3.  Управління міграцією: розроблення спільної імміграційної політики ЄС і подолання нелегальної міграції

Комісія переконана, що на рівні ЄС є чіткі домовленості про запровадження прозорих та узгоджених правил і критерії для прийому легальних мігрантів. Утім, рішення про прийом громадян третіх країн в одній з країн-членів зачіпає й інші питання: право подорожувати Шенґенською зоною, надавати послуги в інших країнах-членах, переїзд до іншої країни-члена, як тіль­ки отримано довгостроковий статус резидента, допуск працівників третіх країн на ринок праці ЄС.

Крім того, потреба у спільній європейській стратегії посилюється ще й тим фактом, що оскільки вона відсутня (тобто відсутні спільні критерії прийому легальних мігрантів), міграційні потоки здатні обминати національні правила й законодавство, внаслідок чого може зростати кількість громадян третіх країн, які в'їжджають на територію ЄС нелегально і без будь-яких га­рантій отримати роботу легально, відтак і інтеґруватися у суспільство.

Союз намагається розробити збалансований підхід, а це передбачає впровадження спільної імміграційної політики, яка охо­плювала б процедури прийому громадян третіх країн, критерії легального перетину ними кордонів ЄС, наданням їм закон­ного статусу, чіткіше визначення переліку конкретних прав громадян, які працюють на тимчасовій основі або залишаються в ЄС з інших причин. Тому ще одним із завдань є реалізація політики, спрямованої проти нелегальної міграції, яка повинна бути жорсткою, але водночас поважати права й гідність громадян третіх країн, у тому числі тих, які опинилися в Союзі не­легально.

Наразі відбуваються ґрунтовані громадські обговорення найбільш відповідної форми правил Спільноти щодо прийому еко­номічних мігрантів і користі від ухвалення відповідних спільних рамок. Виходячи з цього, 2006 року Комісія запропонувала план політики щодо законної міграції, зокрема процедури прийому. Планом передбачено запровадження системи, здатної швидко реагувати на коливання в попиті на трудових мігрантів на ринку праці.

Ухвалення національного законодавства

У квітні 2004 року Румунія запровадила Національну стратегію з міграції. Виконання Національної стратегії з міграції тривало 2005 року, а в січні 2006 року було затверджено План з подолання незаконної імміграції і відкрито новий приймальний пункт. Другу Національну стратегію з міграції ухвалено 2007 року.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35  Наверх ↑