700 Висновок аудитора щодо повного пакету фінансових звітів звітів загального призначення

 Метою цього МСА є встановлення стандартів і надання рекомендацій щодо висновку незал.аудитора, який надається в рез-ті проведення ауд.перевірки повного пакету фін.звітів загального призначення, підготовлених у відп.до концептуальної основи фін.звітності, метою якої є досягнення справедливого відображення. МСА надає рекомендації щодо питань, які аудитор розглядає під час формування думки щодо фінансових звітів.

 Фін.звітами загального призначення є фін.звіти, підготовлені у відп.до концептуальної основи фін.зв-сті, метою якої є задоволення потреб в загальній інформації широкого діапазону користувачів.

  Ауд.висновок повинен містити чітко сформульовану думку щодо фінансових звітів. Аудитор повинен оцінити висновки,зроблені завдяки отриманим АД,що будуть основою для форм-ня його думки щодо фін.звітів.

  В цьому МСА наведено вимоги до таких елементів ауд. висновку для тих ауд.перевірок, що виконуються у відп. до МСА: - заголовок;- адресат; - вступний параграф; - відповідальність упр.персоналу за фін.звіти; - відпові-дальність аудитора; - думка аудитора; - інші обов'язки стосовно надання висновку; - підпис аудитора; -дата ауд. висновку; -адреса аудитора.

701 Модифікація висновку

 Мета - встановлення стандартів і надання рекомендацій для застосування у тих випадках, коли висновок аудитора необхідно модифікувати. Цей МСА описує, як модифікується текст ауд.висновку для таких випадків:

1)питання, що не впливають на думку аудитора – складається пояснювальний параграф;

2)питання,що вплив.на думку аудитора – надається умовно-позитивна думка, відмова від висловлення думки чи негативна думка.

  Коли аудитор дійшов висновку, що фін.звіти справедливо й достовірно відображають інф-цію відп.до визначеної концептуальної основи фін.звітності Þ Безумовно-позитивна думка.

 Аудитор не може висловити безумовно-позитивну думку, коли існує б/я з наведених нижче обставин, чий вплив на фін.звіти (на думку аудитора) є або може бути суттєвим:

(а)обмеження обсягу роботи аудитора;

(б)незгода  з  упр.персоналом  стосовно  прийнятності  обраної облікової політики, методу її застосування або адекватності розкриття інформації у фінансовій звітності.

Обставини (а) можуть призвести до висловлення умовно-позитивної думки або відмови від висловлення думки. Обставини (б) можуть призвести до висловлення умовно-позитивної думки або негативної думки.

 Якщо вплив б/я незгоди з упр.персоналом чи обмеження обсягу не настільки суттєві, щоб висловити негативну думку або відмовитися від висловлення думки Þ Умовно-позитивна думка

 Якщо обмеження обсягу настільки суттєве та всеохопне, що аудитор не може отримати достатні та відповідні АД, і відповідно висловити думку щодо фінансових звітів Þ Відмова від висловлення думки

  Незгода з упр.персоналом є настільки суттєвою, що модифікація висновку не є адекватною для розкриття оманливого або неповного характеру фін.звітів Þ Негативна думка

 Якщо аудитор висловлює думку, іншу ніж безумовно-позитивна, він повинен чітко описати у висновку всі обґрунтовані причини і дати кількісний опис можливого впливу на фін.звіти.

 Обмеження обсягу роботи аудитора може інколи встановлюватись СГ або обставинами. Тоді аудитор повинен спробувати виконати альтернативні процедури для отримання достатніх та відповідних АД на підтвердження безумовно-позитивної думки.

 Аудитор може не погодитись з упр.персоналом стосовно таких питань, як прийнятність ОПП,метод її застосування або відповідність розкриття інф-ції у фін.звітах. Якщо такі незгоди є суттєвими для фін.звітів, аудитор повинен висловити умовно-позитивну або негативну думку.

710 Порівняльні дані

 Мета - встановлення стандартів і надання рекомендацій щодо обов'язків аудитора стосовно порівняльних даних.

 Аудитор повинен визначити, чи відповідають порівняльні дані перевірених фін.звітів концептуальній основі фін.звітності у всіх суттєвих аспектах.

Існування відмінностей в концептуальних основах фінансової звітності різних країн призводить до того, що порівняльна фінансова інформація подається в кожній основі по-різному. Основою та методами подання інф-ції згідно МСА 710 можуть бути:

- відповідні числові дані, де сума та розкриття іншої інф-ції за попередній період є частиною фін.звітності за  поточний  період;  такі  дані призначені для порівняння із сумами та розкриттям іншої інф-ції за поточний період.

- порівняльні фінансові звіти, що містять суми, які включають числові дані та іншу інф-цію за попередній  період для порівняння з фін.звітами  поточного  періоду,  але  які  не  є  частиною  фінансових  звітів поточного періоду.

 Порівняльні дані подаються згідно з відповідною концептуальною основою фінансової звітності.

720 Інша інф-ція в док-тах,що містять перевірені ФЗ

 Цей МСА встановлює стандарти і надає рекомендацій щодо рогляду аудитором іншої інф-ції,стосовно якої аудитор не зобов’язаний надавати ауд.висновок,і яка міститься в док-тах,до складу яких входять перевірені фін.звіти.

  Аудитор повинен ознайомитись з іншою інф-цією з метою виявлення суттєвих суперечностей із переві-реними фін.звітами. Якщо при ознайомленні з іншою інф-цією аудитор виявляє суттєві суперечності, йому слід визначити, чи треба вносити поправки до перевірених фін.звітів чи до іншої інф-ції.

  Якщо необхідно внести поправки до перевірених фін.звітів, але СГ відмовляється це зробити, аудитор повинен висловити умовно-позитивну або негативну думку. Якщо необхідно внести поправки до іншої інф-ції, але СГ відмовляється це зробити, аудитор повинен по розглянути включення до ауд.висновку пояснювального параграфу, що описує суттєве протиріччя, або здійснити інші заходи. Аудитор повинен також розглянути можливість одержання юридичної консультації щодо подальших дій.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  Наверх ↑