МСЗО 2410 Огляд проміжної фін.інф-ції

Метою цього стандарту є встановлення положень та надання рекомендації щодо професійної відповідаль-ності аудитора при виконанні завдання з огляду проміжної фін.інф-ції клієнта з аудиту, а також щодо форми та змісту висновку.

 Проміжна фін.інф-ція - це фін.інф-ція, яка складається та подасться відп.до застосовної концептуальної основи фін.зв-сті та містить повний або стислий пакет фін.звітів за період, менший за фін.рік СГ.

  Аудитор, який бере на себе зобов'язання виконати огляд проміжної фінансової інформації, повинен виконувати огляд відповідно до цього МСЗО.

  Метою завдання з огляду проміжної фін.інф-ції є надання аудиторові можливості зробити на основі огляду висновок, чи привернув його увагу б/я факт, що дає йому підстави вважати, що проміжна фін.інф-ція не складена в усіх суттєвих аспектах відп.до застосовної концепту-альної основи фін.звітності. Аудитор робить запити та виконує аналітичні й інші процедури огляду з метою зменшення до помірного рівня ризику висловлення невідповідного висновку в разі, якщо проміжна фінансова інформація суттєво викривлена.

  Огляд проміжної фін.інф-ції не надає основи для висловлення думки про те, чи відображена фін. інф-ція справедливо та достовірно або подана достовірно, в усіх суттєвих аспектах відп.до застосовної концептуальної основи фін.звітності. Огляд не призначений для отримання обґрунтованої впевненості в тому, що проміжна фін.інф-ція не містить суттєвих викривлень. Огляд може привернути увагу аудитора до важливих питань, що впливають на проміжну фін.інф-цію, але він не надає всіх доказів, яких вимагала би ауд.перевірка.

 

 

МСЗО 2400 Завдання з огляду фінансових звітів

 Мета-встановлення положень і надання рекомендацій стосовно проф.відповідальності аудитора при виконанні завдання з огляду ФЗ, а також форми і змісту висновку, який надає аудитор після проведення такого огляду.

 Мета завдання з огляду- надати аудиторові можливість, на основі відповідних процедур констатувати, чи привернув увагу аудитора б/я факт, що дає йому підстави вважати, що ФЗ не складені в усіх суттєвих аспектах згідно з визначеною концепт.основою ФЗ.

 Для висловлення у висновку негативної впевненості  щодо огляду, аудитор повинен отримати достатні відповідні АД, насамперед шляхом здійснення запиту та аналітичних процедур, які дають змогу зробити висновки.

Обсяг огляду - процедури огляду, що їх за відповідних обставин вважають потрібними для досягнення мети ауд. перевірки. Процедури, необхідні при проведенні огляду фін.звітів, визначаються аудитором з урахуванням  вимог цього МСА, відповідних  професійних орг-цій, зак-ства, норм.актів, а також умов завдання з огляду й вимог до складання звітності.

  Завдання з огляду забезпечує середній рівень упевне-ності стосовно того, що інф-ція, яка є предметом огляду, не містить суттєвих викривлень. Це виражається у формі негативної впевненості.

Аудиторові й замовникові слід погодити умови завдання і відобразити їх в листі-зобов'язанні чи в договорі. До листа-зобов'язання включ.такі питання:мета послуг, що надаються;відповідальність упр.персоналу за фін.звіти; обсяг огляду; необмежений доступ до б/я облікових записів, документів,іншої інф-ції; зразок висновку, який буде надано; факт того, що від огляду не можна очікувати виявлення помилок, незаконних дій; тверджен-ня про те, що ауд.перевірка не проводиться та ауд. думку не буде висловлено.

  У висновок щодо огляду слід включити чітке письмове висловлення негативної впевненості Висновок щодо огляду ФЗ описує обсяг завдання для того, щоб той, хто його читає, зміг зрозуміти характер виконаної роботи, а також для пояснення того, що ауд.перевірка не була проведена, а отже, ауд.думка не висловлюється. Висно-вок містить такі основні елементи: заголовок; адресат; вступний або початковий параграф; параграф, що описує характер огляду; висловлення негативної впевненості; дата висновку;адреса аудитора; підпис аудитора.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  Наверх ↑