Концептуальна основа завдань з НВ
- визначає та описує елементи та цілі завдань з надання впевненості, а також визначає завдання, на які розповсюджується дія МСА, МСЗО, МСЗНВ.
КО сама по собі не задає стандарти або встановлює вимоги до процедур при виконанні завдань з НВ.
КО склад.з таких розділів: вступ; визначення та мета ЗзНВ; обсяг КО; прийняття завдання; елементи завдання з НВ (тристоронні відносини між практиком, відповідальною стороною та користувачем; предмет; критерії; достатні відповідні докази; письмовий висновок з НВ); неналежне використання прізвища (найменування) практика.
КО передбачає, що практику дозволяється виконувати 2 типи завдань з НВ: завдання з надання обґрунтованої впевненості та завдання з надання обмеженої впевненості. Різниця між цими завданнями наведена в Додатку до КО.
КО визначає предмет завдання з НВ:
-фін.пок-ки або умови (наприклад, історичний або прогнозний фін.стан, фінансові показники та ліквідність);
-нефінансові пок-ки або умови (наприклад, показники продуктивності та ефективності підприємства);
-фізичні хар-тики (наприклад, потужність обладнання);
-системи та процеси (наприклад, система внутрішнього контролю під-ва або система інформаційних технологій);
-поведінка (наприклад, корпоративне управління, відповідність зак-ву, управління людськими ресурсами).
МСКЯ-1 (елементи с-ми КЯ)
Метою МСКЯ є встановлення стандартів та надання рекомендацій щодо відповідальності фірми стосовно її с-ми контролю якості для аудиту та огляду ІФІ, а також іншого надання впевненості та надання супутніх послуг. Згідно МСКЯ фірма має встановити с-му КЯ, яка б надала їй обґрунтовану впевненість, що сама фірма та її персонал діють у відповідності до проф.стандартів та законодавчих і регулятивних вимог.
Політика і процедури КЯ мають бути документально зафіксовані та пояснені персоналу фірми.
Елементи с-ми КЯ: відповідальність кер-ва за якість на фірмі; етичні вимоги; прийняття завдання та продовження співпраці з клієнтом; людські ресурси; виконання завдання; моніторинг.