Вступ

В умовах ринкових відносин важливою складовою загальнодержавних фінансів є місцеві фінанси. Практично всі економічні інструменти господарювання (ціноутворення, оплата праці, кредитування, інвестиційна діяльність, бухгалтерський облік тощо) тісно пов’язані з місцевими фінансами. Зміна економічної системи україни, її переорієнтація на ринкові закони поставили нові вимоги до підготовки високопрофесійних фахівців, здатних об’єктивно оцінювати економічні процеси, які відбуваються в суспільстві; розуміти суть і тенденції розвитку фінансових відносин та їх особливості у сфері державних фінансів та підприємницьких структур; розробляти і вирішувати актуальні питання щодо забезпечення фінансової стабілізації в державі.

Дисципліна “місцеві фінанси” передбачає вивчення суті та характерних ознак місцевих фінансів, їх ролі та місця в економічній системі, характеристику місцевих фінансових інститутів, внутрішніх міжурядових відносин, процес управління місцевими фінансами.

Мета дисципліни – надати знання про сутність і роль місцевих фінансів у економічному і соціальному розвитку адміністративно-територіальних утворень та механізм їх функціонування.

Завдання дисципліни – вивчення суті та значення місцевих фінансів, засад їхнього функціонування як одного з дійових важелів економічної політики місцевих органів самоврядування; набуття вмінь аналізувати використання доходів органів місцевого самоврядування.

Предметом дисципліни є фінансові відносини, що виникають на різних рівнях адміністративно-територіальних утворень, у процесі формування та використання фінансових ресурсів.

1.програма дисципліни

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  Наверх ↑