Рекомендація
Народна творчість – це історична основа, на якій розвивалася і розвивається світова художня культура, одна з форм суспільної свідомості і суспільної діяльності, явище соціально зумовлене. Як і інші форми суспільної свідомості народна творчість розвивається під впливом конкретної історичної дійсності. Характер виробничих відносин визначає загальний рівень суспільної свідомості, у тому числі творчої діяльності народу.
Аспекти народної творчості по видах технік та історія розвитку цієї творчості відображені в декоративно-прикладному мистецтві.
“Декоративно-прикладне мистецтво” є однією з основних дисциплін при підготовці студентів спеціальності 7.01.01.03 – “Педагогіка і методика середньої освіти. Трудове навчання”.
Основна мета дисципліни – сформувати творчі і практичні навики по різним видам декоративно-прикладного мистецтва, що сприяють активній участі у комплексному формуванні виробничого і предметно-побутового середовища, яке створює умови для художньо-естетичного розвитку особистості.
Конкретно задачі дисципліни зводяться до слідую чого:
- залучення студентів до образотворчого і прикладного мистецтва;
- розвиток творчих здібностей як фахівця по декоративно-прикладному мистецтву і формування його естетичного смаку;
- вивчення теоретичних і практичних основ образотворчої грамоти для створення виробів різноманітного значення;
- залучення студентів до культурної спадщини українського народу і збереження цієї спадщини;
- залучення до самостійного творчого мислення, сприйняття потоку інформації, її переробка і оцінка, а також використання у своєї практичної діяльності.
За наслідками вивчення дисципліни студент повинен знати:
- основні види декоративно-прикладного мистецтва та їх особливі ознаки по регіонам України;
- механізм виникнення ремесел, їх сучасний стан, розвиток та вплив на формування декоративно-прикладного мистецтва;
- основні теоретичні аспекти формоутворення виробів різних видів декоративно-прикладного мистецтва;
- принципи і критерії оцінки художнього рівня створених виробів.
На основі теоретичних знань студент повинен уміти:
- втілювати задум у заданій формі, кольорі, конкретному матеріалі, згуртовуючи і використовуючи народні традиції, вітчизняний і закордонний досвід, сучасні досягнення в області декоративно-прикладного мистецтва;
- використовувати творчі здібності і практичні навики для створення соціально значимих виробів, які відповідають художнім та естетичним вимогам;
- аналізувати явища і тенденції в області декоративно-прикладного мистецтва; визначити актуальні і перспективні напрямки його розвитку;
- орієнтуватися у всій різноманітності художніх і культурно-історичних процесах; об’єднувати професійну майстерність з теоретичним осмисленням творчих пошуків, здійснювати дослідницьку діяльність; застосовувати засоби пошук, відбору і систематизації необхідної інформації;
- систематично підвищувати свою професійну кваліфікацію; співпрацювати з творчими робітниками в області культури і мистецтва.