36 комментариев:

Sergii Shelestiuk

Погоджуюся, що описаний автором стан речей щодо політичних ігор з ЄС теоретично можливий. І Євромайдан може організовуватись опозицією за сприяння ЄС і США: ЄС отримає Асоціацію без пом'якшення умов, а опозиція запише асоціацію на власний рахунок. Але ж це все розуміє і команда Януковича. На весь світ вони заявили про крутий розворот і припинення асоціації. Радники Путіна на російських телеканалах святкують перемогу "царя". Невдоволення в країні наростає. Чи не по лезу ножа вони ходять зі своїми розрахунками? Вони вже в 2004-му опеклись на подібному сценарії.

До того ж, ця ж влада неодноразово демонструвала, що власні шкурні інтереси у них все ж стоять вище позиції крупного бізнесу і загальнонаціональних інтересів. І тому попри загальне тяжіння до ЄС Янукович може запросто продатись Кремлю за певні дивіденди, наприклад, за широку підтримку в 2015, в першу чергу фінансову. Приклади є: свідомо програні міжнародні суди компанії росукренерго, підписання Харківських угод, тощо. Тому хоч описані автором міркування влади і можуть бути вірними, з таким самим успіхом ця влада може купитись на черговий ласий шматок від Кремля. З рештою, цього останнього гравця теж не потрібно списувати з рахунків. Його вплив на Україну навіть більший, ніж вплив ЄС чи США.

Ярослав Захаренко

Погоджуюсь, річ в тому, що Яник схожий на "ляльку", що обрізала "мотузки" і сама намагається стати "Хазяєм". За це його й "мочать". Як великий бізнес, так "геополітичні стратеги". Всі разом вони його примушують саме до обрання Європи, але ж Янукович може обрати самогубну але невигідну позицію для ворожого оточення - ТС. Хапанути гроші і шукати щастя десь у світі.
Зовсім списав автор з рахунку тих, хто стоїть за Путіним. Це помилкова недооцінка. Погоджуючись з тезами, і об'єктивно дивлячись на "розклад інтересів", врахував це мозком, а не тільки відчуттями, заявляю - не можу сидіти спокійно й чекати "що випаде в прикупі", якщо є реальна небезпека майбутнього в ТС.

Arsen Salamakha

Як дехто би сказав після ось цих слів - Нинішня влада-це продовження нашого великого бізнесу. І вона відстоюватиме його інтереси. Так вже склалось, що конкретно в цьому випадку інтереси українського бізнесу та українського народу в цілому збігаються - можна було б не читати далі, але все-таки важливо було прочитати все, щоб повністю зрозуміти думку автора. Так от, наша влада відстоює інтереси лише свого бізнесу і чому по вашому ці інтереси співпадають із інтересами простих людей я ніяк не можу зрозуміти...чому я маю їздити на наших Део по 100к грн, якшо я міг би їздити за ці гроші на простенькому німці? (при умові шо не були б такі високі мита) Чому я маю купляти в супермаркеті неякісну і дорогу їжу укр виробництва, у яку домішують все що хочуть і яка не відповідає ніяким стандартам, замість того шоб їсти продукти із європи, хай навіть із ГМО, але коли я читаю етикетку то впевнений шо там склак саме такий, а не інший...наш великий бізнес, який розрахований на укр споживачів працює по схемі : виготовити гімно -> продати по максимальній ціні у вигляді цукерки...ніхто не дбає про якісь товару, ніхто не відповідає за цю ж якість...а тут коли відкриються кордони із ЄС люди просто почнуть купляти імпортну продукцію і потоки грошей у кишені наших багатіїв скоротяться...те ж саме із будь якою сферою виробництва - одяг, парфюмерія, хімія, ліки...вони бояться конкуренції, здорової конкуренції, і того шо після зняття мит половина якшо не більше укр виробництва закриється бо не відповідатиме ніяким стандартам...а чому нам цього боятися? На поличках товарів не поменшає....люди втратять роботу? Можливо...але я так само вірю шо європейці захочуть будувати у нас заводи, вкладати гроші в нашу економіку, їм лише дай прозорі правила гри і

Rudis

Певен, комітент має право на такі байки, але - Люди, схаменіться, який ЄС або ТС??? Ми маємо йти своїм шляхом брати краще від ЄС та ТС та пропонувати вигідні умови для усіх емітентів!!!

