2. Основні несправності абсорбційних холодильників

Холодильник не працює (нагрівач працює).

Причини несправності.

Витік аміаку і водню. Звичайно це відбувається в місцях чи зварювання в зарядному штуцері. У місці витоку з'являється бура пляма. Усі частини холодильного апарата сильно нагріваються, у приміщенні уловлюється різкий запах аміаку — запах нашатирю. Усунення несправності. Холодильний апарат замінити новим.

Засмічення термосифона. Відбувається в результаті осідання твердих часток, що попадають у водоаміачний розчин у момент зарядки, а також від влучення окалини, що відокремлюється від внутрішньої поверхні труб. Пробка утвориться в трубці термосифона, так як трубка має маленький перетин. При засміченні скорочується циркуляція водоаміачного розчину, аміак не надходить у конденсатор, і тепло, що йде від електронагрівника, затрачається на нагрівання паровідвідної труби і генератора. Внаслідок надмірного перегріву генератора може відбутися викіпання розчину з викристалізацією хромовокислого натрію на внутрішній поверхні трубок. При повному засміченні холодильного апарата паровідвідна труба стає дуже гарячої, а змійовики конденсатора й абсорбера — холодними. При частковому — випарник обмерзає не цілком і холодильник працює зі зниженої холодопродуктивністю. Усунення несправності. Часткове засмічення іноді вдається ліквідувати постукуванням по термосифону або круговим перекиданням апарата протягом 2...3 хв., при повному засміченні холодильний апарат замінити.

Холодильник встановлений не за рівнем. Циркуляція розчину між генератором і абсорбером, а також між конденсатором і випарником не здійснюється внаслідок відсутності різниці рівнів. Випарник обмерзає дуже слабо. Усунення несправності. Вирівняти холодильник за рівнем.

Підвищена напруга в мережі. Веде до утворення парової подушки або кавітаційної пробки в термосифоні генератора апарата. Усунення несправності. Відключити холодильник від мережі і нахилити його на праву сторону, підклавши під стінку шафи, протилежну випарнику, предмет висотою 100...200 мм. Залишити в такому положенні холодильник на 2...3 дня, після чого встановити за рівнем і включити в мережу. Якщо це не допоможе, апарат замінити. Надалі холодильник включати через автотрансформатор.

Перегоріла одна із секцій нагрівача. При роботі холодильника на максимальній потужності (двох-, трьохсекційний нагрівач) випарник слабо покривається інеєм. Усунення несправності. Відключити холодильник і нагрівач, перевірити наявність опору секцій. Якщо прилад показує «Нескінченність», електронагрівник замінити.

Несправний перемикач (тумблер) електронагрівника. Випарник слабо покривається інеєм при роботі холодильника на максимальній потужності. Усунення несправності. Встановивши несправність електронагрівника, демонтувати перемикач і зачистити або підігнути його контактні пластинки.

Знижена напруга в мережі. Усунення несправності. Включити холодильник через автотрансформатор.

Холодильник не працює (нагрівач не працює).

Причини несправності.

Вийшов з ладу електронагрівник. Вузли апарата холодні. Усунення несправності. Від’єднати  електронагрівник і перевірити опір спіралі (спіралей). Якщо стрілка приладу показує «Нескінченність», електронагрівник вийняти й встановити новий.

Несправний терморегулятор (тумблер). Для терморегулятора при включенні і вимиканні характерне клацання. Перевірити тумблер холодильника. Усунення несправності. При несправності терморегулятор замінити новим. Для ремонту перемикача зняти його і зачистити або підігнути .пластини контактів. У разі потреби встановити новий тумблер.

Несправна електросхема. Перевірити наявність опору по всіх ділянках електросхеми, а також сполучний шнур. Усунення несправності. При виявленні розриву електроланцюга ділянку електросхеми відремонтувати або замінити новою ізольованою проводкою.

Відсутність напруги в мережі. Наявність напруги перевірити вольтметром.

Випарник швидко покривається сніговою шубою.

Причини несправності.

Нещільне припасування двері холодильника. Виконати дії, як при аналогічній несправності в компресійному холодильнику.

Горить лампочка при закритих дверях шафи. Це веде до підвищення температури в камері. Усунення несправності. Відкатати назовні у верхній частині дверей ущільнювальну гуму при закритих дверях холодильника. Світло в камері буде видно через щілину, що утворилася. Відремонтувати дверний вимикач лампи освітлення замінити новим.

Неправильна експлуатація холодильника. У камеру ставиться гаряча їжа або нещільно закриваються двері шафи. Усунення несправності. Проінструктувати про правила користування холодильником, відрегулювати двері.

Туге відкривання і закривання дверей холодильника.

Причини несправності.

Несправний замок. Усунення несправності. Відрегулювати замок або положення личинки.

Великий натяг ущільнювальної гуми. Усунення несправності. Відвернути з боку петель двері регулювальні гвинти і, послабивши припасування ущільнювача до шафи холодильника закріпити їх.

Література: 21.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73  Наверх ↑