Словник

Актив — частина бух балансу, яка відображає на пев­ну дату всі наявні матеріальні цінності, грош кошти і боргові вимоги п-ва.

Активи — матеріальні ресурси, які використовуються у в-ві з метою одержання прибутку.

Активний ринок — ринок для певного цінного папера, на якому іс­нує можлив будь-коли продати ц.п. за ціною, що перева­жає в цей час на ринку.

Акцизний збір — непрямий податок, що встановлюється на піда цизні товари та включається в їхню ціну у твердих сумах з одиниці ре лізованого товару або виходячи з відсоткової ставки до оподатковуєм ного обороту.

Акція — цінний папір, який випускається акціонер товариством і дає право його власнику на отримання певного доходу з прибутку ак­ціон товариства.

Акція привілейована — цінний папір, який дає право на першо­чергове одержан дивідендів незалежно від наявності прибутку.

Амортизаційні відрахування — поступове перенесення вартості основних засобів унаслідок їх зносу на вироблений продукт.

Баланс — зведення показників, які характеризують активи, пасиви та акціонерний капітал товариства.

Балансовий звіт — один з основних фін документів, що визначає прогноз складу його активів і пасивів на майбутній період.

Бізнес — господарська діяльність, яка приносить дохід, вигоду.

Бюджет грош коштів — плановий документ, який відображає! майбутні надходження і платежі грошових коштів.

Валовий дохід — загальна сума доходу платника податку від усіі видів діяльності, отриманого протягом звітного періоду.

Виручка від реалізації продукції— грош кошти, які надійшли на| поточний рахунок п-ва за відвантажену покупцю продукцію. 1

Генеральна фінансова стратегія — це процес формування та ви\ користання доходів малого підприємства на плановий період.

Грош потік —це надход і вибуття грош коштів та їхніх еквівален

Дебіторська заборгованість — рахунки, за якими належить спла­тити грошові кошти за поставки продукції в кредит.

Депозит — грошові кошти або цінні папери, які зберігаються в ко­мерційних банках і підлягають поверненню їх власнику.

Державна фін допомога — це сума грошових коштів, яка виплачується з держ або місцевого бюджету.

Дисконтування доходу — це приведення величини доходу до мо-] менту вкладання капіталу.

Дисконтування капіталу — приведення величини вкладеного ка* піталу різного періоду до величини сумірної в часі.

Дотація — фінансова допомога держави за рахунок коштів бю­джету для покриття видатків, які перевищують доходи.

Еквіваленти грош коштів — це короткост фін ін­вестиції, які можуть бути вільно конвертовані у відому суму і мають незначн ризик щодо зміни вартості.

Єдиний податок — податок, що сплачується суб'єктами малого підприємн — юрии і фіз особами відповідно де чинного законод

Інвестиції—довгострокові вкладення коштів.

Інвестиційна діяльність — це сукупність операцій з придбання та пподажу необоротних активів, а також короткострокових фін інвестицій, що не є еквівалентами грошових коштів.

Комерц банк — установа, що приймає депозити і надає креди­ти позичал-кам.

Комерційн кредит — кредит, який надається у товарній формі продавцями покупцям у вигляді відстрочки платежу за продані товари. Первісний капітал — сума грошових коштів, яка акумульована за рахунок коштів засновників, пайових внесків та інших джерел в період створення малих підприємств.

Корпоратив план — це план розроблен фін стратегії малого п-ва

Кредит міжнародний — кредит, що надається державою, банком, ін юрид або фіз особою однієї країни ін країні, банкові, юрид або фіз особі ін країни на певний термін на умовах повернення та сплати відсотків. Кредиторами і позичальни­ками можуть також виступати міжнародні фін інститути, органі­зації, регіональні об'єднання держав.

Кредитна маржа — різниця між ставками залучених і наданих кредитів.

Кредитний договір — юридичний документ, що визначає взаємні зобов'язання і відповідальність між комерційним банком клієнтом з приводу одержання останнім банківського кредиту.

Кредиторська заборгованість — грош кошти п-ва, які належить сплатити відповідній юрид особі (постачальнику) або фіз особі.

Кредитоспроможність — наявність передумов" для отримання кредиту, спроможність повернути його в повному обсязі й у певний термін. Визначається показниками, що характеризують позичальника: акуратністю в розрах за раніше отримані кредити, поточним фі­н станом, змогою в разі потреби мобілізувати кошти з різних джерел. Оцінюються показниками ліквідності його балансуючи окремих видів активів.

Лізинг — довгострок оренда машин, обладнання, устаткування, транспортних засобів на поворотності терміновості й платності і на підставі відповідн договору між орендодавцем і орендарем, що перед­бачає можливість їх наступного викупу орендарем.

Малий бізнес — бізнес, який здійснюється незначною к-тю пра­цівників та невеликими обсягами реаліз продукц (робіт, послуг).

Міжнародний аудит — процес детальної перевірки правильності складання фін звітності й аналіз фін стану п-­ва міжнародними експертами.

Не грошові операції— це операції, які не потребують використання грошових коштів або їхніх еквівалентів.