Ніхто в твою хату просто так не прийде наводити порядок... Думка зрозуміла ?

Альона Олійник

Щодо харчових продуктів... "в Європі" взагалі невідомо з чого їх роблять, іноді здається, що з пластику...

Yuriy Stakhniak

Этот комментарий был удален автором.

Перш ніж писати такі "серйозні" і "аналітичні" статті, варто хоч трохи ознайомитися з українським правописом ;)

Arsen Salamakha

Абажаю "умніків" які читають статті лише для того шоб потім обісрати автора його граматичними помилками...якшо тобі розділові знаки поставлені не там де треба не дають змоги зрозуміти сенсу написаного то не варто читати щось довше за рекламні лозунги

Yuriy Stakhniak

Розумна людина пише грамотно, це певна ознака, я б нічого не казав, якби, ледь не в кожному абзаці, по 5 -6 граматичних, орфографічних, а головне стилістичних помилок, такий стиль написання говорить про автора і його авторитетну думку дуже багато

Arsen Salamakha

Вибачаюся за трохи грубі слова, не хотів образити =)

Nazar Zakharko

Автор ти або мудак або наївний мудак. Якби було все так просто і влада така прагматична і чесна, то повір - на майдан би ніхто не пішов. Але коли навкруги брехня, обман, корупція, неякісні послуги саме в соц сфері(освіта, медицина, тощо), то чому я маю вірити їхнім свіьлим головам. Вони "паддонкі" і бандити, і маю піти на смітник історії, а який майдан їх туди відправить це вже питання часу!
А те що ти тут порозписував надіючись що на це клюнуть наївні читачі, честі автору не робить. Розказуй про це на своїй кухні, самому собі у дзеркало!

Ще одне. Був пасаж про зміну влади на виборах. Ні но ви чули, і цей чувак розказує що когось можна переобрати чи змінити якщо вони нам не сподобались...БРЕХНЯ так і пре від цього тексту.
Згоден з автором лише в одному: читайте новини, читайте різні новини, спілкуйтесь і тоді дійсно знатимете більше і зможете більш оптимально сформувати свою точку зору на те чи інше питання. Хоч, звісно, істина вона може бути і за межею досяжності ;)
Слава Україні!

Olga swan

Соображения интересные... Возможно это даже где-то - правда.
Самый правильный вывод - народ не должен так редко, раз в 10 лет выходить на майданы. Жизнь стала очень стремительной , а интересы народу, как и всегда, нужно отстаивать, никто никому на блюдечке ничего не принесет. Поэтому отстаивать их нужно вовремя, по горячим следам и по всяким казалось бы незначительным поводам. А то у нас народ о-о-о-чень терпеливый, национальная черта: их уже насилуют, убивают , а они терпят !
Вот так и нынешнюю власть - дотерпелись , называется.
Теперь только - выносить. Или может автор посоветует - пожалеть, перевоспитать ? :) Это ублюдки и место им - на свалке.
А к тем, кто придет - тотальный народный контроль !
Хотя умные люди понимают, конечно же, что это тоже - утопия,
человеческая природа, ее же не изменить :)
"Люди ,как люди, только квартирный вопрос их испортил..."

Olga swan

Да, забыла сказать : оппозицию народ не сильно-то и поддерживает,
может поэтому у нас теперь три майдана: под кабмином - радикалы,
на Майдане - либералы, ну и Европейская площадь - те, кто не читает подобных статей :) их просто все достало и они хотят перемен.

ASK

Отличная статья, сэкономит мне время на объяснения почему я не пойду на майдам.

