Принципи Кодексу етики професійних бухгалтерів
Для врегул.питань проф.етики аудиторів МФБ (Радою з міжнар.стандартів етики) розробл. і ухвал в липні 1996р Кодекс етики професійних бух-ів. Кодекс етики встановлює стандарти поведінки проф.бух-ів і містить основні принципи, дотримання яких є обовязк. для досяг заг цілей бух.професії. Текст кодексу складається із передмови і 3-х частин.Частина А стосується етики всіх проф.бух-ів (осіб,які є членами орг-цій – членів МФБ) і включає пояснення основних етичних принципів. Частина В стос лише професійних бухг-рів-практиків (проф. бух-рів, що працюють у фірмі, що надає професійні послуи). Частина С стос. всіх штатних проф. бух-ів. У вступній частині наведено визначення термінів, які є в Кодексі, коротко обгрунт прийняття і додерж фундаментальних принципів проф. поведінки.
Принципи: Чесність. Професійний бухгалтер повинен бути прямим та чесним у всіх професійних та ділових стосунках.
Об’єктивність. Професійний бухгалтер не повинен допускати упередженості, конфлікту інтересів або неналежного впливу з боку інших осіб на його професійні
або ділові судження.
Професійна компетентність та належна ретельність. Професійний бухгалтер зобов'язаний постійно підтримувати професійні знання та навички на рівні потрібному для надання клієнтові чи роботодавцеві компетентних професійних послуг, що базуються на знаннях сучасних тенденцій практики, законодавства та технологій. Надаючи професійні послуги, професійний бухгалтер повинен діяти сумлінно і дотримуватись застосовних технічних та професійних стандартів.
Конфіденційність. Професійний бухгалтер повинен поважати конфіденційність інформації, отриманої в результаті професійних та ділових стосунків, і не розголошувати таку інформацію третім сторонам без належних та визначених повноважень, якщо немає юридичного чи професійного права для розголошення цієї інформації. Професійний бухгалтер не повинен використовувати конфіденційну інформацію, отриману в результаті професійних та ділових стосунків, в особистих цілях чи в інтересах третіх сторін.
Професійна поведінка. Професійний бухгалтер повинен дотримуватися відповідних законів та нормативних актів та утримуватись від будь-яких дій, які можуть дискредитувати професію.
Мінар.федерація бух-рів та основні напрямки її д-сті
МФБ – це всесвітня орг-ція бухгалтерів-професіоналів. МФБ склад. з дійсних та асоційованих членів зі 155 кранах світу. Головний офіс МФБ розташований в Нью-Йорку. Мета МФБ – служіння інтересам сус-ва, вдосконалення бухгалтерської професії на міжнар.рівні та розвиток сильної міжнар.економіки за доп. впрова-дження та додержання високоякісних професійних стан-дартів.
МФБ забезпечує кер-во професійними бухгалтерами на міжнар.рівні у служінні інтересам сус-ва шляхом:
- розробки та підтримки на високому якісному рівні міжнар.професійних стандартів та Кодексу етики профе-сійних бухгалтерів;
- активної підтримки зближення нац.проф.стандартів, особливо стандартів з аудиту, надання впевненості, етики , освіти та фін.звітності;
- постійного поліпшення якості аудиту і упр-ня фінансами
-підтримки цінностей бух.професії.
МСА, побудова МСА
На сьогоднішній день за дорученням МФБ МСА розробляє і оприлюднює Рада з МСА та надання впевненості. МСА – це загальні вимоги щодо проведення аудиту, яких повинні дотримуватись аудитори під час виконання ними своїх проф.обов’язків. Ці вимоги стосуються як проф. підготовки аудиторів, так і ауд. звітності. МСА містять основні принципи проведення аудиту і необхідні процедури аудиту, а також відповідні рекомендації з їх використання. МСА не зупиняють (підміняють) дію нац.стандартів, але нац. стан-дарти повинні містити принципи на яких побудовані МСА.
МСА мають нумерацію від 100 до 999, їх слід застосовувати під час перевірки історичної фінансової інф-ції. Далі під номерами 1000-1999 видаються Положення з міжнародної практики аудиту. 2000-2699 – МСЗО – застос.під час огляду істор.фін.інф-ції. 3000-3699 – МСЗНВ – застос.під час завдань з надання впевненості, предметом яких є не історична фін.інф-ція.
Окрім того, кожен МСА має таку побудову: вступ; основна частина, де висвітлюється суть стандарту; дата набрання чинності; додатки.