49.     Визначити носії поточного облікового процесу (за кожною ділянкою обліку).

Власний капітал: реєстри (картки, відомості) аналітичного обліку за об`єктами та синтетичного обліку за рахунками й ознаками, рівнями узагальнення.

Позиковий капітал: реєстри (картки, відомості) аналітичного та синтетичного обліку

Грошові кошти в касі: для аналітичного обліку – касова книга; для синтетичного обліку – накопичувальні відомості для зведення відповідних даних, які формуються для визначення та складання різних форм звітності (Баланс), Звіт про рух грошових коштів та внутрішньої – за потребами.

Грошові кошти у банку: виписка банку; таблиці аналітичного та синтетичного обліку; накопичувальні відомості для зведення даних, в яких формуються майбутні показники узагальнюючих даних: звітності та управління.

Дебіторська заборгованість: таблиці (картки, відомоті) аналітичного  та синтетичного обліку, різні накопичувальні відомості.

Цінні папери: основними носіями поточного обліку є картки (відомості) аналітичного обліку цінних паперів за назвами й емітентами та картки (відомості) синтетичного обліку за визначеною на підприємстві й планом рахунків класифікацією синтетичних показників (першого, другого та іншого порядку). Крім того, формуються різні розроблювальні відомості.

Оплата праці: основним носієм поточного обліку з розрахунків із працюючими є рахунок аналітичного обліку — розрахункова відомість (картка), яка характеризує (містить) дані про особу, з котрою проводяться розрахунки, усі види нарахованої заробітної плати за розрахунковий період, проведені утримання та відрахування з заробітної плати та сума, яку належить видати (виплатити) або утримати. Також до носії відносять: наказ про зарахування на роботу, особова картка, договори громадсько-правового характеру, контракти, табель обліку робочого часу, наряд, маршрутний лист, змінний рапорт.

Запаси: основними носіями поточного обліку матеріальних запасів є: картки аналітичного (індивідуального) обліку матеріалів, відомості синтетичного обліку за системою групування — синтетичними рахунками, субрахунками відповідного порядку (першого, другого тощо) та різні розроблюванні відомості. Тобто, рахунок, платіжна вимога, ТТН, прибутктови йордер, вимога, забірні листи.

Основні засоби: основними носіями поточного обліку засобів праці є форми індивідуального (аналітичного) обліку засобів праці, які затверджені в централізованому порядку (Форми ОЗ), а саме:

—      картки аналітичного обліку;

—      відомості синтетичного обліку за системою групування — синтетичними рахунками, субрахунками відповідного (першого, другого і т. д.) порядку та різні розроблювальні і накопичувальні відомості. А саме: Акт приймання-передачі ОЗ, Інвентарна картка, розрахункова таблиця амортизації ОЗ.

Витрати: основними носіями поточного обліку затрат діяльності є облікові реєстри аналітичного обліку (картки, відомості), де накопичуються дані за центрами затрат, центрами відповідальності та іншими ознаками — залежно від характеру речовин та сил природи, які формують ці затрати.

Доходи та фін резул основними носіями поточного обліку доходів є облікові реєстри аналітичного та синтетичного обліку, де доходи відображаються за відповідними показниками.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62  Наверх ↑