39. Ціноутворення у торгівлі.

Ціни у сфері торгівлі є результатом взаємодії мікро і макро процесів у світовій та національних економіках. З одного боку, вони формуються під впливом взаємодії ринкових сил національних економік і світових ринкових факторів, з іншого боку, їх конституює економічна політика незалежних держав, що розвивається в межах від політики вільної торгівлі до тих чи інших видів протекціонізму, від прийнятих фіксованих до плаваючих валютних курсів. Серед великого розмаїття сучасних стратегій і методів цінової політики фірм на зовнішньому ринку можна виділити і такі:

—    встановлення цін на товари з погляду захисту позицій. Цей метод застосовується тоді, коли фірма контролює певний сегмент ринку і основні зусилля спрямовує на поліпшення споживчих властивостей вже існуючих товарів, і за рахунок цього підвищує їх ціну. У споживача при відповідні й рекламі накидка на ціну викликає позитивну реакцію, бо береться до уваги той факт, що вища якість. 

—    встановлення цін на товари із врахуванням проходження по сегментах ринку. Спочатку встановлюються великі ціни для покупців — новаторів, а потім знижують ціни і завойовують широке коло покупців.

—    встановлення цін на товар із врахуванням задовільного покриття затрат. Прибуток при цьому складає 15–20%.

—    встановлення цін на товар із врахуванням стимулювання комплексного продажу. Цей метод називають політикою «збитковоголідера». Відбувається продаж не одиничних товарів, а комплексів. Низька ціна одного товару покривається великою кількістю інших товарів, які продаються за вищою ціною.

—   встановлення цін на основі закритих торгів — розрахунок ціни з огляду на очікувані цінові пропозиції конкурентів.

—    встановлення зональних цін — за географічним принципом. Тільки по справжньому товарне виробництво, притаманне ринковій економіці, забезпечує кожному товаровиробник у пряму залежність рівня споживання від рівня виробництва, що і є вічним стимулом його розвитку. Оскільки сфера обігу є продовженням процесу виробництва  (доведенням товару до споживання),  то формування вартості торгівельної послуги відбувається на загальних підставах,  а сформована на її основі кінцева вартість товару забезпечує еквівалентний обмін товарам

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40  Наверх ↑