ТЕМА 4. ПОСЛУГИ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ, ЩО НАДАЮТЬСЯ

ЧЕРЕЗ МЕРЕЖУ ІНТЕРНЕТ

Однією з ознак нашого часу став бурхливий прогрес у галузі інформаційних технологій. Особливе місце належить всесвітній комп'ютерній мережі Інтернет, зі створенням якої з'являються і динамічно розвиваються нові ринки, які вже сформували самостійний сегмент світової економіки. Мережа Інтернет сьогодні сприймається як своєрідне міждержавне інформаційне середовище. Ця сфера привертає пильну увагу керівників провідних держав і міжнародних організацій, широких бізнесових кіл суспільства, які сприймають нову економіку не лише як сучасну модель ведення бізнесу, а й як стратегічну складову економіки майбутнього. Наприклад, Білл Клінтон у одніі з своїх доповідей Конгресу серед інших пріоритетів особливу увагу звернув на Інтернет-економіку, оскільки в 1999 році її обсяг у США досяг 507 млрд. дол., а в 2000 - понад 800 млрд. дол.

Інтернет є сукупністю з'єднаних між собою інформаційних серверів, на яких зберігається різноманітна інформація, і власне користувачів цієї інформації. Через усю мережу здійснюється рух інформаційного продукту. Фактично Інтернет являє собою ієрархію глобальної та децентралізованої мережі, у якій відсутній єдиний центр управління і до якої підключені сервери (комп'ютери) провайдерів та користувачів. Цінність мережі Інтернет полягає перш за все у можливості комунікацій у режимі реального часу з будь-яким джерелом інформації.

Інтернет-банкінг - це можливість користуватися послугами банку через Інтернет. Поняття Інтернет-банкінг включає у себе усі можливі види послуг, які може отримати банківський клієнт від свого банку за допомогою Інтернету. Незалежно від місця розташування, за допомогою комп'ютера і мережі Інтернет можна зайти на веб-сайт свого банку, отримати доступ до свого рахунку і виконати необхідні операції - перевірити залишок коштів на рахунку, операції по рахунку, переказати кошти з рахунку. Для цього в банку отримують відповідний ключ - електронний сертифікат, необхідні паролі тощо.

Розрізняють два типи систем інтернет-банкінгу:

       системи надання банківських послуг через Інтернет організаціям та приватним особам;

       системи розрахунків між банками через Інтернет (віртуальні інкасатори).

1 2 3 4 5 6  Наверх ↑