується лише безперечні платежі: стягнення прострочених платежів до державного бюджету, судові виконавчі листи, накази арбітражу тощо.
Переважна кількість платежів виконується шляхом безготівкових розрахунків, що дає змогу вивільняти з обігу значні суми готівки.
Для певних видів платежів (видання заробітної плати, виплати пенсій і допомог, господарські видатки тощо) банк видає готівку, а платежі виконує підприємство.
Операції з розрахункового (поточного) рахунка виконується установами банку за документами спеціально затвердженої форми, які виписують працівники фінансового відділу, бухгалтерії підприємства. Це платіжне доручення, платіжна вимога, рахунок-фактура, об’ява на внесок готівкою, грошові і розрахункові чеки, витяги з розрахункових (поточних) рахунків, заяви про відмови від акцептів, на акредитив, про надання позики тощо.
Для оформлення відкриття розрахункових, поточних і бюджетних рахунків надаються такі документи:
1. Заява про відкриття рахунка.
2. Копія документа про створення підприємства.
3. Копія затвердженого статуту (положення).
4. Картка із зразками підписів та відбитком печатки.
Валютні банківські рахунки діляться на:
§ поточні;
§ депозитні.
Для відкриття поточного валютного рахунка підприємство-резидент представляє такі документи:
а) заява на відкриття рахунка. Заяву підписує керівник та головний бухгалтер;
б) копію свідоцтва про державну реєстрацію;
в) копію зареєстрованого статуту;
г) копію документа, який підтверджує взяття підприємства на податковий облік, зареєстрованого нотаріально;
ґ) свідоцтво про реєстрацію в органах пенсійного фонду України;
д) картку зі зразком підписів осіб, яким дано право на розпорядження рахунком в іноземній валюті фізичній особі – суб’єкту підприємницької діяльності необхідно надати в уповноважений банк, крім паспорта:
а) заяву;
б) копію свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи як суб’єкта підприємницької діяльності;
в) карточки зі зразками підписів, які даються при наявності співробітника банка, який відкриває рахунок, та утверджуються цим співробітником або нотаріально.
Зразок:
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 Наверх ↑