Serg Kozlov

Я схожу на майдан посмотреть на историю в действии, на людей и их чаяния. Но не больше.
Наконец-то попалась адекватная в большинстве своём статья. Спасибо автору! Сделал репост. Сам отношусь к категории сознательных "Пионэров", потому как действительно необходимо стремительно менять среду вокруг себя.
Так же считаю, что в политических вопросах все поголовно должны заставлять себя стать "шахматистами" и не забывать, что политическая активность - это не выборы и майдан, а образ жизни, вплоть до раздельного выброса мусора. Тогда евростандарты у нас появятся вне зависимости от всяких там союзов.
И ЕС - не объект потребления, ребята. Это мы для них объект потребления, впрочем как для США и России. И наш рынок земли. Азаров какой-никакой, а правду сказал, что мы теряем. Непонятно, почему он всё про уступки да про уступки с нашей стороны говорил? Видимо это дань толпократии.
Обидно, что мало кто знает про проекты Договоров с ЕС и Россией.
Обидно, что общество уже вслух говорит о желанности иностранных предприятий в Украине и мало кто вспоминает некогда "оранжевый" лозунг "Купуй Українське"

Вобщем, я опасаюсь Украинской депрессии в духе 90х. Бедный народ уже готов спьяну всё отдать милой и доброй соседке слева, которая конечно приятнее грозного соседа справа.

Serg Kozlov

Этот комментарий был удален автором.

Вячеслав

Маячня! В той час коли людей б'є Беркут, в Одесі і у кабміна хазяйнують тітушки при підтримці мєнтов, автор філософствує по інтернетах... По великому рахунку, всіх зачепили ні економічні договори і їх наслідки, а зухвала поведінка влади, коли зайди вирішують де і ким бути 47 мільйонам українцям. Народ України вирішив йти до ЄС, може це помилкова думка, може вона самогубча, але це вибір народу, і так як у 2004 так і зараз, з анродом дехто вирішив не рахуватися. Зараз начасі революційний момент все ближче і ближче, бо просто так, на мій погляд, як у 2004 році, все це не скінчиться!

Andrii Statkevych

Этот комментарий был удален автором.

Andrii Statkevych

Автор, это с какого такого перепугу ты взял что эта власть будет отстаивать твои интересы? О нееет. Она отстоит интересы ОЛИГАРХОВ и только, спекулируя лишь на том, чтобы подороже продать Украину, хоть тем хоть другим. Ты считаешь что когда либо увидишь эти деньги, ахаххахахаха, да уже давным давно у них отработаны схемы по отмывке и выводу их за рубеж.

И вообще, что значит им виднее? Они знают все "за" и "против". Все что они знают, это как правильно испытывать порог терпимости людей. Не стоит его повышать подобными публикациями!

Al Bobinsky

Все эти "объяснения, почему НЕ" сводятся к очень простой формулировке: "Там могут побить, и даже сильно. А я шо, дурак, шоб идти где меня будут бить?" Люди, ищущие этому какие-то более философские оправдания, имхо, это слегка...
Речь же не о революции какой-то там. Просто держать правительство в напряжении - добрая ТРАДИЦИЯ всех нормальных и развитых стран.

Charcoal Carbon

Нет ничего хуже для демократического общества чем сращивание олигархического капитала с властью! Именно это произошло в Украине и именно это фактически уничтожило конкуренцию и честный бизнес, а с ним и средний класс! Среди Европейских (как и Американских), а в прочем общечеловеческих ценностей есть свободная и честная конкуренция. Антимонопольное законодательство и разделение трех ветвей власти - святая святых, которая и обеспечивает равенство всех перед законом и равные возможности для всех граждан! Именно по этому, те кто понимают, не сидят на диване, а выходят на евромайдан в поддержку этих общечеловеческих ценностей. Сегодня протест людей и их массовость на майданах - это единственное мирное и пока еще действенное оружие граждан в борьбе с чиновниками-коррупционерами и олигархами!

