38. Матриця Бостонської консультативної групи: сутність і значення в маркетинговій діяльності.
Матричний метод “Бостон консалтинг груп” простий у використанні, основа-ний на доступній інформації і не потре-бує значних витрат, отримувані резуль-тати зрозумілі для інтерпретації та прийняття рішень.
Матриця “Бостон консалтінг груп” доз-воляє компанії класифікувати асорти-ментну групу по її частці на ринку відносно основних конкурентів та темпам росту галузі. Використовуючи матрицю, фірма може визначити:
1) який з її підрозділів грає ведучу роль в порівнянні з конкурентами;
2) яка динаміка її ринків: вони розвиваються, стабілізуються або скорочуються.
В основі матриці лежить припущення, що чим більше доля підрозділу на ринку, тим нижче відносні витрати та вище прибуток в результаті економії від масштабів вир-ва, накопичення досвіду та покращення позиції при укладанні угоди.
Матриця виділяє 4 типи підрозділів:
1) “зірки”;
2) “дойні корови”;
3) “знаки питання”;
4) “собаки”.
Аналіз проводиться на основі порівнян-ня експертних оцінок для будь-якої то-варної групи або окремого товару з да-ними про зміну попиту та ринкової частки підприємства виробника.
39. Різновиди товарів за матрицею Бостонської консультативної групи.
Матричний метод “Бостон консалтинг груп” простий у використанні, оснований на доступній інформації і не потребує значних витрат, отримувані результати зрозумілі для інтерпретації та прийняття рішень.
Аналіз проводиться на основі порівняння експертних оцінок для будь-якої товарної групи або окремого товару з даними про зміну попиту та ринкової частки підприємства виробника. Ідея методу полягає в розподілі товарних груп на чотири типи:
товари, попит на які зменшується, а ринкова частка – незначна (умовне найменування – “собаки”);
товари, попит на які зростає з невеликою ринковою часткою (“дикі кішки” або “?”);
товари, попит на які зростає інтенсивно, а ринкова частка може збільшуватися (“зорі”);
товари, які визначають ринкову частку виробника, попит на них сталий і мало змінюється (“корови”).
Подібний розподіл та його аналіз дають можливість кількісно і якісно оцінити рішення про звільнення від неперспективних товарів та концентрацію з зусильна таких, які є важливими в стратегічному плані для збереження стійкого стану підприємства на ринку.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 Наверх ↑