24. Орг-я облік. (контр., аналіт.) процесу на 2 етапі

Операції пот. обл. умовно можна розподіл. на 4 види: просув-ня (прийом, передав-ня) перв. докум., арифмет. дії (підрах-ки, розрах-ки тощо), групув-ня, перегрупув-ня.

К-сть та різноман-сть цих робіт залеж. від наявн. або відсутн. ПК, їх типу, виду, системи.

Раціональна організація 1-го виду опер-й потребує встановл-ня з кожного виду до куме-в твердих строків здавання та вибору найб. ефек¬т-го їх переміщ-ня. Частість передав-ня доку-в залеж. від важл-сті інф-ї, яку для управл-ня, к-сті докум-в, віддаленості господ-х підрозд-в від управл-ї служби, бухгалтерії, тощо.

Прийм-ня бухг-х докум-в бухг-ю та обчисл-м центром від матер. відповід-х осіб підтвердж-ся підписом про прийм-ня у супровідному докум. - ярлику або записом у спец. книгах.

Наст-ю опер-ю пот-го обліку є склад-ня бух-го проведення, тобто визнач. сис-ми записів даних документа у сис-мі рах-ків.

Рух докум-в у процесі пот. обліку орг.-ть в осн-му за графіками. У графіку фіксують тільки осн. його хар-ки. Такий графік являє собою табл., у підметі - назвивсіх перв-х докум-в, а у присудку - служби, структ. підрозд. та осіб, які мають прац-ти з докум-ми, строки обробки, передав-ня, вид обробки тощо.

Важл. ел-том орг.-ції документообороту на етапі пот. обл. є зберіг. докум-тів після обробки та здав-ня в архів.

Контр-на обробка даних складається з різних прийомів: арифмет-х, юрид-х, лог-х, різних розрах-ків з визнач-ня необх-х пок-ків, абсол-х і відн-х відх-нь коеф-в, %, однор-х значень, резервів і т. ін. Для обробки інф-х даних та відображу-ня контр-ї інф-ції використ-ть різні за формою і змістом таблиці. Особливість цих табл. полягає в тому, що в них подають базові дані поряд з факт-ми, а також порівнюють ці дані. Важл. пит.-м вибір форми обробки даних: централізовано (вся перв. контр-на робота зосередж-ся на рівні управл-ня господ-ва і здійсн-ся спец. службою.) і децентралізовано (контр. робота спочатку здійсн-ся в перв-х ланках орг.-ції вир-ва: цехах, бригадах, фермах, дільницях. Потім результ. контр. передають для узагальн. до екон-х служб: бухгалтерії, фінансового і планового відділів.)

Щодо аналізу, то після підготовки переходять до найбільш трудомісткої роботи – аналіт-ї обробки даних. Найскладн. в організації технол-ї аналіт-го процесу є забезпеч-ня руху аналіт-ї інф-ї та її матер-х носіїв.Осн. завд. -  визначити канали руху та передав-ня інф-ї від одн. викон-ця до ін. за технолог-ю схемою та у найкоротший час.

При створенні раціон-го руху потоку інф-ї в аналіт-му процесі слід додерж-ти таких принц-в:

• виявлення інф-ї потреби;

• визнач. найбільш ефект-го задовол-ня інф-ї потреби;

• об’єкт-сті відображу-ня госп-х фактів;

• єдності інформації різних джерел;

• усунення дублюв-ня;

• обробки на ПК.

Обробка даних як етап аналіт-го процесу поляг. у перетвор. вхідної інф-ї у вихідну за допом. логічних та обчисл-х опер-й і може викон-ся вручну або за допом. різних типів обчислю-х машин

Аналіт. обробка екон-ї інф-ї здійсн-ся за допом. різних прийомів: техн.-х (порівн.-ня, групув-ня, перегрупув-ня, відносні величини), метод-х (мате мат-х, екон.-математ-х, статист-х та ін.).

   Сук-сть опер-й з передав-ня даних форм. потоки інф-ї, які залеж.від орг.-ї структ. аналіт-го процесу, форми орг.-ї, типу, виду та характеру обчисл-ї техніки.

   Найб. пошир-м є граф-й метод орг.-ї руху потоків аналіт-ї інф-ї.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62  Наверх ↑