Вступ

У значній мірі фінансовий результат підприємства та можливості його подальшого розвитку залежать від такого об'єкта, як витрати. Вони є основним показником діяльності підприємства, який обмежує обсяг прибутку. Витрати визначають мінімальну ціну продукції, впливають на конкурентоспроможність підприємства. А «низька конкурентоспроможність економіки — чинник гальмування економічного розвитку» [1]. Як свідчать статистичні дані, на багатьох промислових підприємствах спостерігається невиправдане збільшення витрат на виробництво продукції, що призводить до зменшення прибутковості або навіть до їх збитковості. Це також слугує причиною зменшення надходжень до державного бюджету. Відомий вчений І.Я.Бірман з цього приводу сказав: «Если мы относимся к экономике не как к некоей независимо от нас существующей данности, если мы хотим, чтобы она работала на нас, мы должны управлять ею.» [2,28].

Хоча витрати вважаються одним із основних показників функціонування підприємства, важливим об'єктом управління, однак єдиного підходу до процесу управління ними в діяльності підприємства поки що не вироблено.

Мета цього реферату полягає у визначенні поняття „системи управління витрати”, дати характеристики найвідомішим системам управління витратами і визначити основні їхні переваги і недоліки, а також визначити найоптимальнішу систему.

 

1 2 3 4  Наверх ↑