Узагальнення по темі.
Сутність роботи з комп’ютером полягає у виконанні прикладних програм, які призначені для опрацювання даних. Програму, що працює, часто називають задачею (завданням).
Роботою прикладних програм управляє операційна система. Графічними операційні системи називають тому, що вони підтримують графічний інтерфейс користувача. Загальною властивістю таких систем є використання віконної технології: кожній прикладній програмі на екрані відводиться прямокутна ділянка, яка називається вікном. Одночасно може виконуватись декілька завдань. Особливостями середовища Windows є :
зручність та стандартизація використання інтерфейсу користувача;
оптимальне управління оперативною пам’яттю;
багатозадачність;
автоматичне налагодження нових пристроїв, що підключаються до ПК;
виконання шляхом “перетягування” об’єктів за допомогою маніпулятора миша;
можливість використовувати в одній програмі об’єкти, створені іншою програмою;
вбудована підтримка роботи з Internet;
вбудовані засоби роботи з мультимедіа.
Основою інтерфейсу користувача є використання маніпулятора миша. Одноразове клацання лівою кнопкою використовується в таких випадках:
для виділення об’єкта;
для подачі команди з меню;
для натискування кнопки панелі інструментів.
Дворазове клацання лівою кнопкою призначене для запуску об’єкту на виконання. Клацання правою кнопкою призводить до появи на екрані контекстного меню об’єкта.
Робота починається входом у систему. Це процес, при якому користувач повідомляє операційній системі своє ім'я і пароль. Система проводить перевірку дійсності особистих даних користувача, що допомагає забезпечити безпеку роботи. Вхід в систему завершується появою на екрані Робочого стола. Він являє собою основний екран Windows. Як і в повсякденній діяльності, користувач може розміщувати на Робочому столі різноманітні об’єкти, необхідні для роботи. . Деякі об’єкти є стандартними і містяться на столі незалежно від налагодження. Це:
Мій комп’ютер;
Оточення мережі;
Корзина;
Internet.
Нижню частину екрану займає Панель задач. Вона містить інформацію про запущені на виконання об’єкти, а також дозволяє маніпулювати вибором активного об’єкту. В лівій частині Панелі задач розташована кнопка Пуск, яка містить головне меню Windows. За допомогою команд цього меню можна виконувати ряд функцій системи. В лівій частині Панелі задач знаходиться область індикації “довідникових” даних. Тут розташовані індикатор клавіатури, який дозволяє обрати мову спілкування з системою, а також індикатор часу, який дозволяє визначити поточний час та дату. Основну частину Панелі задач займають кнопки запущених додатків.
Для завершення сеансу роботи потрібно натиснути кнопку Пуск і обрати команду Завершение работы.
Роботу з файловою системою можна здійснювати декількома способами – через меню вікна об’єкта, за допомогою панелі інструментів, через контекстне меню правої кнопки. Деякі операції можна також виконувати перетаскуванням об’єктів. Основними операціями є: створення , копіювання, переміщення, перейменування та видалення об’єктів.
Питання теми:
Види текстових документів.
Створення документа
Редагування текстового документа.
Основні терміни теми: текстовий процесор, електронний документ, Web-документ, шаблон.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74
75 76 77 78 79 Наверх ↑