Тема 2. Організація роботи банку по обслуговуванню

Населення

В результаті ринкових реформ, в тому числі реформи кредитної системи на основі прийнятих законодавчих актів залучати грошові кошти населення і виконувати широкий спектр операцій по обслуговуванню приватних осіб отримали право всі комерційні банки.

Станом на сьогоднішній день українські комерційні банки не змогли вирішити проблему залучення коштів населення і їх ефективного використання. Багато в чому вирішення цих проблем впирається у фактори , які знаходяться поза контролем банку, зокрема, це - низькі доходи населення, недовіра приватних клієнтів до комерційних банків, неадекватність правових механізмів, дороговизна і ненадійність телекомунікацій, відсутність інституту кредитних історій і тд. Разом з тим в умовах складного зовнішнього середовища українські комерційні банки мають можливості для ефективної роботи з приватними клієнтами за умов розробки адекватної стратегії і проведення відповідного маркетингу.

До кінця 80-х років в економічно розвинутих країнах практика банківського маркетингу по відношенню приватних осіб була тісно прив'язана тільки до двох напрямків - платіжним карткам укріпленню іміджу банку серед його клієнтів. У 90 - х роках маркетинг банківських послуг для населення постійно стає все більш комплексним по мірі того, як конкурентна боротьба за нових клієнтів стає все більш гострою.

Однією із складових банківського маркетингу є розробка і реалізація ринкової політики(стратегії). В даний час стандартний набір стратегій розвитку бізнесу в споживчому сегменті представлений таким чином.

1 .стратегія проникнення на ринок і збільшення контролю над ним

>      Розширення долі ринку за рахунок залучення нових клієнтів;

>       Стимулювання попиту клієнтів на існуючі послуги.

2.стратегія розробки і просування нових послуг на освоєних ринках

>      Розширення асортименту послуг на існуючих ринках

^ розробка і реалізація нових видів послуг на існуючих ринках

3.                                            Стратегія розвитку ринку - освоєння нових географічних регіонів, де

Організовується просування і реалізація існуючих послуг.

4.                                         Стратегія  диверсифікації бізнесу - проникнення на нові галузеві ринки або

Суміжні сфери діяльності.

Із перерахованих напрямків випливає, що робота з фізичними особами потребує значних інвестицій в організацію підтримку і розвиток каналів збуту послуг та інфраструктури обслуговування клієнтів.

Сегментація ринків і диференціація продуктів та послуг.

Однією із основних задач банківського маркетингу в споживчому сегменті є сегментація ринку з послідуючим виділенням цільових груп і пропозицією диференційованих послуг.

Жоден ринок не є однорідним. У різних споживачів існують різні потреби. Чим більш розвинутим є цей ринок, тим більше на ньому різноманітних видів, моделей або модифікацій одного і того ж базового продукту, який орієнтований на різні групи споживачів.

1 2 3 4 5 6 7 8  Наверх ↑