8.  Боротьба з організованою злочинністю

Вона, зокрема, передбачає розроблення і втілення стратегічної концепції боротьби з організованою злочинністю на рівні ЄС, обізнаність щодо цього явища, співпрацю силових структур, судових інстанцій, ініціативи законодавчого та іншого ха­рактеру, співпрацю з третіми країнами і міжнародними організаціями, використання потенціалу й дальший розвиток EU-КОРОІЛ ЕІЛЮ.ГО8Т.

Боротьба з організованою злочинністю - пріоритетне завдання Комісії. Вже запропоновано Повідомлення з вироблення стратегічної концепції подолання організованої злочинності. У цьому Повідомленні викладено загальну європейську стра­тегію на прийдешні роки. Комісія рекомендує розробити спільні методики органів національного і союзного значення з ви­корінення організованої злочинності, а також побудувати Європейську систему статистики злочинності для збору інформації та вимірювання рівнів злочинності й переслідувань окремих груп - все це становило б основу Європейської моделі кри­мінальної поліції. Це дасть змогу краще розуміти природу цього небезпечного явища і допоможе політикам обґрунтовано й зважено визначитися щодо європейських стратегій. Стратегічна концепція подолання організованої злочинності передбачає заходи, покликані:

о  посилити профілактику, особливо що стосується вироблення моделі попередження злочинів;

о забезпечити законодавчу базу, нові продукти й послуги - це має усунути можливості для вчинення злочинів. Дальший розвиток і провадження всебічної антикорупційної політики ЄС разом із заходами щодо посилення прозорості пу­блічного сектору повинні зашкодити проникненню організованої злочинності у законну торгівлю. Навіть більше, партнер­ство між публічним сектором і підприємствами може стати ефективним інструментом із запобігання злочинності загалом і організованої злочинності зокрема. Підготовка й імплементація Плану дій ЄС щодо партнерства держави й приватних під­приємців - серед пріоритетних завдань Комісії. Необхідно посилити співпрацю між національними силовими відомствами (поліція, правосуддя, митниця) задля ефективнішої боротьби з організованою злочинністю; потенціал ЕШЮРОЬ і EUROJ-ШТ потрібно використовувати повною мірою, наприклад більше залучаючи ці органи до розслідування транскордонної ор­ганізованої злочинності. Водночас буде посилено слідство й знаряддя для вивчення фінансових аспектів організованої зло­чинності. Зокрема Комісія виступає за розвиток навиків розслідування і створення кримінальних розвідувальних підрозділів у країнах - членах ЄС. Стратегія також мусить передбачити найкращі засоби для тіснішої співпраці з цих питань з третіми країнами і міжнародними організаціями.

У липні 2005 року набрала чинності угода між Румунією та Болгарію про співпрацю в боротьбі з організованою злочинністю, обігом наркотиків і тероризмом.

Ухвалення національного законодавства

У сфері імміграційної політики румунське законодавство нині наближено до acquis. Румунія уклала й ратифікувала 30 угод про реадмісію з країнами-членами. Закон про іноземців, ухвалений у грудні 2002 року, містить положення про в'їзд і проживання, а також правила щодо видалення. Угоду було також підписано з Міжнародною організацією з міграції щодо відкриття тимчасового притулку для жінок - жертв торгівлі людьми. У березні 2004 року було створено автономний орган - Управління у справах іноземців. Воно підписало угоду з Генеральним директоратом у консульських справах. Його також консультує національний візовий центр у випадках з подовження права проживання. Що стосується співпраці поліції й боротьби з організованою злочинністю, в січні 2003 року було ухвалено Закон з попередження організованої злочинності.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35  Наверх ↑