Андрей Карякин

Ок, думка зрозуміла
але Ваш варіант, шановний авторе - задля чого ми потрібні ЄС? Невже вони просто хочуть насолити Росії? Невже їм так сильно муляє наше так зване східне партнерство? Я в такий варіант не вірю. Бо де вони всі були починаючи з 91го року?

Чи справа просто у перспективах сланцевого газу..?

Dmytro

Думки здавалося б і у вірному руслі, але висновки безнадійно безглузді в більшості своїй.
По-перше, ніхто із чинної влади не зацікавлений у розвитку суспільства зокрема та країни в цілому, оскільки насамперед свого майбутнього вони в Україні не бачать. Влада (як і оліхархія, що їх туди поставила) будує бізнес, весь дохід іде в офшори. Усі наші податки спрямовані на власне збагачення (читай вище куди все це йде) та на стримувальні фактори - МВС, ДПС, мінюст і т.д. Тобто в будь-який момент вони (владні структури) готові вийти з гри і красиво полетіти до своїх грошей, плюючи на нас усіх з висоти пташиного польоту.
По-друге, Янукович хоче всидіти на трьох сідницях одразу: Євросоюз, Митний союз (якого нема, до речі) та залишитися президентом в 2015. Але він не політик, він не зможе надати ніяких гарантій жодній зі сторін. Він звик вести общак, не більше. Для цього і був поставлений Ахметовим і Ко, які живуть тими ж категоріями. Про які "унікально розумні" олігархічні кадри ви ведете мову? СКМ націлена на максимальну викачку ресурсів з країни - плювати їм на пенсіонерів та бюджетників. Не це основна стаття їх доходів.
По-третє, особисто мене не вразив приклад з калькою від Єфремова, Петрова та "Партии Единение" (Росія) і не розкрив думки, чому не йти на майдан. Якщо і припустити, що натовп використовують як шантаж, щоб Євросоюз прийняв Україну (а це збігається з бажанням цього натовпу), то що в цьому поганого?
Одне шкода: на сьогодні немає жодного лідера, що здатний організувати рух натовпу. Особисто я впевнився у своєму переконанні на 100% - опозиції нема і протиставити Януковичу нікого... На превеликий жаль.

Анаст Ол

Шкода, що навіть такі обґрунтовані та очевидні думки викликають настільки абсурдні коментарі, більшість не схильна зробити те, про що просить автор - ввімкнути своє власне тверезе мислення, піднятися над спрощеною інформацію, яку одержують з упереджених джерел... А головне - почати жити так, щоб кожен день докладати зусиль для світлого майбутнього своєї нації, а не лише стоячи на майдані, де вам кажуть, що говрити, як думати і куди іти.

Antip

Прочитал статью. Но она не ответила на вопросы которые я задал в предыдущей статье. Поэтому повторяю-

В статье говорится что необходимо менять систему. Что именно в той системе в которой мы находимся и кроется весь ужас нашего положения. В общем согласен. Система определяет все наши мысли и поведение. Надо менять
А вот на что менять? На другую систему? Если да, то на какую? Что принципиально должно отличаться от той системы в которой нам плохо?
Или вообще обойтись без СИСТЕМЫ? Возможно ли такое? 
И как засунуть в голову каждому украинцу, новую систему? Силой? Страхом за свою жизнь? Или каждый самостоятельно должен дойти до определенного ОБЩЕГО единства в построении новой системы?
Каждый может начать с себя. Но ведь сколько людей, столько и миров. Столько и разных представлений о жизни. Кто и как сведет все к общему знаменателю? 
Революцией? Насилием одних над другими?
Или есть ОДНА ПРИЧИНА в корне всех других причин, которая меняясь может в корне изменить саму природу человека?

