Платіжні системи, що обслуговують кінцевих користувачів.

Електронні платіжні  не мають якої-небудь загальноприйнятої класифікації,

Але  їх можна класифікувати за типом інтерфейсу взаємодії з користувачем:

1)                  Керування електронним рахунком і здійснення операцій з ним може відбуваєтьться через web-інтерфейс (нприклад PayPal)

2)                  Здійснення електронних платежів відбувається через клієнтський додаток. (наприклад WebMoney Transfer

3)                  Системи, що можна використовувати як через  web-інтерфейс, так і за допомогою програми «Гаманця»  (наприклад Яндекс.Гроші)

WebMoney використовуються обидва способи взаємодії.

Серед міжнародних платіжних систем можна назвати такі найбільш відомі, як: PayPal, NetMoneyIn (www.moneyin.com) , CCNOW (www.ccnow.com), 

IBill (www.ibill.com), Cybercash(www.cybercash.com) .

PayPal - найбільша дебетова електронна платіжна система в світі. На сьогоднішній день вона працює в 190 країнах світу і нараховує близько 164 мільйонів зареєстрованих користувачів. Paypal прив'язана до 17 національних валют.

Система не потребує встановлення програмного забезпечення. Всі операції проводяться  через сайт системи.

Платіжна система PayPal була утворена в 1998 році,. Головний офіс компанії розташований в Каліфорнії.

У 2007 році система PayPal була відкрита для жителів країн СНД (без права прийому платежів). В Україні наприклад внесення платежів в систему можна здійснити з використання пластикової карти деяких українських банків. Реєстрація в система повністю безкоштовна, за здійснення грошових операцій, комісія не знімається. Комісія береться тільки з одержувача платежу, сума стягнення залежить від місця розташування країни учасника.

 

PayPal прив'язує всі рахунки користувачів до їх банківських карток або рахунків. До тих пір, поки у платник  не  вказане дані картки або рахунку банку. То рахунок в системі  вважається неверіфіцірованним (неперевіреними).

Існує три види рахунків:

Personal Accounts - призначений для фізичних осіб. Цей тип рахунку розрахований для внутрішніх переказів між фізичними особами т.п. Ліміт грошових операцій за цими рахунками - 500 $ на місяць. Для мешканців України і Росії ліміт становить 100 $. Для жителів України та Росії недоступно отримання переказів, тобто виведення грошей з системи PayPal.

 

Premier Accounts - розрахований для учасників, чиї грошові обороти перевищують ліміт в 500 $. За допомогою прем'єр облікового запису користувач може інтегрувати платіжну систему PayPal на свій сайт.

Business Accounts - рахунки для фірм. Бізнес рахунки створюються від імені фірми, під її логотипом і з її реквізитами. Такі облікові записи можуть відкривати лише користувачі, які мають TAX ID (номер платника податків).

При реєстрація в PayPal вказують  країну проживання і мову для роботи з системою, вибирають . один з трьох рахунків, вказують справжнє ім'я, реальну домашню адресу, e-mail та номер телефону, дані  кредитної карти (VISA, Mastercard)

 

Після того система на електронну адресу надсилає лист з кодом  активації і посиланням на яке потрібно перейти для  активації  облікового запису.

Користувач повиннен  ввести на сайті системи - членський номер. Для отримання номеру, необхідно зробити поповнення  рахунку в системі банківським переказом або за допомогою платежу з пластикової картки.

Система відображує історію платежів.

NetMoneyIn - процесор платежів з використанням пластикових карток, виступає в ролі посередника. Магазин заключає договір з MoneyIn і стає постачальником, а MoneyIn - продавцем.

Платіжна система Moneybookers

Електронна платіжна система Moneybookers була відкрита в 2003 році.

Moneybookers Limited є трансмітером грошей у відповідність до законодавства Великобританії. Власником Moneybookers є компанія: Gatcombe Park Ventures Limited, Лондон.

Moneybookers допомагає компанії або споживачу, у якого є e-mail адрес, надійним і дешевим способом здійснювати і отримувати платежі онлайн - у реальному часі.

E-Gold -  світова платіжна система в Інтернет. Працює з 1996 року.

