Рекомендація

Рівень розвитку будь-якого сучасного виробництва – це в першу чергу рівень технології. Саме технологія визначає споживчу якість виробу, стабільність його характеристик, термін служби і в конечному підсумку – його ціну і конкурентну здатність на сучасному ринку. Враховуючи той факт, що в нашій країні йде швидке оновлення технологій всіх виробництв, як правило, шляхом запозичення із інших високорозвинених країн, перед керівниками підприємств, менеджерами стоїть задача вибору найсучасніших високопродуктивних і екологічно безпечних.

Тому при підготовці молодих спеціалістів менеджерів, економістів машинобудівного виробництва особливо актуальною стає задача оволодіння основними принципами і закономірностями формування та розвитку технологій в машинобудуванні та створення інформаційної бази для визначення і керування ефективністю техніки і технології машинобудівної галузі промисловості.

Основні завдання дисципліни:

дати знання теоретичних основ технології машинобудівного виробництва, методів забезпечення якості, надійності і заданих техніко-економічних характеристик машин, методів обробки типових деталей.

сформувати вміння в області проектування і оперативного управління технологічними процесами обробки і складання, використання новітніх досягнень техніки і технології на підприємствах.

привити навички аналізу рівня техніки і технології, розрахунку параметрів обробки деталей, технологічної трудомісткості і продуктивності обладнання.

Даний дистанційний курс навчання складений у вигляді розгалуженої структури текстових документів. Він розбитий на теми, кожна з який у свою чергу містить лекційний матеріал, тести для самоконтролю i контрольні запитання для підготовки до екзамену. Перед початком вивчення тем курсу рекомендуємо ознайомитися з розділом "Рекомендації слухачу".

1.1. Мета викладання дисципліни «Сучасні виробничі технології»

Виходячи з системного підходу розгляду різних галузей промисловості, дати студентам знання про процес виробництва, фізико-хімічні основи технологічних процесів для подальшого використання набутих знань в вирішенні питань його матеріального, фінансового та кадрового забезпечення.

1.2. Основні завдання дисципліни

дати знання по технологічній підготовці виробництва, забезпеченню якості продукції, визначенню гнучкості технологій та їх економічної ефективності;

сформувати вміння вибору технологій виробництва, оцінки економічної ефективності та прогнозування напрямків вдосконалення та підвищення якості продукції, використання новітніх досягнень науки і техніки на підприємстві;

привити навички аналізу рівня технологій, технологічної трудомісткості та визначення технологій, які дозволяють випускати та реалізувати високоякісні товари з найбільш ефективним використанням матеріальних ресурсів.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  Наверх ↑