1. Загальні відомості про технологію програмування.

Термін технологія походить від грецьких  техно - мистецтво, ремесло, наука і лого - поняття, навчання.

Технологія програмування являє собою  сукупність узагальнених і систематизованих знань, або наука про оптимальні способи програмування, що забезпечує одержання програмної продукції з заданими властивостями.

Ціль курсу - навчити систематичного підходу до рішення прикладних задач за допомогою програмування, а також вивчити методи і прийоми надійного написання програм, оцінки їхньої правильності і продуктивності. Предметом нашого вивчення будуть, насамперед, задачі, а також методи їхнього рішення.

Цілком зрозуміло, що систематичний і науковий підхід до побудови програм важливий, у першу чергу, у випадку великих програм зі складними даними. Програми являють собою, у кінцевому рахунку, конкретні формулювання абстрактних алгоритмів, засновані на конкретних уявленнях і структурах даних.

Ясно, що висновок про структурування даних не можна приймати без знання алгоритмів, застосовуваних до цих даних. Приміром, якщо вихідні дані представляються у вигляді табличних значень або у вигляді послідовних файлів, то, природно, необхідно знати алгоритми обробки таких даних. І навпаки, знаючи визначені алгоритми обробки певних даних, потрібно вміти подавати вихідні дані в конкретному виді. Коротше кажучи, конструювання  програм і структури даних нерозривно пов'язані.

Програмування - це мистецтво конструювання, а, виходить, творчий процес. Як же навчити конструкторської, винахідницької діяльності. Є такий метод: виділити найпростіші будівельні блоки з багатьох програм і дати їхній систематичний опис. Однак важливо уміти використовувати ці блоки в складній, різноманітній діяльності, що вимагає напруженої розумової роботи. Помилково було б вважати, що на усі випадки життя можна дати готові рецепти. Тому як метод навчання нам залишається ретельний вибір і розгляд характерних параметрів.

Для викладу матеріалу обрана мова програмування Паскаль. По-перше, вона спеціально був розроблена Н. Віртом для систематичного навчання програмуванню і містить всі засоби для реалізації основних принципів і методів програмування. По-друге, є практична реалізація транслятора цієї мови для більшості операційних систем. По-третє, майже всі базові конструкції Паскаля втілені нині в більшості сучасних мов програмування, а це полегшить вибір і перехід у разі потреби до будь-якого іншого засобу програмування алгоритмічних задач.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28  Наверх ↑