Автор свідомо чи несвідомо вимальовує свої викладки у рамках формальної логіки true-false. Якщо у науці це може бути виправданим, то у сфері суспільно-політичних відносин це завідоме примітизування проблеми. Для людини істиною є те, що співпадає з його інтересами. Тому якщо розглядати інтереси окремих людей, то на світі є 7 млрд. Істин. Є інтереси (істини) сімейні, істини груп людей, націй, класів, держав. Якщо казати про інтереси народу, то у нього свої інтереси і істини, а у плітично-фінансового олігархату - свої. І вони далеко не завжди співпадають. Як відомо, все у природі змінюється за законами хвилеподібних коливань, тобто сінусоїдально. Так само це стосується і зміни інтересів. І якщо намалювати паралельно ці дві синусоїди зміни інтересів народу і олігархату, то лише іноді їх вершини можуть перехрещуватись заходячи одна за одну, а в інші періоди часу розбігаються дуже суттєво. І от якщо по шкалі часу провести пунктиром вертикалі, які відділяють часи перехрещення інтересів від часів їх розбігання, то то і буде розділення істини від фальші у соціальній гармонії в державі. І якби наразі був саме такий період перехрещення інтересів, то я б міг погодитись в чомусь з автором статті. Але чи можемо ми сказати, що сьогоднішні інтереси олігархів України співпадають з народними. Співпадати вони можуть лише в державі, де є насправді національна буржуазія, тобто бізнесмени, інтереси яких і сьогодні і в перспективі знаходяться на теренах України і вони в силу цього зацікавлені в її процвітанні. Але ж інтереси наших олігархів знаходяться будь-де, але не в Україні. На Кіпрі, Віргінських островах, Науру, у кращому разі - Швейцарії. Їх діти вчаться і бачать свої життєві перспективи не в Україні, а в інших країнах. Маєтки і земельні наділи вони скуповують теж за горами, за морями. Тобто Україна для них - лише як дійна корова, з якої можна забирати стільки молока, скільки зможе давати, а потім відправити на бійню і чкурнути назавжди від того народу, який вони вважають бидлом. От і вся істина. А тому та "істина", яку намалював автор зправа, то теж є брехня, просто табличку на ній повісили "істина", розписалися "Написаному вірити" і гербовою печаткою скріпили.

Підтримую повністю. Статтю-відповідь автору відіслав на Google+

Добрий день,
Прочитав обидві статті і багато в чому погоджуюся з ними, та є свої ''але''. Живу в Празі і кожен день думаю про Україну, слідкую за новинами. Взнавши про євромайдан, почав шукати, чи може є тут такий у Празі? Знайшов, пішов. Простоявши там серед українського духу, мови, символіки, відчуваєш себе задоволенним. Відчуваєш себе частиною чогось, відчуваєш свій особистий (хоч і не значний) вклад в майбутнє. Люди проходять і бачать тебе. Таким чином ти заявив про націю, показав, що вона існує, що ми не хохли-малороси, якими нас хоче зробити Путін. Особисто я стояв, аби:
1. Вшанувати жертв Голодомору,
2. Проникнутися українським духом - відчути себе хоч якось, але вдома,
3. Висловити свою думку,
4. Підтримати хоч якось Київський Євромайдан.
І я не знаю всіх аспектів підписання, але я усвідомлюю, що народ має владі довіряти, що закони європейського зразка - потенційно кращі, що стандарти - потенційно кращі. Для того, аби цього досягти - потрібно боротися, навіть і в інтернеті.

Доброго вечора, перечитуючи статтю і коментарі до неї є над чим задуматись. Хочу сказати, що кожна думка має права на існування, на сьогодні головне, що ми поки не позбавлені можливості ці думки висловлювати! Я вважаю, що автор статті в багатьох своїх висловлюваннях правий, а саме, що олігархи недопустять, щоб їх капітали Росія забрала. Але щоб робити істинно правельні висновки і казати проте що хтось правий, а хтось ні , треба знати всі " за" і " проти", всі підводні течії, а ми володіємо дуже поверхневою інформацією про ті чи інші домовленості , як між Україною і Росією , так і між Україною і ЄС. І ця інфо подається ЗМІ , які знаходяться у руках знов такі олігархічних кланів. Тому кому вірить, в що вірить , на сьогодні взагалі важко сказати, де правда , де брехня.

