4.5.Застосування методу абсорбції для очищення газоповітряної суміші.

Абсорбція – метод розділення газоповітряної суміші на складові частини шляхом поглинання одного або декількох газових компонентів (абсорбентів) цієї суміші рідким поглиначем (абсорбентом) з утворенням розчину.

Абсорбційні методи очистки відхідних газів розділяють за слідуючими ознаками: за компонентом, що абсорбується, за типом абсорбенту, що використовується, за характером процесу (з циркуляцією, без циркуляції), за способом використання абсорбенту (з регенерацією і поверненням його в цикл (циклічні), без регенерації (нециклічні)), по використанню уловлених компонентів (з рекуперацією та без рекуперації) по організації – періодичні, безперервні.

Адсорбційні методи використовують для тонкого очищення, оскільки вони забезпечують високу ступінь очистки газів, оскільки вони забивають пористі поглиначі – адсорбенти.

Переваги абсорбції: економічність при очищенні великих кількостей газу, можливість безперервного ведення процесу, ефективність очищення деяких речовин складає 32% (по HCl).

Недоліки: перед очищенням і після нього значно знижається температура газів, що призводить до зниження ефективності розсіювання залишкових газів в атмосфері; утворюється велика кількість відходів (шлаку).

Рушійною силою в цій реакції є градієнт концентрації на границі фаз газ – рідина.

В залежності від особливостей взаємодії і компоненту, що вилучається з газової суміші абсорбційні методи розподіляють на:

- фізичну абсорбцію;

- хемосорбцію, яка супроводжується хімічною реакцією в рідкій фазі.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34  Наверх ↑