Узагальнення по темі.
Файли забезпечують програмі канали, по яких можна виконувати передачу даних. Під файлом можна розуміти:
дисковий файл – це файл, який зберігається на диску, і в цьому випадку дані зчитуються або записуються на який-небудь магнітний носій;
логічний пристрій, такий, наприклад, як попередньо визначені в системі файли INPUT або OUTPUT, що звертаються до стандартних каналів вводу/виводу в ЕОМ;
структуру даних.
Для роботи з файлами вводяться так звані файлові змінні, які являють собою послідовність компонентів певного типу. Кількість компонентів у файлі (розмір файла) при цьому не визначається.
За формою доступу до компонентів розрізняють файли прямого доступу і файли послідовного доступу. Для файлів послідовного доступу характерним є те, що його компоненти можуть опрацьовуватись лише в природному порядку (тобто порядку їх слідування). Покажчик файла при виконанні операції читання або запису переміщується до наступної компоненти.
Для файлів прямого доступу існує можливість доступу до довільного компонента. Оскільки всі компоненти файла мають однакову довжину, положення будь-якої компоненти легко можна обчислити.
За специфікою файли поділяються на типізовані, нетипізовані та текстові.
Типізований файл являє собою файл з компонент певного типу, які називаються записами. Запис – це структура даних, що складається з фіксованого числа компонентів, названих полями. Поля можуть бути різних типів. Кожному полю задається ім’я, так званий ідентифікатор поля. Ідентифікатор поля використовується при організації доступу до компонентів запису.
Дозволяється виконувати операції присвоювання між цілими записами однакових типів. У всіх інших випадках опрацювання записів можна здійснювати покомпонентно, причому в межах тих операцій, які дозволяються типом відповідних полів. Виключення складають лише операції вводу-виводу для файлів. Для опрацювання компонента запису (тобто конкретного поля) ім’я поля вказується через крапку після імені запису.
Нетипізований файл являє собою сукупність символів або байт. Така структура дозволяє розглядати всі дискові файли однаково незалежно від їх реального вмісту.
Текстовий файл являє собою послідовність рядкових величин змінної
Опрацювання будь-якого файлу складається з трьох етапів:
зв’язування файлової змінної з дисковим файлом та відкриття файлу:
власне обробка файлу( тобто, обробка його компонент);
закриття файлу.
Питання теми:
· загальні відомості про графічні ОС;
· огляд інтерфейсу користувача;
· робота з файловою системою.
Основні терміни теми: буфер, вікно, додаток, документ, Панель задач, папка (каталог), піктограма, Робочий стіл, ярлик, клацання, дворазове клацання, контекстне меню.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74
75 76 77 78 79 Наверх ↑