Непрямий метод визначення грош коштів — це визначення суми чистого надходж коштів шляхом послідовного коригування показника прибутку внаслідок змін у складі запасів, дебітор та кредит заборгов, доходів і витрат, пов'язаних з інвес­тиційною і фін діяльністю.

Нерозподілений прибуток — прибуток, одержаний за певний пері] од і спрямований не на споживання шляхом розподілу між учасниками в-ва, а на капіталізацію, тобто для реінвестування у в-во і є одним з видів резерву власних коштів, за рахунок яких забезпечується виробн розвиток п-ва в майбутньому періоді.

Овердрафт — вид короткострокового кредиту, який надається шляхом списання коштів понад залишок на поточному рахунку п-ва, унаслідок чого утворюється дебетове сальдо.

Оперативна фін стратегія — це процес формування вало­вих доходів і надходжень коштів та валових витрат малого п-ва на короткостр період.

Операційна діяльність — це основна діяльність малого п-ва, а також ін операції, які не є інвестиційною та фін діяльністю.

Оптимаація активів — визначення співвідношення окремих видів активів, які забезпечують найкращі умови виробничо-комерційної діяль­ності п-в з високим рівнем ліквідності.

Оптимаація структури капіталу — визначення співвідношення власного і залученого капіталів, за якого забезпечуються оптимальні пропорції між рівнем рентабел власного капіталу і рівнем фін стійкості п-ва.

Оптимізація грош потоків — процес вибору найкращих форм руху грош коштів з урахув умов і особлив здійснен господ дія-ті.

Оренда — надання якого-небудь майна в тимчасове користування за; відповідну плату на підставі договору.

Пільги податкові — часткове чи повне звільнення фіз і. юрид осіб від сплати податків. Вони є одним з елементів податкової політики і мають як ек, так і соц спря­мованість. Використовуючи пільги податкові, держава регулює певні ек процеси, а також забезпечує ек під­тримку окремих видів дія-ті та соц захист груп насе­лення.

Пільговий кредит — кредит, що надається за ставками нижчими, ніж ринкові і часто на триваліший термін, аніж звичайно.

Податки — обов'язкові платежі, що їх установлює держава для юрид і фіз осіб з метою формування централізованих фін ресурсів, які забезпечують фінансування держ витрат.

Податкова система — сукупність урегульованих право­вими нормами податків, що стягуються з юрид і фіз осіб на території країни, а також форми і методи побудови самої системи.

Податок на додану вартість — непрямий податок, що включає ся в ціни реалізації товарів і встановлюється у відсотках до оподатковуйван обороту, який визнач згідно з чинним законодав і має певні особливості залежно від виду та сфери дія-ті.

Прибутковий податок — податок, який стягується безпосередн з доходів громадян відповідно до чинного законод

Прибуток — частина доходу, яка залишається після відшкодув поточ витрат, відсотків за кредит, обов'язкових платежів, які включ чаються в с/в продукції.

Прискорена амортизація — метод визначення амортизації основ­них засобів за нормами, які перевищують офіційно затверджені норми амортиз відрах. Використовується з метою створення фі­н умов для прискореного впровадження у виробництво нової техніки та технологій.

Прямий метод визначення чистих надходжень — це визначення чи­стого надходження коштів у результаті операційної дія-ті у вигляді різниці між надходженнями і видатками грош коштів.

Рух грошових коштів — це надходження і витрачання грошовим коштів у процесі господарської діяльності п-ва.

Факторинг — операції, пов'язані з купівлею в постачальника права на отриман платежу з покупця за відвантаж товари, виконані ро­б або надані посл

Фіксований податок — установлюється для громадян, які провадять підприємн дія-ть, мають обмежену кількість працюючих (не більше 5 осіб) і обмежену річну суму доходу (не більше 119 тис. грн).

Фінансова діяльність — це сукупність операцій, які призводять до зміни величини та складу власного капіталу.

Фінансова стратегія — це генеральний план дій щодо забезпечен­ня малого підприємства грошовими коштами.

Фінансове прогнозування — являє собою дослідження і розробленн ня можливих шляхів розвитку фінансів підприємств не тільки на досто­вірних даних, й на певних припущеннях.

Фінансовий ліверидж — фін механізм управління рентабель­ністю власного капіталу за рахунок оптимізації співвідношення ви­користовуваних власних та залучених коштів.

Фінансовий лізинг — це передавання майна в оренду згідно з догон вором з наступним викупом об'єкта лізингу.

Фінансові ресурси — грошові кошти цільового призначення, які перебувають у розпорядженні малого підприємства.

Форфейтинг — кредитування зовнішньоекономічних операцій у формі купівлі в експортера векселів, які акцептовані імпортером.

Франчайзинг — багаторічна угода між двома фірмами, яка передбачає передавання однією фірмою іншій свого права на використання в межах обумовленого ринку визначеного товарного знаку, технології, ноу-хау.

Чистий прибуток — сума прибутку, яка залишається в розпоряджен­ні малого п-ва після сплати податків, штрафів, пені та неустойок.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 
100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115  Наверх ↑