МССП 4400 Завдання з виконання погоджених процедур стосовно фін.інф-ції

 Мета - встановлення положень і надання рекомендацій стосовно проф.відповідальності аудитора під час роботи над завданням з виконання погоджених процедур стосовно фін.інф-ції, а також форми і змісту висновку, що надається аудитором у зв'язку з виконанням такого завдання.

 Завдання з виконання погоджених процедур може включати виконання аудитором визначених процедур стосовно окремих статей фін.інф-ції, фін.звіту або  повного пакету фінансових звітів.

 Метою завдання з погоджених процедур є виконання тих ауд.процедур, які були погоджені аудитором, СГ та б/я відповідними третіми сторонами, а також надання звіту про фактичні результати. Оскільки аудитор лише надає звіт про фактичні рез-ти погоджених процедур, то  упевненість не висловлюється. Користувачі звіту самі оцінюють процедури та рез-ти, наведені аудитором у звіті, і роблять свої власні висновки.

У своїй роботі аудитор повинен дотримуватися "Кодексу етики професійних бухгалтерів". Незалежність не є обов'язковою вимогою для виконання завдань з пого-джених процедур. Однак якщо аудитор не є незалежним, цей факт зазначається у висновку про фактичні дані.

 Аудитор повинен виконувати завдання з погоджених процедур відповідно до цього МСА та умов завдання.

Аудитор повинен упевнитися в тому, що представники СГ та інші сторони, яким буде надано звіт про фактичні рез-ти, чітко розуміють погоджені процедури та умови завдання. Узгодження вимагають такі питання: характер завдання; мета завдання; визначення фін.інф-ції, стосовно якої застосовуватимуться погоджені процедури;

характер, термін та обсяг конкретних процедур, які слід застосувати; передбачувана форма звіту про фактичні результати;  обмеження щодо розповсюдження звіту про фактичні результати.

МСЗНВ 3400 Перевірка прогнозної фін.інф-ції

 Мета - встановлення положень і надання рекомендацій стосовно завдань з перевірки та надання висновку щодо прогнозної фін.інф-ції.

  Виконуючи завдання з перевірки прогнозної фін.інф-ції, аудитор повинен одержати достатні відповідні свідчення:

- чи є обґрунтованим припущення упр.персоналу про найкращу оцінку, на якій ґрунт.прогнозна фін.інф-ція, а у випадку гіпотетичних припущень - чи відповідають такі припущення призначенню інформації;

- чи підготовлена належним чином прогнозна фінансова інформація на підставі припущень;

- чи належним чином подано прогнозну фін.інформацію та чи адекватно розкрито всі суттєві припущення;

- чи на тій самій основі підготовлено прогнозну фінансову інформацію, що й фінансові звіти за попередні роки.

"Прогнозна фін.інф-ція" - це фін.інф-ція, що базується на припущеннях про події, які можуть відбутися в май бут-ньому, та про можливі дії СГ. Ці інформація має суб'єктивний характер, а її підготовка значною мірок базується на судженнях. Прогнозна фін.інформація може мати форму прогнозу, перспективної оцінки чи їх поєднання(прогноз на 1рік + перспективна оцінка на 5 р.)

"Прогноз" - це прогнозна фін.інф-ція, підготовлена на основі припущень  щодо  майбутніх  подій, котрі, як очікує упр.персонал, відбудуться, і дій, що їх упр.персонал має намір здійснити на дату підготовки інформації.

Перспективна оцінка - це прогнозна фін.інформація, складена на основі:

-  гіпотетичних припущень про майбутні події та дії управлінського персоналу, котрі, як очікується, не обов'язково відбуватимуться;

- поєднання  найкращої  попередньої  оцінки  та  гіпотетичних припущень.

Прогнозна фін.інф-ція може бути підготовлена: як істру-мент внутрішнього упр-ня; для надання третім особам.

 Управлінський персонал несе відповідальність за підготовку та надання прогнозної фін.інф-ції, включаючи опис і розкриття припущень, на яких вона ґрунтується. Аудитора можуть попросити перевірити прогнозну фін. інф-цію й надати висновок для підвищення її достовірності.

МСЗНВ 3000 Завдання з надання впевненості,що не є аудитом історичної фінансової інф-ції

 Метою цього стандарту є встановлення основних принципів та процедур, а також надання рекомендацій професійним бухгалтерам-практикам для виконання завдань з надання впевненості, що не є аудитом чи оглядом історичної фін.інф-ції.

  У цьому МСЗНВ вживаються терміни "завдання з надання обґрунтованої впевненості" та "завдання з надання обмеженої впевненості" для розмежування двох типів завдань з надання впевненості, які дозволяється виконувати практику. Мета завдання з надання обґрунтованої впевненості - зменшення ризику завдання з надання впевненості до прийнятно низького рівня за обставин завдання, як основи для позитивної форми висловлення висновку практика. Мета завдання з надання обмеженої впевненості - зменшення ризику завдання з надання впевненості до рівня, який є прийнятним за обставин завдання, але вищим, ніж у завданні з надання обґрунтованої впевненості, як основи для негативної форми висловлення висновку практика.

 Практик повинен погодити умови завдання з стороною, яка наймає практика. Погоджені умови перелічуються в листі-зобовязанні. Виконувати завдання слід з професійним скептицизмом. Звіт має бути у письмовій формі та містити чітке висловлення висновку практика щодо інф-ції про предмет перевірки.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  Наверх ↑