570 Безперервність
Метою цього МСА є встановлення стандартів і надання рекомендацій щодо обов'язків аудитора при ауд.перевірці фін.звітів щодо застосування припущення про безперервність д-сті під-ва, зокрема, стосовно розгляду оцінки упр.персоналу здатності суб'єкта господарювання продовжувати безперервну діяльність.
Плануючи та виконуючи ауд.процедури й оцінюючи їх результати, аудитор повинен розглянути відповідність використання управлінським персоналом при підготовці фін.звітів припущення про безперервність д-сті під-ва.
Аудитор повинен проаналізувати оцінку упр-ким персоналом здатності СГ продовжувати свою д-сть на безперервній основі. Якщо виявлені умови,які створюють сумніви у здатності СГ продовжувати свою д-сть, аудитор повинен: перевірити плани упр.персоналу щодо майбутніх дій; зібрати достатні та відповідні АД підтвердження чи спростування існування суттєвої невизначеності; попросити упр.персонал надати письмові пояснення стосовно планів його дій у майбутньому.
Якщо на думку аудитора СГ не зможе продовжувати свою д-сть на безперервній основі, то аудитор повинен висловити негативну думку, якщо фін.звіти були підготовлені на основі припущення про безперервність д-сті під-ва.
580 Пояснення управлінського персоналу
Мета - встановлення стандартів і надання рекомендацій щодо використання пояснень упр.персоналу як ауд. доказів, процедур оцінювання й документування пояснень упр.персоналу, а також щодо необхідних дій у разі відмови упр.персоналу надати відповідні пояснення.
Аудитор повинен одержати відповідні пояснення від упр. персоналу. Аудитор повинен одержати АД того, що упр. персонал визнає свою відповідальність за достовірність надання фін.звітів, та того, чи були фін.звіти затверджені упр.персоналом. Аудитор може одержати АД визнання упр.персоналом такої відповідальності з відповідних протоколів засідань найвищого упр.персоналу, шляхом одержання письмового пояснення упр.персоналу або завіреної підписами копії фінансових звітів.
Аудитор повинен одержати письмові пояснення упр. персоналу з питань, що є суттєвими для фін.звітів, якщо не можна обґрунтовано очікувати існування інших достатніх і відповідних АД. Можливість непорозумінь між аудитором та упр.персоналом зменшується, якщо усні пояснення підтверджуються упр.персоналом письмово.
Якщо пояснення упр.персоналу суперечать іншим АД, аудитор повинен вивчити обставини і знову розглянути достовірність інших пояснень управлінського персоналу.
600 Використання роботи іншого аудитора
Метою МСА є встановлення положень і надання реко-мендацій щодо використання аудитором роботи іншого аудитора стосовно фін.інф-ції одного або кількох компо-нентів СГ, включеної у фін.звіти СГ, при підготовці висновку щодо фін.звітів.
Якщо головний аудитор використовує результати роботи іншого аудитора, він повинен визначити, як ці результати впливатимуть на аудиторську перевірку.
Головний аудитор - аудитор, який несе відповідальність за складання висновку про фін.звіти СГ, коли ці фін. звіти включають фін.інф-цію про один або кілька компонентів, перевірених іншим аудитором.
Інший аудитор – б/я аудитор, окрім головного аудитора, який несе відповідальність за складання звіту про фін.інф-цію компонента СГ, що включається до фін.звітів, перевірених головним аудитором. Іншими аудиторами можуть бути афілійовані фірми, фірми-агенти, а також незв'язані аудитори.
Компонент означає підрозділ, філію, ДП, спільне під-во або інший СГ, фін.інф-цію яких включено до фін.звітів, перевірених головним аудитором.
Аудитор повинен розглянути, чи достатня його участь для того, щоб діяти як головний аудитор. У зв'язку з цим головний аудитор повинен розглянути:
- суттєвість частини фін. звітів, які перевіряються головним аудитором;
- знання головного аудитора про діяльність компонентів;
- ризик суттєвих викривлень у фін.звітах компонентів, перевірених іншим аудитором.
Плануючи використання роботи іншого аудитора, головний аудитор повинен розглянути професійну компетентність іншого аудитора в контексті конкретного завдання. Цю інф-цію головний аудитор може одержати від проф.орг-ції, до якої він належить, від іншої фірми чи філії.
Головний аудитор повинен здійснити процедури, щоб одержати достатні відповідні АД того, що робота іншого аудитора відповідає цілям головного аудитора в контексті конкретного завдання. Головний аудитор повинен повідомити іншого аудитора про:
- вимоги щодо незалежності СГ і стосовно компонента та про потребу надати головному аудиторові письмове пояснення щодо їх дотримання;
- використання його роботи та висновку щодо досягнення достатніх домовленостей про координацію їх роботи на початковому етапі планування аудиту.
Інший аудитор повинен співпрацювати з головним аудитором знаючи, в якому контексті він використовуватиме його роботу.