Шановний авторе! Свій розгорнутий відгук на Вашу статтю відправив на Google+ (тут сайт не дає стільки місця, да і там вимушений був скоротитися). Було б дуже цікаво прочитати Вашу думку з цього приводу.
Сергій Машаров

Уважаемый автор, нельзя ж так всё примитизировать. Что значит "компенсация от ЕС"? В каком виде? На какие цели? Не стоит же вопрос что ЕС или Россия отказываются деньги давать. Давать готовы, вопрос на каких условиях, в этом и вся загвоздка. И вот как раз тут, цели народа и цели Януковича очень даже отличаются. 

Цель Януковича - выборы 2015 и деньги ему нужны на ничем не обеспеченное повышение социальных выплат (потому как обеспечить его экономическим ростом он уже даже в теории не успеет). В идеале он бы взял все эти желаемые пару десятков миллиардов, и ту их часть, которая не была бы распилена, пустил бы на социалку. То есть на очередную подачку пенсионерам и бюджетникам. И попытался бы за счет этого на второй срок пролезть. Сильно бы от этого выиграл украинский народ? Получить копейки в 2014-м чтобы опять остаться у разбитого корыта в 2015-м? И Европу, естественно, такой расклад не устраивает - давать деньги на выборы президенту-полудиктатору никто не хочет. Россию такая полудиктатура устраивает, но там свои требования, другого характера. Вот и мечется гарант туда-сюда в поисках денег для СВОИХ интересов, а народ, судя по вашей логике, должен сидеть и спокойно за этим наблюдать...

А относительно Майданов - каждый выбирает свои причины, ради которых он на них ходит. И не обязательно они совпадают с теми лозунгами, которые звучат со сцены. Те, кто мыслят критично, в 2004-м стояли не за Ющенко, а совсем по другой причине. Тем не менее они были там. И в 1989, думаю, тоже так же было. Если бы все критично мыслящие в это время сидели и писали критичные статьи, то как знать: быть может, пока вы воспитаете сына, который будет уступать место женщинам в общественном транспорте, этот транспорт будет ездить по дремучему тоталитарному государству, в котором уже очень сложно будет что-то изменить...

Дякую за статтю. І за ії першу частину. Тепер можу не сперичатися зі своїми знайомими, а просто дати лінк на цю статтю, бо тут зібрано до купи все що треба

Написано добре, але тут є кілька сильних і водночас малоправдивих, як на мене, припущень.

1. Влада не прагне Митного союзу. Звідки це, даруйте, відомо? Ніхто не в курсі реальних причин, через які Янукович раптом змінив курс. Мені все виглядає простіше, бритва Окама, він заручився підтримкою Путіна, а можливо і просто великим хабарем.

2. Заява Єлісєєва була справедливою. Ні, вона була абсурдною, її єдина мета - зірвати переговори так, щоб не здалося, наче би їх зірвала Україна.

3. Відмова від Євроінтеграції не підштовхне до Митного союзу. Боюсь, підштовхне. Це буде умовою кредитування з боку РФ, бо МВФ тепер навряд чи стане поблажливішим. І ми стоїмо, таким чином, на межі Митного союзу, дружби з кількома тоталітарними державами, з обіймів яких можуть не вирватися не тільки ми, але й наші діти.

Взагалі я вважаю, що Євроінтеграція може дати нам ін"єкцію тих ліберальних цінностей, які зможуть зробити з нас цивілізовану державу, з якої не хочеться втекти подалі.

І ще одне. Другу частину можно було б і не писати, бо вона тільки спричинила купу коментарів по мілких деталях, а ті хто не зрозуміли першої, не зрозуміли головної ідеї автора - бажання змусити вас хоча б трохи аналізувати і мислити. Принаймі, я ії так зрозумів, за що дуже дякую! P.S. Друга стаття мені теж сподобалась.

 

1 2  Наверх ↑