Рекомендація
Дисципліна покликана розвинути теоретичні знання і практичні навички в програмуванні різноманітних обчислювальних і аналітичних задач. Фактично курс є поглибленим продовженням розділу «Основи алгоритмізації і програмування» загального курсу інформатики. Його необхідність виникла в зв'язку з потребою в розширенні застосування програмування для опрацювання й аналізу економічних даних, особливо в задачах моделювання або прогнозування. У даному курсі викладаються теоретичні методи і різноманітні технології сучасного опрацювання комп'ютерних даних, а також наводиться низка закінчених програм, що демонструють дані технології. Студенти вивчають методи пошуку інформації в лінійних масивах даних, методи сортування лінійних масивів і методи різноманітних рівнів структуризації при проектуванні рішення задач. Курс включає методи рекурсії і розбір алгоритмів із поверненням, що реалізують найпростіші форми людського мислення при розв’язанні задач методом проб і помилок. Динамічні структури даних дають інструмент подання й опрацювання структур даних у виді списків і дерев, використовуваних у теорії графів або теорії множин.
Мета дисципліни
Мета дисципліни - навчити систематичного підходу до рішення економічних прикладних задач, пов'язаних з обчисленнями, плануванням, моделюванням, за допомогою програмування, а також вивчити методи і прийоми надійного написання програм, оцінки їхньої правильності і продуктивності.
В результаті вивчення дисципліни студенти
повинні знати
· основні структури даних для рішення алгоритмічних задач і методи їх опрацювання;
· методи пошуку даних в одновимірному масиві;
· методи сортування одновимірних масивів;
· рекурсивні методи для програмування інтелектуальних алгоритмів пошуку розв’язку;
· методи роботи з динамічними структурами даних;
повинні уміти
· працювати в середовищі програмування, що підтримує сучасні ідеї і методи програмування;
· самостійно програмувати нескладні задачі одержання економічних розрахунків і опрацювання їх результатів;
· використовувати сучасні методи і технології проектування і програмування задач опрацювання економічних, статистичних і аналітичних типів даних.
25 26 27 28 Наверх ↑