Особливість системи в тому, що всі грошові кошти системи переведені в дорогоцінні метали: срібло, золото, платину і палладіум. Завдяки цій особливості, рахунки всіх користувачів не прив'язані до національної валюти. Це дозволяє проводити ефективні міжнародні платежі. Реєстрація в системі повністю безкоштовна, користувачем може стати будь-яка людина. Гроші на рахунку зберігаються в еквіваленті цінного металу, обраного користувачем. Управління рахунком здійснюється за допомогою сайту системи.

Російські та українські системи

WebMoney Transfer утворена  у 1998. Розрахунковими одиницями всередині системи, є титульні знаки під назвою WebMoney, більш поширені як WM. WM (титульні знаки) зберігаються у спеціальних електронних гаманцях.

Використовуються такі типи  гаманців:

WMZ - для зберігання доларів.

WMR - для зберігання рублів.

WME - для зберігання євро.

WMU - для збереження української гривні.

Платіжна система WebMoney Transfer дозволяє:

- Проводити фінансові операції з оплати товарів (послуг) у мережі Інтернет.

- Вносити оплату послуг мобільних операторів, провайдерів Інтернет і телебачення, оплачувати підписку на засоби масової інформації.

- Обмінюватися титульні знаки WebMoney на інші електронні валюти

 - Використовувати мобільний телефон як гаманець.

 

Безпека WebMoney Transfer, заснована за допомогою застосування в системі передачі в кодованому вигляді, використовуючи алгоритм захисту інформації RSA з довжиною ключа більше 1024 біт. При кожному сеансі, використовується унікальний сеансовий ключ.

Процес  реєстрації в системі WM Transfer складається з таких кроків

1. Завантажити програму WM Keeper Classic.

2. Інсталювати програму

3. Після інсталяції програми, запустити WM Keeper Classic. У діалоговому вікні вибрати опцію реєстрації.

4. Вказати місце на жорсткому диску персонального комп'ютера для зберігання файлів з секретним ключем і гаманцями. Призначити пароль для запуску програми.

5. Реєстрація йде автоматично. Після реєстрації  буде присвоюється унікальний WM-ідентифікатор, який необхідний для входу в систему.. Рекомендується створити резервну копію файлу з ключем (зберегти на CD, записати на Flash-накопичувач).

6. Після закінчення інсталяції програми, для проведення платежів в межах системи, створиться чотири електронних гаманця: R-, Z-, Е-і U-типу.

Номера гривневих гаманців складаються з букви "U" і 12-ти цифр. Номер кожного гаманця унікальний.

Технологія  використання гаманця WMU,

1)Створення (авторизація) гаманця.

Авторизація гаманця - це прийняття користувачем системи WebMoney двосторонньої угоди з гарантом, по якому Гарант приймає на себе зобов'язання вводити і виводити WM-засоби.

Перед авторизацією, потрібно  заповнити форму з даними учасника на сайті центру атестації  ( http://passport.webmoney.ru).

Данні відображуються на сайті WM-банкинга ( http://bankіng.webmoney.ru)

2)Поповнення  гаманця.

На  web-сторінці системи пропонуються  три способи поповнення:

o        банківське переведення,

Це спосіб уведення засобів через компанію гаранта.

Тобто переказ грошей через банк на рахунок компанії гаранта з  особового розрахункового рахунка учасника по платіжному дорученню.

При заповнені призначення платежу вказується номери угод, За цими номерами здійснюється зарахування грошей на у електронний гаманець учасника.

Комісія Гаранта на введення складає 5%, таким чином, поповнюючи рахунок на 100 WMU, ви заплатите 105 грн. плюс комісія банку.

o        обмінні пункти

Обмінні пункти WebMoney - це незалежні компанії, що займаються обміном титульних знаків на їхні грошові еквіваленти.

На сайті наведений список таких компаній (http://webmoney.ru/wmoutertrans4.shtml)

На сайті обраного пункту подається замовлення на введення (або виведення) титульних знаків, указавши при цьому суму. Після того, як заявка буде оброблена, представник обмінного пункту зв'язується з власником електронних грошей.

o        дилери .

 3)Повернення грошей .

Виведення WM-гривн здійснюється через сайт WM-банкінгу ( http://bankіng.webmoney.ru).

1 2 3 4  Наверх ↑